-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
Köszönöm. Ezek a tippeket sajnos ki kell lőnöm, mert mindkét gép notebook, mindegyik régebbi (Thinkpad R61 - 16.04, Thinkpad X220 - 18.04), egyiken sincs natív USB 3.0 port. (ExpressCard-bővítőkártyával van, de hangeszköznek csak USB 2.0 portot használok.) Az X220-nál lehetne UEFI, de Legacy módban használom, az R61 idejében még nem volt UEFI (2007-es Core 2 Duo noti). Egyik notinak sincsen XHCI mode nevű beállítás a BIOS-ában.
Az X220-szal - amíg rá nem untam a Win 10-re és át nem tértem rajta Ubuntura - egyébként ugyanezekkel a BIOS beállításokkal működött a CM6631A transzport. Az Oehlbach DAC viszonylag új vétel (kb. egy hónapja van meg, csak most volt időm a problémájával elkezdeni érdemben foglalkozni), azt más Win 10-es géppel, illetve Androidos tablettel próbáltam, ott nem volt vele gond.
Ugyanezen két géppel amúgy más USB-s hangkütyük (Creative SoundBlaster E5, Steinberg UR12, AudioGD NFB-11.32, illetve egy kínai Leaf Audio CMD-19 USB/BT képes DAC/AMP), illetve az R61-gyel, amelynek van PCMCIA foglalata, az ebbe illő Creative Audigy 2ZS Notebook gond nélkül működnek.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- PC Game Pass előfizetés
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Dell Latitude 3510 15,6", i5 10210U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Apple iPhone 12 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- Zebra ZP505 EPL hőpapíros címkenyomtató
- 184 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5090
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
CPT.Pirk
