Új hozzászólás Aktív témák
-
LámaZ
addikt
Hamarosan elfelejthetjük az ájgót és hasonlókat.
Ne légy kishitű!U.i. Szerintem nem lesz szükség arra, hogy végigmenj egy útvonalon, elég lesz az is, ha más végigment rajta, és átadja neked az infókat. Mint a waze-nél. Majd lesz az útvonalaknak is egy piaca, ahol lehet csereberélni, vagy pontokat kapsz a másoknak átadott útvonalinfókért, és cserébe kapsz te is. Jól mondom?
-
LámaZ
addikt
válasz
Szanyo74
#13753
üzenetére
Re: zozo skin:
"LASSÚ letöltés (ingyenes)
Korlátozott letöltési sebesség
Letöltés maximum 1 szálon
Letöltés csak webes felületen
Becsült letöltési idő** :
25 perc"Ezeket miért kell ilyen gagyi honlapokra feltenni? Vagy épp az a trükk benne, hogy előfizetést vesz a jelentkező?
-
LámaZ
addikt
válasz
snowdog
#13875
üzenetére
Nem egyedi gond, mert tele van az internet olyanok sirámaival, akik Primo 2.0-ról visszaléptek 1-esre, mert szakadozott a gps-vételük. Én még kitartok.
Olyasmire gyanakodtam, hogy amennyiben pontosan megadom neki a port számát és a baud értéket, talán könnyebb lesz. A baud mondjuk egyszerű, mert 4800 megfelel, de a portszámot nem tudom hogy lehetne lekérdezni. Próbáltam 1-essel, kettessel, és nem működik. Ha üresen hagyom, megtalálja magának, és működik, de nem valami jól. A GPS-vételt tesztelő progik akár 20 mp alatt találnak műholdat, a waze szintén. Ha bemegyek az ájgóba, meghal minden, és 2-10 perc is eltelhet, amíg felébred. -
LámaZ
addikt
Az iGo primo gyakori gps-jelvesztési problémájára talált már vki megoldást?
-
-
LámaZ
addikt
válasz
snowdog
#13838
üzenetére
Én semmiféle warezt nem helyeselek, mert az parazitizmus. Vannak ingyenes megoldások, amelyek gyakran ugyanolyan jók, mint a fizetősek; ha vkinek nincs pénze, akkor azokat kell használni. Az androidos gépeken az appok frissítése automatikus, már ezért megéri sokszor a fizetős változat.
-
LámaZ
addikt
Nekem az a gyanúm, hogy az iGónál is kifogtak vmi szellemileg elmaradott marketinges szagértőt. 30-40 dollár már Kelet-Európában sem tétel, és ha sokan lopnák is eleinte, később, az olyan kényelmi szolgáltatásokért, mint műszaki támogatás, automatikus frissítés stb. stb. megvennék. Emellett, a saját POI-k kiadásával, amelyekbe a kereskedők pénzért kerülhetnének bele, rengeteg pénzt lehetne kaszálni. De úgy néz ki, hogy elértek egy szintet, és az elég nekik.
-
LámaZ
addikt
Egyébként, a TomTom-nak jobban kell a pénz, mert androidos alkalmazásuk Európa-térképpel kb. 17 ezer forintért megvehető a Boltban. Kicsit elgondolkodtató, hogy a felhasználók csak 3 csillagra értékelték, míg az ingyenes Sygic 4 csillagot, a Route 66 20 eurós prémium verziója szintén 4 csillagot kapott.
Az off-line navigációra képes NavFree szintén 4-csillagos, a közösségi navigáció élharcosa a waze 4,5 csillagos. (Erről annyi negatívumot tudok, hogy a házszámokkal hadilábon áll.)Ami meglepett, a Google Térkép alkalmazásának 4,5 csillagos Navigáció funkciója jól használható, házszámokat is ismeri, de sajnos internetes kapcsolatot igényel. Van olyan, hogy a térkép elmentése off-line használatra, de még Budapest esetében sem működik ez.
Annyit még leírok, hogy az ingyenes navik tudtommal mind az OpenStreetMap projekt térképeit használják. Tehát, gyakorlatilag bárki tud írni Androidra navigációs appot, és ha mellé tesz közösségi szolgáltatásokat is, mint tette azt a waze, akkor önjavítóvá válik a dolog.
-
LámaZ
addikt
Volt itt korábban kérdés, hogy az iGo-t hol lehet megvásárolni.
Az alap kiinduló honlap a www.nng.hu, amely a végfelhasználókat a http://www.igonavigation.com/ lapra viszi át.
Nos, itt sem lesz előrébb az, aki pl. Wince 5.0-át vagy 6.0-át futtató készülékére szeretné beszerezni az iGo legújabb verzióját. Az androidos eszközökről nem is beszélve, amelyekre nincs is hivatalos app.
Tehát, az iGo megvásárlása annyira körülményes, gyakorlatilag csak navigációs eszközzel megoldható, hogy én mostanra eljutottam oda, hogy nem is ajánlom ezt a szoftvert, aki teheti inkább válasszon valami mást. A gyártókat szerintem nem is érdeklik már a kis felhasználók, valószínűleg a nagy tételben vásárló autógyárakra összpontosítanak.Kicsit jobb helyzetben vannak azok, akik iPhone-ra akarják telepíteni az alkalmazást, mert az iTunes boltban kb. 75 dollárért megvásárolható a szoftver és az európai térképek. Csak Kelet-Európa kb. 38$. Tehát, nem is olyan drága. Ha kijönne az androidos verzió, és elérhető lenne a Google Boltban, ezrek vetnék rá magukat. A cégnek azonban nem kell az androidosok pénze. Nincs rájuk szorulva.
-
LámaZ
addikt
válasz
eax1650
#13810
üzenetére
Nem értem, de komolyan, hogy miért esz a fene téged.
Én menet közben, mobiltelefonról írtam be, hogy az általad kívánt szolgáltatás, nyomvonal rögzítése igo-val lehetséges. Ez is egy információ, mert nyilván, ha nem lehetséges, akkor felesleges bármilyen további kutakodás.
Most hazaérkeztem, és le tudom neked a PC-n írni, hogy igen, útvonalat az iGo-ban az Egyebek menüpontban lehet rögzíteni az Útvonaladat-figyelő ponttal az Új felvétel indítása paranccsal. -
LámaZ
addikt
Ezek a nők...
http://hvg.hu/panorama/20130115_Lourdes_helyett_800_kimoleterrel_arrebb_vÉn annyira nem kacagok rajtuk, mert egyszer a térkép hibája miatt Ferihegy 2B helyett egy XVIII. kerületi kis utcában kötöttem ki.
-
LámaZ
addikt
Egy dolgot szeretnék megkérdezni, ami kb. 5 éve már működött nálam, de nem emlékszem a részletekre.
Ha a készülék belső tárhelyével spórolni akarunk, miként lehet egyes térképeket a készüléken, másokat külső kártyán tárolni? Valami rémlik, hogy a sys.txt-be bele kell írni a has_secondary_root = 1 sort, meg a többi részlet. -
LámaZ
addikt
Még egy érdekes hír:
Szerda délben helyezik ideiglenesen forgalomba az M3-as autópálya új, Nyíregyháza és a 49-es főút közti szakaszát
Reméljük, hogy a térképre is gyorsan felkerül. -
LámaZ
addikt
Baelga nő:
http://www.hir24.hu/bulvar/2013/01/14/bizott-s-gps-ben-brusszel-helyett-zagrabban-kotott-ki/ -
LámaZ
addikt
válasz
Neurotoxin
#13657
üzenetére
"Vannak már olyan GPS rendszerek..."
Melyek ezek? Gondolom csak fedélzetiek.
-
LámaZ
addikt
válasz
vavakika
#13649
üzenetére
Te jó ég! És működik!

Még ilyent... Évek óta használom, és erre nem jöttem rá.
Na, de vérszemet kaptam most!
Megtervezett útvonalnál a térképről sehogy sem tudom eltüntetni az iskolás gyerekek sárga tábláját, sem a felkiáltójeles figyelmeztető táblát. A gpsforum-on is láttam ezt a kérdést vkitől, de nem jött rá válasz. Erről mi a szakvélemény?Módosítás: a felkiáltójeles háromszögek sztem a forg. infók, így azokkal nincs gond. (?)
-
LámaZ
addikt
válasz
tomiii007
#13647
üzenetére
A benzinkutak kijelzése, szerintem:
Beállítások - Képi navigáció beállításai - Helytípusok
emellett:
...Térképbeállítások - Hasznos helyek a térképenNekem is van egy kérdésem:
Még nem sikerült megoldanom, hogy útvonaltervezéskor kiszámolja az üzemanyagköltséget is, pedig nem lehet olyan ördöngős ez sem.Idáig jutottam (sys.txt-ben):
[route]
;guidance_at_highway_entry="1"; (ez nem tudom mit jelent)
;engine_type=; (ide mit lehet írni?)
fuel_consumption_urban="7.0"
fuel_consumption_rural="6.0"; (csak ez a 2 kategória lenne, highway nincs?)
fuel_cost="415"; (értelemszerűen ft-ban adtam meg az egységárat) -
LámaZ
addikt
Beteszem ide is, mert nagyon izgi:
http://www.sg.hu/cikkek/94481/uj_megoldas_a_belteri_helymeghatarozasra -
LámaZ
addikt
válasz
junkhead
#13523
üzenetére
Igazából a sys.txt TMC-vel kapcsolatos bejegyzéseivel kapcsolatban jó lenne végre tisztán látni.
Mik a lehetőségek, melyek az ajánlott beállítások?[tmc]
saved_last_tuning_mode="1"
auto_tuning="0"
saved_last_frequency="948"
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"t
port="/dev/gnstmc,0"[tmc-http]
enabled=1[modules]
ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"
IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"Kiindulópontként talán ez.
De a tuti itt van.
-
LámaZ
addikt
Most nagyot mondok:
A navngo - ha nem képes megcsinálni a droidos igo-t, miert nem bíz meg ezzel vkit? Akar a hekkereket, na bumm? Vagy "terroristákkal" nem tárgyalunk? -
LámaZ
addikt
válasz
gipsztigris
#13327
üzenetére
Köszönöm!
-
LámaZ
addikt
válasz
gipsztigris
#13305
üzenetére
Megvettem Mariskát, de nem akar beszélni.
A beállításokban (Nyelv és bevitel stb.) mindent beállítottam, de a TTS pro továbbra is inaktív a naviban.
Más: A hangerő beállítása: itt
-
LámaZ
addikt
válasz
Neurotoxin
#13318
üzenetére
Ez így igaz, de a napi torlódással mindenki elsősorban a saját országában szembesül. Ha elmész nyaralni, akkor előtte tájékozódni kell, és még mindig ott van a TMC. ÉN EGYÉbként épp ma vettem 500 MB-ot havi 2 ezerért, annyit megér.
-
LámaZ
addikt
válasz
Neurotoxin
#13315
üzenetére
Kezdek arra hajlani, hogy ilyen téren ezek a progik elavultak, szemben az ún. közösségi navigációval, waze.
-
LámaZ
addikt
válasz
gipsztigris
#13299
üzenetére
Én erre már rákérdeztem, de akkor senki nem reagált: mi ez a TTS?
A készüléken ott vannak a navigációs hangok - Péter, Moha bá, Andrea, Bori, Gábor...
Ezek mind működnek TTS Pro nélkül is.
Akkor miért van szükség ilyen olyan alkalmazások letöltésére a Google Boltjából?Vagy ezzel e-könyveket lehet felolvastatni?
Bocs, Gyurcinál megtaláltam.
-
LámaZ
addikt
válasz
snowdog
#13277
üzenetére
Köszi a választ!
Akkor engem sem érdekel, mert a holtankoljak.hu- ingyen megnézem, és egyébként is van a közelemben egy osán, egy magánzó és egy mol-kút; ezeknél olcsóbb nincs. :-) -
LámaZ
addikt
Sziasztok!
Egy villámkérdés:
Letöltöttem a RichPOI-kat innen, létrehoztam a content mappában az userdata mappát, benne a poi és usericon almappákat, ezekbe bemásoltam a RichPOI-s cuccokat, de mintha nem látná őket a navi a Névjegynél, a Tartalom, Hasznos helyek pontban.
(Míg, ha simán bemásolom a kml fájlt a Content/POI-be, akkor látszik a Rich POI is.) -
LámaZ
addikt
válasz
gipsztigris
#12842
üzenetére
Bele is izzadtam. :-)
De most mindenki vendégem egy amerikai (!) sörre!
-
LámaZ
addikt
válasz
gipsztigris
#12840
üzenetére
Nem tudom, hogy mi az SI felület...
Korai volt az örömöm, mert elindul ugyan, de a "Map updates"-nél leragad.
Pedig most betettem azt is, hogy [folders] map_updates_enabled = 0 (kb.)Hoppá!
Elindult, de jó sokáig töprengett. :-) -
LámaZ
addikt
válasz
kuksa90
#12837
üzenetére
Nem jön fel semmi ablak, amely az új elérést mutatná.
