-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Slownz
senior tag
Semmit nem állítottam az ég világon. Felraktam, csak használni szeretném normálisan.
Kipróbáltam, nem megy így sem. Nyomtam neki egy uninstall-t, majd reinstall-t, ez sem jött össze...
Anélkül, hogy ki nem jelentkezek, majd újra be, addig nem működik a téma. Ez mitől lehet vajon?
-
Slownz
senior tag
Köszi az infót!
Abban esetleg tudnál segíteni, hogy Onedrive-ot, hogy sikerült életre hívnod Ubuntu alatt? A blogbejegyzésedben láttam, hogy van kint a tálcádon egy Onedrive ikon, itt.
Más:
Windows live calendar-t (Outlook calendar) lehet valamelyik Linux-os naptárhoz szinkronizálni? Vagy ez eretnekségnek számít?
-
Lathronos
őstag
Én sem értem, hogy i5-ös i7-es és ezekkel egyenértékű AMD CPU-val, 8-16 GB RAM-mal miért használnak sokan WM-eket, holott bármelyik DE futtatására gond nélkül képes a konfigurációjuk.
Na meg e mellé karakteres böngésző, mint a 90-es évek elején. Ez amolyan retro nosztalgia lehet náluk.
-
Dave™
nagyúr
Úgyfest megvan a megoldás: dual band felállásban nem, vagy csak nagyon ritkán megy az 5GHz, és akkor is korlátozottan. Letiltva a dual bandet a routeren (csak 5GHz-en sugároz) teljesen stabilan megy az 5GHz. Egy másik router (a Telekomos D-link modem+router) pedig szolgáltatja a 2,4GHz-et (eddig ezen le volt tiltva a wifi), így minden eszköz használható. Hátha más is így jár...
-
Atlantisz48
őstag
Üdv!
Felraktam az Ubuntu Gnome-t és sajnos miután beállítottam a videokártyát, zárt, tesztelt re, újraindítás után nem volt kép. És ez ezóta is így van
Be jön a Grub, kiválasztom az Ubuntut, megjelenik a töltőképernyő és utána amikor a bejelentkező felület kellene megjelenjen, onnantól fekete.
-
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
gery2123
őstag
És hogyan lehet megoldani? C state változtatás nélkül. Lassan eljön az idő, hogy váltsák 16.04 re a htpc/server gépemen és néztem már, hogy a 4.4 kernel is ugyanúgy fagy ha van X.
Jelenleg 15.10 van rajta costum kernellel de az 3.19-es, a kodi fórumban volt linkelve. Ezzel nem fagy, de az új ubuntu alá már csak az újabb kernel lenne jó...
Vagy várjak addig amíg nem szerzek egy rasberry pi, és a jelenlegi rendszer csak szerver lesz mindenféle grafikus felület nélkül.? -
CPT.Pirk
Jómunkásember
De a 3.16-os kernel 2014 nyaráról kb. ugyanakkor jött ki, mint amikor az említett két platform. Ilyen "fiatal" környezetben nem régi kerneles disztrót használnék.
Atomos vagy Celeronos gépet nem vennék, de az utóbbi 6 évben mindig volt Inteles ThinkPadem, már 3 különféle is volt, de Chakra futott rajtuk az aktuális kernellel. Nem futottam bele ilyesmi gondokba. Egyszer kellett letiltanom egy Atheros drivert mert kettő is volt a disztrón az én wifimhez és amit alapból választott az nem volt jó az egyik kernel frissítés után, dobálta a netet.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ilyen összefüggést nem tapasztaltam eddig, jellemzően amihez volt driver Linuxon, az működött is. Viszont Windows alatt ha új a HW akkor tegyél rá Win10-et, ha régi akkor meg Win7-et, mert különben driver gondok lesznek.
Nemrég tettem Win7-et egy újabb laptopra, a telepítés után még a tapipad se működött, meg az USB portok se, így kénytelen voltam CD-re írni a kellő drivert és billentyűzettel elnavigálni a telepítőkig, de azokat meg először ki kellett csomagolni, mert eredeti formájukban kellett volna egér is hozzájuk... -
#82679040
törölt tag
Nálam az esetek nagy többségében ha már valami hasonló gubanc van akkor csak reset játszik.
Nincs tty,semmi nem reagál,REISUB szintén halott ügy.
Nem baj,distro kuka,van máásík.Bár már próbálok leszokni a kényszeres distro próbálgatásaimról.Nem válaszként - off-uff:
Amikor legelőször próbáltam linuxot pár éve leginkább azon vélemények hatására tettem miszerint ez sokkal stabilabb,tisztább,és szárazabb érzést biztosít.
Annyi fagyást és érthetetlen mélységekbe merülő rendszer buherállással win alatt sose volt dolgom mint pingvinföldön
Én mérhetetlenül tisztelem a szellemiségét a linuxnak,ennélfogva rettentőmód elfogult vagyok de csak kényszeredett mosolyt tudok erőltetni a linux desktop ige hirdetőinek megnyilvánulásaival találkozva. -
#82679040
törölt tag
Köszönöm,rálestem,úgy látom ez ugyanaz mint a mint-mate "CPU órajelváltozás-figyelő" panel widget vagy hogy nevezik ezeket a bigyókat.
Van conservative-ondemand-performance-powersave meg fixre állítható órajel 1 -1,8 -2- 2,2 meg 2,3 ghz,a bajom az ugye,hogy ezzel csak fixre tudom állítani a cpu-t nem úgy mint winen ahol %osan beállíthatom a max teljesítményt 85%-ra és akkor 1-1,8 közt pörgeti.
powersave fix max 1ghz, conservative meg nem tudom mi mert ugyanúgy teljes tartományban szabályoz mint ondemand.
vcore viszont megoldva ,sensor-detect helyretette pedig múltkor már ráengedtem fene érti most miért múúkodik...
szal ha valakinek akad max cpu limit megoldása ne tartsa magában,mer én tom ,h a linux nagyon okos csak én vagyok a suta (elsősorban config fájl szerkesztéstől mentes egyszerő guis kis tool érdekelne amihez nem kell komplett wiki cikkelyt átnyálaznom[bár tudom a cli az eccerű meg a szupertehén 6alma meg kölönben is...
]) uff
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 15" 2019 i9 9980HK 32GB 500GB Radeon Pro 560X hibátlan működéssel
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Lenovo Thunderbolt 3 kábel (4X90U90617)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest