Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icm

    tag

    válasz RetepNyaraB #138666 üzenetére

    Első reccs: 1-2 pukkanás van, jelez, hogy hamarosan lesz valami. A tömeges amikor olyan 2-3 reccs gyorsan egymás után.
    Ez a pörkölés izgalma, hogy várod-várod hátha nem rossz. Ajánlom figyelmedbe egy pörkölési napló vezetését, meg elsőre legyen egy ötleted, hogy mit akarsz csinálni. Ne improvizálj mert az sose reprodukálható.
    Csinálhatsz egy olyan pörit amit eldobsz - tesztpöri - hogy megnyomatod hővel és adott mennyiség - pl 80g - hány perc alatt éri el az első reccsenést.
    Mosott tételt lehet az elejétől nagy hővel megkínálni, naturált óvatosan.
    FC és hőelvétel: nem adok rá hőt, csökkentem a hőbevitelt (pl 70% fűtőszál teljesítményt 40%-ra visszaveszek) és ventilátor fordulatszámot emelek (20%-> 80%). Esetetekben a gázelvétel kicsit megfoghatatlan. Szabályozható a gázégő egyeltalán?

    Otthoni pörkölés: szerintem megvan a varázsa, vagány dolog. Ahogy mondod nem egy spec pörkölő, és ez egy fontos dolog. Szerintem baromi sokat változtat ezek után a pörkölőkhöz való hozzáállásában az embereknek. Elkalandoztam.

Új hozzászólás Aktív témák