Kiválasztom a mappát, de amikor visszatérek abba a képernyőbe, ahol menteni lehetne, csak a régi útvonalat mutatja. Amúgy itt nincs bal gomb.
-----------------------
Apdét: Most valamiért elfogadta a módosítást...
Komolyan mondom, nem értem, sehogy sem értem... Napok óta kínlódok vele. -
LámaZ
addikt
Én kifizettem, elküldték, semmi rosszat nem csináltam.
Egyébként erről a készülékről van szó.
Tehát nem hekkelt, vagy ha igen, az nem az én saram.
(Ők ezt írják: "- Other Win CE compatible mapping software can be installed on the GPS directly or installed on to Micro SD/TF cards and get launched with the GPS device (shell/launcher allows specifying the location and executable name of your custom GPS program." Én még csak nem is akartam másik szoftvert telepíteni, mindössze a kártyáról be akartam tenni a készülékbe. Nem megy, sajnos, egyelőre.) -
LámaZ
addikt
Annyira azért béna nem vagyok: persze, hogy kitöröltem, de a rendszer az SDMMC-n keresi a navigációs szoftvert, nem is jutunk el a sys.txt-ig.
Nem hiszem, hogy ennyire nehéz ezt megérteni: A navigációs eszköz képernyőjén van egy GPS ikon, ahhoz van rendelve a navigációs szoftver könyvtára. Ezt a Win ce 6.0-ban lehet módosítani, valószínűleg valamilyen .ini fájl lesz az, de nem tudom a módosítás mikéntjét. A felhasználói felületen nem engedi a módosítást, és ha megnyitom az Explore-t, nem tudom, hogy mit kell módosítani. USB-vel PC-re kötés nem megy, mert a Win CE fájljai ott nem látszanak. Remélem világos így, és csak használható tippeket kérek, ha lehetne.
-
LámaZ
addikt
A PNA-nak van egy olyan ikonja, hogy "NAV mappa", ezzel tudom megadni neki, hogy hol van a navis program. Itt kiválasztom az eszközt (csak ResidentFlash van), majd az igo könyvtárát. Elmentem, és SDMMC-t ír ki mint elérési útvonal első tagját. Innen gondoltam, hogy az SD-kártyának ez a neve, de szerintem sem. A kérdés már csak az, hogy miként tudom ezt átírni. Valószínűleg csak úgy, ha belépek a Windows CE-be, de ott hol?
-
LámaZ
addikt
válasz
snowdog
#12821
üzenetére
Ez miért nem jó?
[folders]
has_secondary_root=0
;sdcardpath="\iGoPrimo"
app="\SDMMC\iGoPrimo\iGoPrimo.exe"
content="\SDMMC\iGoPrimo\content"
maps="\SDMMC\iGoPrimo\content\map"
buildings="\SDMMC\iGoPrimo\content\building"
dem="\SDMMC\iGoPrimo\content\dem"
poi="\SDMMC\iGoPrimo\content\poi" -
LámaZ
addikt
Szervusztok!
Jól működő 2-es igo primo-t SD kártyáról bemásoltam a készülékbe (PNA), mert szükségem van az SD kártyára, de nem akar onnan működni. Mit kell törölnöm, átírnom stb., esetleg a sys.txt-ben?
Új hozzászólás Aktív témák
Tilos a warez és az ezzel kapcsolatos segítségnyújtás!
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Trollok komolyan
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Synology NAS
- Házimozi belépő szinten
- Premier előzetesen a Crimson Desert
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Energiaital topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Asus 15.6,core i3 8145U(4x3,9Ghz)IntelUHD VGA,MAGYAR Vil.bill.,8-20GB RAM,SSD+HDD?,,Win.11
- T14 Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 7 165U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- R7 5800X / MSI B550 TOMAHAWK / RX 6800 / 32 GB DDR4 / SAMSUNG 980 PRO 500GB M2 / HDD 6 TB
- Újszerű Lenovo 15,6"FullHD,10.gen.Core i5(8x3,6Ghz)Intel UHD VGA,8-40GB DDR4 RAM/256-512SSD,jó akku
- Makulátlan Dell14",core i5,8-32GB DDR4,MAGYAR Vil.bill,256-512GB SSD,jó akku,W11
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4644
- Akció!!! Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Ultra 7 255U 5.2GHz 16GB 1000GB 16" FHD+ Gar.: 1 év
- Apple iPhone 14 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 87%
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen 1 munkaállomás - i7 10875H 32GB DDR4 512GB SSD Quadro T2000 W11
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4680
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




