Új hozzászólás Aktív témák
-
kujkuj123
tag
Milyen alaplapot ajánlotok tuninghoz?
-
woros
őstag
2 új beta bios elérhető championhoz!
A másnapi az elsőnek a fixe.
[link] Hogy ne kelljen fáradnotok.
Új CPU-k tehát 2016 Q2 a bios leírás szerint. -
korion
senior tag
válasz
westlake #2891 üzenetére
cpu-z..,
de ha 2db procid van,akkor 72 szál??!!(elszáll..) amúgy se tudok helyesen írni-fogalmazni,de amikor ilyen cuccokról van szó.. ááánah azt próbáld meg lemonitorozni
21:9 monitor min. kell
Cinebench és társai tesztekre gondoltam,semmi komoly,csak lássam,hogy hányszor gyengébb a procim és,h mit bír a Tied!
-
westlake
félisten
válasz
#Morcosmedve #2887 üzenetére
A hét VGA-hoz nem kell ennyi mag/szál. Oda elég lenne egy 6/12-es CPU is. Lehet, hogy éppen kapóra jön, mivel éppen úton van egy 8/16-os példány. Mivel még nincs meg a Champ, kénytelen leszek kipróbálni a rendszert az i7-6700-zal, de szerintem egy 4/8-as CPU kevés lesz oda. Majd kiderül.
#2888: One-core 3.4GHz, all-core 2.8GHz. Mondjuk erre rá lehet jönni a maximális szoró értékéből (CPU-Z). Kivéve persz az EE példányoknál.
#2889: Mutathatok tesztet, de nincs ebben semmi extra(
). Lehet, hogy azt már meg sem kellene említenem, hogy dual socketes lapba ugye kettő is működik egyszerre.
#2890: Aki ilyet vesz, az tudja, hogy mire fogja használni. Ott van ugye a virtualizáció, hogy mást ne említsek. De a "kóderek" is ki tudnak ugye használni végtelen számú szálat.
-
kujkuj123
tag
Sziasztok!
Valaki esetleg tudna segiteni?Alaplapom: Asus x99 Deluxe
Teganp overclock-oltam az 5820k-t 4.5 GHz-re utána elkezdtem wordben írni a beadandó esszémet és kb 2 óra munka után elmentem WC-re mire visszajöttem leállt. Elsőre azt gondoltam, hogy csak az automatikus alvó állapot hisz nem nyúltam hozzá 10 percig de mikor be akartam kapcsolni akkor csak egy fél másodpercre kapcsol be és aztán leáll. Mindent próbáltam de semmi!
Külön érdekesség hogy mikor az alaplaból kihúzom a 2x4 pin es csatlakozót ami a procit látja el árammal akkor hibátlnaul elindul!Mit lehet ilyenkor tenni?
Udv Dani
-
mr.dvid
csendes újonc
Sziasztok pc össze pakolás előtt vagyok és elérkeztem a procihoz I7 i6700-ban gondolkodok mi róla véleményétek ?
-
#35434496
törölt tag
válasz
Redbull941 #2871 üzenetére
-196 fokos folyékony nitrogénnel.
-
MPowerPH
félisten
-
MPowerPH
félisten
válasz
westlake #2860 üzenetére
Sot, volt Broadwell teszt, ott meg lett talan nezve, hogy mennyivel lett erosebb, mint a Haswell azonos orajelen. Az itt sem fog valtozni, hiszen az architekturan, magok felepitesen nem modositottak.
Volt, Cryengine alapu jatekok szeretik a 8 szalat, Crysis nalam gyorsult a 6-rol 8 magra valtas utan. GTA V szinten.
-
westlake
félisten
válasz
MPowerPH #2862 üzenetére
Biztos vagyok benne, hogy nem volt olyan játék, ami kihasználta volna a 16 szálat. A 8 magról ne beszéljünk, mert az körülbelül olyan, mint egy tuningolt 4/8-as S115x-es CPU.
