-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2
#64555
üzenetére
Nekem 16 GB nem lenne elég. Pedig egy full extrás Arch megvan 7-8 GB-ból (de ebben minden benne van, grafikus felület, CUPS, alap progik, kb. 800 csomag), de hízni szokott 15-20 GB-ig, ha használom, meg lakom be. Ezt is úgy, hogy a játékok egy másik partíción vannak. Néha kipucolom a pacman cache-t, de már úgy se tudok 15 giga alá bemenni, Kubuntun meg simán 20 giga felett voltam anno, igaz akkor több mint 2200 csomag volt fönt. Jelenleg Archon most 1143 csomag van fent, ebből kb. majdnem 200 felesleges, mert kellett anno valamihez (AUR-os csomag, vagy külön letöltött binárisok függőségének), de nem szedtem le. De pont ezért hagyok mindig bőven helyet, rendszerpartíciónak 50 gigát szoktam adni. Ez kicsit lehet overkill, de betelni nem fog soha. Pocsékba sem megy, mert ha annyira kell, tárolok valamit a rendszerpartíción is, de erre sose volt még szükség.
-
válasz
ubyegon2
#64555
üzenetére
Direkt azért tettem testing-et, hogy ismerkedjek. Na meg az Ubuntu is azon alapul.
Felment amúgy az Ubuntu PPA-ból egy Unetbootin .deb-et fel tudtam tenni. Működik is.Amúgy ipxe +1 : mindenhonnan működik, és azt telepítesz, amit nem szégyellsz. Tehát még csak egy netinstall telepítő sem kell. Egy ipxe boot médiával, ha van valahol egy http szervered, amin van pár legyártott .txt file-od a megfelelő címekkel, 2 parancs beírásával tudsz telepíteni Debiant, Ubit, Fedorát, akármit. Windowst is, csak az melósabb. Ha nincs DHCP, akkor 5 parancs. És ez akárhonnan megy, tehát nem kell az otthoni hálódon lenned. Jó dolog ez

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Samsung Galaxy A56 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / BONTATLAN
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 512GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4089
- Minden szoftver mellé teljesen audit és NIS2 biztos, jogilag hiteles licencigazolást adunk át!
- Dupla Lencsés PTZ Biztonsági Kamera 2.4/5G Dual Band Wifi Kamera+128gb mermoria kártya
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

CPT.Pirk
