-
Fototrend
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
syler123
#4960
üzenetére
Rosszul próbáltad. Nem volt fent a megfelelő videodriver. Ha az rendben van, akkor Chrome-ban, Chromiumban, Firefoxban, Iceweaselben, Pale Moonban is kell lennie gyorsításnak, a chrome://gpu/ és az about:support lapokon tudod ellenőrizni.
Pont ez az, hogy a Linux, ha valamiben jó, akkor az nem csak az alacsonyabb erőforrásigény, hanem a fluidság, böngészés, hálózatkezelés. Sokkal jobbak a linuxos fájlrendszerek (sokkal gyorsabbak, nem töredeznek, sok apró fájlt megdöbbentően gyorsabban kezelnek, fényéveket vernek az elavult NTFS-re), jobb a Linux kernel erőforráselosztása, memóriakezelése (nem lapoz ki mindent a lapozófájlba észnélkül, nem recegteti a HDD-t, tényleg kihasználja a memóriát, nem csak üresen hagyja állni), sokkal gördülékenyebben indulnak a programok, meg sokkal pattogósabban nyílnak vissza, ha véletlenül bezártál egy alkalmazást. Hidd el, ezekben köröket ver akármelyik Windows
Nekem pl. ilyen szaros kis 1 giga RAM-os, atomos EEE PC-m van átmenetileg, és ezen Win7 alatt míg betöltött a Watersucks, a hajam kihullott, majdnem fél perc volt, ugyanez Linux alatt csak tényleg néhány másodperc ugyanannyi füllel, és a fülek, weblapok is gördülékenyebben nyílnak meg és töltenek be. Ugyanez volt a régi laptopomon, azon pedig KDE4 volt, meg 64 bites, ami még a Windowsnál is erőforrás-igényesebb, de mégis sokkal gördülékenyebb volt, mint egy XP.
A hálózatkezelés is fejlettebb, mint a Windowsé. Ha pl. torrentezel, mint állat, akkor Windowsnál el is felejtheted a böngészést általában, le kell korlátozni hozzá a torrentet, Linux alatt meg a kernel alapból végez traffic shapeinget, meg csomagtömörítést, és még teljes gázas torrentezés mellett is vígan lehet netezni. Plusz a Linux sokkal több nyitott hálózati kapcsolatot kezel, míg a Windows már kevesebbtől is beleáll a földbe, pont ezért korlátozták XP SP3 alatt a nyitott TCP kapcsolatok számát. Igaz a Vista/W7 és attól felfelé nincs ez a korlátozás, de a Windowsoknak sose tartozott erősségük közé a hálózatkezelés.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- EAFC 26
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- iPhone topik
- TCL LCD és LED TV-k
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Napelem
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B760M i7 14700K 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 XT 16GB Lian Li Lancool 207 Digital 750W
- Xiaomi Redmi A5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 11 64GB fehér / 12 hónap jótállással!
- RTX 5090-es, 5080-as stb... GAMER laptopok + dokkolók + licencek
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Rowon