Ha ebből indulunk ki, több lesz az, mint 10%. Nagyon nyers számítás, de a teszt szerint a Haswell egy száljára (2300MHz) 58.3 pont jut, a Broadwell egy száljára (2100MHz) pedig 62.6 pont. Mondjuk ez lehet, hogy (valóban) pont 10% lesz azonos MHz-en.#2864: Pont arról beszélek én is, hogy 8 szálat kezelnek, nem pedig 16-ot. Én már azt is "nevetségesnek" tartom, hogy a 3DMark kihasználja a 16 szálat. Ha kihasználja a 16 szálat, akkor 28-at miért nem? Annyira lászik, hogy a desktop flagship CPU-ra "írják".
-
MPowerPH
félisten
válasz
westlake #2860 üzenetére
Jah, mert a 20Mb-t jol irtad. Egy az egyben viszi tovabb az 5960X specifikacioit, csak mar nem EX.
Egyebkent annyira nem is baj, mert a 10 mag nekunk mar tenyleg folosleges. Arra a keves 'szakmaibb' dologra eleg a 8 is akar, a jatekok pedig nem hiszem, hogy megerzik a meg plusz 2 magot. A 8 neha tenyleg ki volt hasznalva, de nem tudok rola, hogy lenne olyan game, ami annal tobb szalat hasznal.
Gyorsabb lesz, valahol a Skylake es a Haswell kozott lesz, szoval olyan 5, maximum 10%-ot varok.Keldor papa: En ebben nem hiszek. Es elmondom, hogy miert, bar az osszehasonlitas kicsit igazsagtalan, mert ugye Broadwell -nel mas az egesz igp, mint elotte a Haswell -nel. DE! A Haswell is joval erosebb OC-ban a maga kis beepitett IGP -jevel, mint az -E a nelkul. Nincsenek csodak....
Skylake -et ne hozzuk ide, annak semmi koze a Broadwell -hez.Es csak gondolj bele, ha a Skylake 4600MHz korul maxol, akkor abbol is az -E majd valahol 4400MHz kozott lesz. Broadwell meg...hat, a 4 magosok is alig mentek 4200MHz fole.
-
MPowerPH
félisten
válasz
#Morcosmedve #2855 üzenetére
Az a 1k$ is erosen tulzas, ez meg tulajdonkeppen bekaphatjak kategoria.
westlake: A 6900K az 8/16-os.
Egy az egyben az 5960X, csak szerintem joval kevesebb OC potanciallal.
-
keIdor
titán
válasz
westlake #2856 üzenetére
Volt már amúgy 1500 dolláros Extreme, a QX9650, ha jól emlékszem, de régen volt már, szóval ha nem ez javítson ki valaki.
Én azon is csodálkoztam, hogy tavaly előtt a 8/16-es 5960X-nél még nem lépték meg. Megtették itt.
A rendes utód (6900K) marad 1k$, szóval "nincs" itt semmi meglepő. -
westlake
félisten
Az eddigi EE árakat figyelembe véve érdekesen hangzik az 1500$. Ez 50%-os növekedést jelentene.
Az Intel gondolkodhat úgy is, hogy akik megveszik az új CPU-t 1500$-ért, azokon többet keres, mint amennyit elbukik azokon, akik nem veszik meg. És nekik nyilván a bevétel a fontos, nem pedig az, hogy minél több user használjon ilyen CPU-. -
keIdor
titán
Broadwell-E várható ára: [link]
-
MiklosSaS
nagyúr
Van alaplap topic is, ott ki lehet vesézni
-
westlake
félisten
ASRock was originally spun off from Asus in 2002 in order to compete with companies like Foxconn for the commodity OEM market.
Mintha tegnap lett volna.
Szerintem már sokkal inkább különálló brand, mint az ASUS leányvállalata. -
westlake
félisten
Én a Xeon-on roadmap-et nézegettem. Abban az van, hogy csak a Skylake-EP (és EX) kap majd új PCH-t. A PCH-k desktop/ws és server szinten megegyeznek, csak néhány dolgot változtatnak meg. Pontosan úgy, ahogy a legtöbb i szériás CPU-nak is megvan a Xeon megfelelője.
2016 első negyedében (tavasz vége?) jön a Broadwell-E(x) X99-cel és C61x-zel (2011-3), aztán 2017 első felében (nyár) meg a Skylake-E(x) X(valamivel) és Lewisburg-gal (Socket P). -
MPowerPH
félisten
Jah... Nem oszt es nem szoroz, szerintem a Broadwell is kap uj chipsetet, tehat ugyis az lenne a vege, hogy erdemes az alaplapot is cserelni. Sot, ahhoz mar lehet a Samsung chippes memok is okesak lennenek, tehat ha azzal terveznek, akkor is valtani kellene. Pluszban meg nem tudunk rola semmit. Tudjuk, hogy c to c a Skylake es a Haswell kozott lesz valahol. Az elerheto orajel pedig szerintem messze nem lesz olyan magas, mint a Haswell-E eseteben.
-
#35434496
törölt tag
válasz
#Morcosmedve #2837 üzenetére
Èn egy kinelentèst tettem miszerint a kis proci össze fogja fo..ni magát.
-
MPowerPH
félisten
válasz
westlake #2832 üzenetére
Egyebkent egyes esetekben lehett user error is a hiba oka, ez soha nem derul ki. En szkeptikus vagyok, mert nalam jol mukodik, es ugy tudom, a haza tuningosoknal is rendben van. Ettol fuggetlenul OC-ban verhetetlen, szoval azt ne mond, hogy nem fogod megrangatni a bajszat?!
Nem ez az egyetlen, alapbol az edig megfordult X99-es lapok eleg nagy szazaleka beadta a kulcsot eleg koran.mod: Nem volt nagy sorozat beloluk, alig volt par darab elerheto mas lapokhoz kepest. Annak is oka van, meg annak is, hogy koran end of life lett.
-
westlake
félisten
válasz
MiklosSaS #2831 üzenetére
Nyilván jobban tudjátok, de ezek is csak sorozatgyártott termékek. A Champion-on semmilyen űr technólógia, és nem sötét anyagból gyártották. Miért ez (lenne) az első olyan alaplap, aminek a 50%-a meghibásodik? Mindegy. Azért, mert nem értem, még nem jelenti azt, hogy nem lehet igaz, amit írtok.
Gondolom ezek olyan hibák, amik csak tuningnál jönnek ki, ugye? Magyarul semmi olyat nem probukálnak ezek a példányok, amik miatt ki lehetne őket cseréltetni garanciában.
Esetleg próbált már valaki rájöni, hogy mitől lehet ez? Szériaszám gyűjtés, akármi? -
westlake
félisten
válasz
#Morcosmedve #2826 üzenetére
Van belőle rossz?
-
westlake
félisten
Találtam egy helyet (UK), ahol van Champion. Veszek is egyet. Már egy ideje nem volt Gigbayte lapom, mert valamiért megutáltam őket. Mondjuk már nem emlékszem, hogy miért.
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
#Morcosmedve #2819 üzenetére
Én pont forditva vagyok vele...jobban bevált nekem az X99 mint a Z170.
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
#Morcosmedve #2816 üzenetére
8 volt amikor valtottam X99-re. Vagyis csak 7 ha jol emlekszem mert egyet toroltek....
-
MPowerPH
félisten
-
MPowerPH
félisten
-
#35434496
törölt tag
Érdekes ha 100-on hagyom a szorzót a 3000MHz-s ramokkal nem indul a gèp.
Intellllll magic!
Hüllőt idézném! " !votenuke Intell" -
woros
őstag
válasz
westlake #2789 üzenetére
Még egy kis off az M.2-ről. Szóval biztos külön kell számolni, ha pl. a sata III-at nézzük 6Gb/s-el az 750MB/s elméleti max. sebesség. De pl. egy 850 pro is csak 550/520-at tud, ami többre jönne ki ugye, ha egybe néznénk, az meg nem fér bele a sávszélbe amit nyújtani tud a sata III, tehát ha ezt veszem alapul, igen elég a 20Gb/s.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Giant Talon 0 Sport - Hardtail Mountain Bike
- Samsung Flip 2.0 PRO 65" WM65R + Connectivity tray + Gurulós állvány
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest