-
Fototrend
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
jjeahh
nagyúr
válasz
zolka78 #5826 üzenetére
a telére praktikus, arra fémből is valszeg valami hosszú kellene, és egy hosszú fém napellenző nem férne bele a táskámba
az 55-ösre viszont nem valami jó, azzal az obival a gép viszonylag kicsi még, kényelmes, nem való egy ekkora napellenző rá, ráadásul gyakrabban használom, és folyton le kell tekerni róla meg visszatekerni, mert együtt nem fér bele a táskába...na meg úgy néz ki vele a gép mint egy wc-pumpa
ettől függetlenül nem bántam meg nagyon, olcsó, jó minőségű, és a telére nekem hasznos
(#5827) gorgo:
kár, hogy nem időjárásálló a szettem
-
-
ccs2929
senior tag
válasz
zolka78 #5468 üzenetére
Na, megérkezett a napellenző végre a kis Helioshoz. Napfény híján élesben tesztelni még nem tudtam. Mindenesetre nagyon meggyőző minőségű kis cucc, 2,5-3mm vastag gumiból készült, 3 állásba lehet használni, teljesen hátranyomva, és 2 fokozatban előre húzva. Az obi mérete megduplázódik, ha rajta van, és teljes méretben ki van húzva. Nem értem a kis kínaiakat, mi volt nekik a haszon rajta, 2,85$ volt az ára ingyen postával, és 7,4$-nyi bélyeget nyomtak rá, hogy ideküldjék nekem postán
Képek: -
steveetm
őstag
válasz
zolka78 #5461 üzenetére
Én vadászom egyre, eddig nem sikerült, de sima menettel rendelkezik az elején, 49mm-es, ha jól emlékszem, olyan napellenző kell, ami menetes, aztán maximum pár menetátalakító, azokat már biztos lehet szerezni
Ebayről 100% hogy lehet szerválni, de nem vagyok nagy ebay-es.Mondjuk ezt csak a 44-2 -re merem kijelenteni biztosra, de szerintem a többi modell is rendelkezik menettel a frontlencse felőli részen is.
Üdv.: steveetm -
válasz
zolka78 #5152 üzenetére
Igen, nagyon érdekel a téma, csak pont a fotózás ezen a részéhez nem értek egyáltalán.
Vettem ebay-en m42 makró közgyűrűket: 10mm, 20mm, és 40mm. Most az utóbbival próbálkoztam.
A végső célom a rovar fotózás, de ahhoz még nem elég a nagyításom sajna.Tegnap vettem egy Helios 44M f2/58mm obit a hibás Zeiss mellé.
Azzal sokkal jobb eredményeket tudtam elérni, mert lehet szűkíteni a rekeszt, csak az említett sötét kereső okozott problémát. A baj, hogy az azon lévő kapcsolótól tuti elmozdul a gép. No, ezt majd megoldom valahogy.Ma kipróbálom a kisebb közgyűrűket is, hátha azokkal is elég közel tudom hozni a témát.
-
válasz
zolka78 #5148 üzenetére
Szuper, köszi!
Kezdem érteni.Másik két kérdés:
- hogy komponálsz f16-on? Én akkor kb. már semmit sem látok a keresőben, és az obi bajonettjén lévő pöcköt semmi nem nyomja meg, így át kell kapcsolni abba a módba, hogy egyből szűküljön a rekesz.
- mekkora kihuzattal csinálod? Én 4cm-essel próbáltam. -
HollyBoni
veterán
válasz
zolka78 #4778 üzenetére
Nagyon olcsók, egy barátom állandóan oda hordozott két Zeiss 35 2.4 obit, mert folyamatosan beragadt a blende mindkettőnél. Mindig megcsinálták, egy hét múlva már rossz volt, nem tudom hogy az ő hibájuk vagy mindkét obié, viszont vállaltak rá garit szóval mindig ingyen csinálták.
-
copass
veterán
válasz
zolka78 #4294 üzenetére
az idő pénz, ennyi. a legnagyobb kockázat az egészben az eladó hozzáállása: korrekt vagy átver.
csak egy friss példa: emberke vett egy használt obit ebay-en (70-200 IS USM), nagyon jó áron, meg is jött az obi, aztán kiderült hogy az af motor nem működik rendesen,lassú. eladó: nekem még jó volt! ahha. -
szaszlaci
addikt
válasz
zolka78 #4275 üzenetére
Erre a két rugóra gondolsz, ugye?
A blende nyitott állapota irányába feszíti a két rugó. A bovden pedig behúzza szűk állásba a blendét, a két rugó ellenében. (A kézi rekesz állító pedig valójában csak egy ék-szerűség, ami meghatározza, hogy meddig húzhatja össze a blendét a bovden; ezért a két rugó: egy a bovden teljes mozgásához, egy pedig a rekesznek közvetlenül.)
Érdekesség: a blende gyűrűjének kattogását szolgáló kis szerelvény meglepő, de műanyag. Ami pedig még inkább meglepő, hogy tisztítás után teljesen újnak néz ki, kopásnak nyoma sincs rajta!
-
sideburns
aktív tag
válasz
zolka78 #4260 üzenetére
Én itt pislogok rendesen, pár napja még ilyeneket írtál: "1:4 leképzés, f=13,5 cm. Falra vetített kép alapján erős telének mondanám, de a közelpontja (ha jól gondolom, az a 13,5 cm) alapján viszont makrónak, persze ennek meg a leképzés (?) mond ellent."
Most meg már szétszereled őket tisztítani? Biztos tele van a net oktatóanyaggal, de pár nap alatt eljutni a "fingom sincs rólá"-tól a "szakember nekem itt ne barmolja szét" dologig, lol. -
szaszlaci
addikt
válasz
zolka78 #4193 üzenetére
Azt hiszem, erre egy kicsit terjengősebb választ érdemes adnom, hogy érthető legyen, mi van a kérdéseim mögött. – Úgyhogy csak türelmes embereknek!
Jelenleg egy Canon A590 IS kompaktom van, az egy méternél közelebbi dolgok fotózásával tulajdonképpen elégedett vagyok. Úgy értem, számomra technikailag nincs semmi fájó a képen. A távolabbi dolgokról viszont rossz eredményt produkál.
Első felindulásból vásároltam egy Fuji S6500-at, aminek szerencsére voltak egyéb hibái, így nyugodt lelkiismerettel visszaküldhettem. Ellenben nem voltam lenyűgözve a készült képektől (se). Nem mondom, sikerült azért szép, dinamikus, részletes eredményt is produkálni bizonyos esetekben, de ez nekem kevés. A nagyobb záridőn végzett ámokfutására, amit zajszűrésnek csúfol, nem is találok szavakat. Tíz éves telefonoknál láttam ilyet.
Na most a hasonló árú bridge gépekkel (Canon IS3, Pana Fz7, Sony DSC-H5, ..) készült képeket megnéztem, és az a véleményem róluk, hogy a jó részük pocsék kompaktos. Nem azt mondom, hogy ne lehetne jó képet velük, meg amúgy se a technikától lesz egy fotó értékes, de nekem ilyen nem kell, ez nem igazán előrelépés.
Ezzel szemben bármelyik olcsóbb DSLR képéről azt mondom, hogy na igen, ez technikailag fénykép, jó ránézni.Amit mutattál képet, az számomra technikailag (is) nagyon rendben van, nincs rajta semmi olyan, ami elvonja a figyelmem a kép tartalmáról.
Az is lehet, hogy egy akármilyen KIT objektívvel is elégedett lennék, mert nem láttam még olyan DSLR képet, amiről ne rítt volna le, hogy nem kompakttal (=bridge) készítették.
Egy Pancolar pl. mennyivel jobb, mint mondjuk egy stabilizálatlan EF-S II 18 – 55 kitobi?Tükrös gépet szeretnék, nem MILC-et. Ahogy pedig megnéztem a jelenlegi Apró kínálatát, FullFrame szenzors gép nincs az árlista alján.
Például van most egy Sony A-200 váz, 40 pénz. Mennyire érdemes azt az utat választani, hogy azzal lesz egy ekv. 75 mm-es nem épp univerzálisan használható látómező? Ilyen áron vannak egyéb gépek objektívvel, pl. most ment el egy Canon 300D, stabilizált EF-S II obival.Röviden összefoglalva, nem tudom, hogy az ilyen régi objektíveket szeretném-e használni. Részben költséghatékonyítás miatt gondoltam, hogy így elég vázat venni, illetve azért a pénzmagért jobb vázat kaphatok, és mellé lesz egy jobb objektív (hiszen már most is megvan). Viszont nem célom objektívparkot berendezni! Úgy érzem, amivel kibékülnék, az egy ekv. 28 – 100 mm, de a 100 se életbevágó. Nagytelére pedig elvileg ott van a Sonnar, ha az tényleg az volna.
-
p_adam
addikt
válasz
zolka78 #4161 üzenetére
Én személy szerint pont az ellenkezője miatt használom őket (jelenleg NEX-en), mert a jók igaz, hogy drágák, de gyorsabbak és élesebbek mint gyári objektívek nagy része, plusz így egyáltalán nem vagyok egy rendszerhez kötve, ami jó mert most minden rendszernek más az előnye (ezért is kár vitatkozni hogy FF vs m43), de lehet hogy ez a helyzet változni fog.
Szituációtól függően tény hogy AF-et pótolni nem lehet. De az is tény, hogy már most sem annyira nehéz őket használni LiveView módban és az új technológiákkal (még nagyobb EVF, Digital Split Image, több váz kap majd jobb stabit nagyobb szenzorral megspékelve stb. stb.) csak még könnyebb lesz. Ami az igazán jó darabok esetében könnyen az árak további emelkedéséhez vezethet (bár ezt nehéz megjósolni).
Pl. van ami bitang jó üveg filmmel, de digitális szenzorokkal színproblémákat vagy más egyebet produkál, de olyan is van ami nem -
MC Pite
veterán
válasz
zolka78 #4144 üzenetére
Hogy a gyereknél nem százas a fókusz az oké, de állványos próbánál te se gondolod komolyan?
A webes megjelenítés végett 1:1es crop van fent a képekből, nem 1280ra átméretezve!
Este összezipelem az eredetiket és linkelem.
Rendes képeknél a Planar karcol, f4től a pentacon is penge de egész jó 2,8on. Jupi 2,8on kicsit lágy, f4 egész jó. Az menti meg, hogy az f4es képire ha azt mondanám 2,8asok, simán mindenki bekajálná, olyan szép még a bokeh, olyan kicsi még a dof. Az meg hogy hányas szám van eközben ráírva, annyira nem izgat. Persze idáig futtában lőttem vele, vasárnap lehet hogy megyek portrézni és oda mindenképp viszem.
-
MC Pite
veterán
válasz
zolka78 #4137 üzenetére
Én egyet se láttam ami nitva is karcolt, sőt. Tudtam hogy lágy, 2,8 téma függvényében oké, de 4 amire azt mondom pöpec. Igaz, még itt is korrekt a dof/elmosás. Keresek majd még képet...
Planar (és jupiter) eladásának oka? Ikszef 35 egynégy. 1,4en félek hogy kárt tesz a monitoromban, olyan penge. A Plannar is nagyon fasza, de a 24mpixel ekvivalens (felbontás, részletesség) szenzort nem mindegy mivel etetem, és hát az af az af, gyerekfotózást csináltam vele, manuálokkal nem menne (igaz, portréra vettem őket).
Jupi mellé lehet nézek még vmit, mert a pentacon 2,8/135 lehet sok lesz portréra, még nem próbáltam. -
fattyu
veterán
válasz
zolka78 #4018 üzenetére
tapasztaltból írom.
nagyjából hat nyolc obi 5-6 adapter. Nyilván minél hosszabb és fényerősebb annál könnyebb mert papír a dof. de szélesebb lassabb obiknál ahol nagy a dof és lassan esik ki az éles sávból a történet bőven csiporog mikor a tényleges fókusz már 20 centivel odább van.
Aki stabilan manuálozni akar annak célszerű mattüveget cserélni. Vagy törőék vagy pedig NAGYON finom felületű.
A törők nyilván hót egyértelmű, de már egy nagyon fine felületű is oltári sokat dob.5dIIn pedig az ugye nem egy pici kereső annó csak szenvedtem a csipessel együtt a gyári mattüveggel. A túl durva szemcsés felület miatt sokkal többet hiszel élesnek mint ami az. Az egs üveggel minden gondom megoldódott, és onnantól nem sok félrefókuszált képem volt csiptelen adapterekkel sem.
-
fattyu
veterán
válasz
zolka78 #3729 üzenetére
egyetértek :S 350dn 50 1.7et iszonyat sokat hibázok.
makróval nem volt gáz ott ugye olyan papír volt a dof hogy ami élesnek tűnt az az is volt.5dII keresőjében sima finom szemcsés mattüveggel alig hibáztam. Most szenvedek. Már agyalok törőékesen. 350d-n meg ugye se LV se ML se semmi.
-
Gulyopapa
addikt
válasz
zolka78 #3607 üzenetére
Értem.
Az hogy nincs végtelen az szopás de azért limitációkkal használható még az obi.
Az hogy nincs fénymérés az hidegen hagy, mivel ha minden manuális lesz úgy is teljesen jó.
Pár teszt lövés után gyorsan belőhető a megfelelő expozíció
Vagy rosszul látom ?
Nekem is Helios 55/2-m és Pentacon 4/200-asom van. Jó obik -
jjeahh
nagyúr
válasz
zolka78 #3583 üzenetére
és most nézem, nem olyan nagy az árkülömbség...régi, használt zenit ebayen 130€, samyang 200...az előbbiekben általam felsorolt obikról mit gondoltok?
én az elkövetkező években nem hiszem hogy vázat cserélek, max ismét mft-re, amin kereső is van és sony szenzoros...egy jó ideig jól elleszek ezen a vonalon szerintem...meg ilyen rangefinder kialakítású masinák nem is igazán vannak apsc-s gépekből, kivéve a fujikat, de azoknak nem is reménykedek, hogy lemegy az áruk valaha...
-
adamka16
őstag
válasz
zolka78 #2691 üzenetére
Ha jól emlékszem olyan 2,8-3,2 környékén. 2-n picit lágynak érzem, de egy portréhoz még így is tökéletes tud lenni. Viszont ami lehet másoknak negatív, de én kifejezetten szeretem.. az az, hogy a színeket egy halvány zöld effektussal közvetíti a gépnek. Összehasonlítva a most még nálam lévő pentacon 50/1,8-al észrevehető nagyon ez a színbeli eltérés.
-
copass
veterán
válasz
zolka78 #2687 üzenetére
3 hónapos és már mászik? kis ügyes, ha ebben az ütemben fejlődik lesztek bajban rendesen.
csak egy zeiss!egyszer találtam egy biotar-t, az ősanyát, de nem eladó sajna,pedig rápróbálkoztam, de nem tört meg a jég,azt mondta a tulaj nincs az a pénz amiért eladná!
én az 1.7/50mm yashinon ds-m és a jupiter 11a 4/135mm képét szerettem. -
sellerbuyer
őstag
válasz
zolka78 #2680 üzenetére
Nekem is pont ilyen Pentám van, én is nagyon szeretem. Nem karcol úgy, mint más obik, puhább a képe, viszont nagyon szép színeket lehet varázsolni vele és finomak a tónusok és a hátteret is szépen mossa.
Sajnos nekem sem volt még időm/energiám sokat fotózni vele, nekem sem túl régi beszerzés.
Ez talán... :
-
Mr.Csizmás
titán
válasz
zolka78 #2270 üzenetére
helló,
nekem a kérdésem a sony 16-osra vonatkozott, valszeg azt jelöli a SEL16
de a zenitar az jó 40-50e pénz, viszont az én rendszeremen van alternatívája, a pana G 14/2.5, AF-el.
btw. M42 téma: jupiter-37a van telére, meg több 50-55 fixem, meg vagyok velük elégedve, de hamarosan kiárusítom a készletemet (költözés, pénz)
-
fattyu
veterán
-
Dr V
őstag
válasz
zolka78 #2043 üzenetére
Nekem carenarom van 135/2.8 skylight szűrővel. Pont ilyenre vágytam, mert tág rekesznél kissé lágyító hatása van, a világos részeknek egyfajta ragyogást ad. A bokehhe is meg vagyok elégedve. Mindez 4500 ft volt...
Sajnos ma lemaradtam egy pentacon 50/1.8ról. 800ft ért ment el a veterán... -
Zozzant
addikt
válasz
zolka78 #1947 üzenetére
Ha nincs rajta A-M kapcsoló akkor digi vázon benyomva kell tartani a pöcköt mert egyébként csak nyitva használható. Ha olyan az adapter hogy benyomja akkor megoldva, ha nem olyan (mint pl. pentax-m42 adapternél) akkor csak szétszedve oldható meg, egy fülpiszkáló műanyag darabot ráhúzva a pöcökre belül, ami kvázi behúzva tartja, szimulálja a nem létező A-M kapcsoló M állását
Ezért jó az A-M kapcsolós ott nem kell pöcsölni, Pancolar MC 50/1.8 ilyen obi, ezek szerint nem ilyened van.
-
Dr V
őstag
válasz
zolka78 #1941 üzenetére
Vannak olyan adapterek, amiken van chip, azzal lesz fókuszvisszajelzés a vázon. Az oit csak AV v manuális módban tudod használni.
A rajzolata sztem kiváló, ennyi pénzért nem létezik jobb. A kitobit, belépő kategóriát röhögve lehagyja (igaz "csak" 2.8as rekesztől). googleba keress rá, vannak összehasonlító, tesztelő fórumok. -
Dr V
őstag
válasz
zolka78 #1939 üzenetére
Jól jártál nagyon. Én egy pentacon 1.8/50est vettem 4000ért+posta. Holnap jön meg, az adaptert pénteket veszem át... már alig várom. A 40d-m örülni fog, kicsit többet fogom most használni
Viszont azon gondolkozom, h kéne valami tényleg nagylátószögű (ekv.28 alatti), szép rajzolattal, de azok drágábbak. Mind1, ez még a jövő zenéje.
Új hozzászólás Aktív témák
- GOPRO Hero 11 BLACK - 5.3k akciókamera - 2 akku, tartozékok (5.)
- ÚJ bontatlan insta360 Ace Pro 2 8K AI - AKCIÓ!
- Canon EOS 2000D gépek, objektívekkel, kiegészítőkkel, (ÚJ! / 100 / 1100 / 4200 expoval )
- Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art (Nikon) + Sigma USB dokkoló
- GOPRO Hero 12 BLACK akciókamera sok tartozékkal
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép játékra! I5 14400F / RX 6900 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- AKCIÓ! ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest