Új hozzászólás Aktív témák
-
kemkriszt98
tag
Sziasztok, adott két pont. Általánosan kellene meghatároznom egy harmadik pont koordinátáit úgy, hogy az új pont és az első pont által meghatározott egyenes merőleges legyen a két ismert pont által meghatározott egyenesre és d távolságra legyen az első pontól.
Amit próbáltam:
Felírtam az ismert pontok által meghatározott egyenest, kiszámítottam ennek az iránytényezőjét majd annak segítségével a másik egyenes egyenletét. Ezután két dolgot próbáltam:Elöszőr az egyenes egyenletéből és a távolság képletéből próbáltam kifejezni a koordinátákat de így egy emeletes törthöz jutottam gyök alatt és az már meghaladja a képességeim, hogy onnan kifejezzem a keresett számot.
Aztán pitagorasz tételét használtam amivel kaptam egy eredményt (hadd ne mondjam, hogy A4-es oldal hosszúságú törtek) viszont beírtam geogebrába és nem volt jó.Arra gondoltam, mielőtt nekiállok állok előlről inkább megkérdezem itt, hogy nincs e valami tippetek számomra?
-
kemkriszt98
tag
válasz
kemkriszt98
#4206
üzenetére
2 óránk van beadni és 3an nem tudunk semmit kiötölni, ha valakinek volna ötlete a két szélére azért nagyon hálás lennék...
Nem akarok hálátlannak tűnni (ha véletlenül ez jött volna le), tényleg köszönöm az eddigi segítséget...

-
kemkriszt98
tag
Azt a mindenit
Már mindenhol csak Z-ket látok, de kijött

Az volt a baj, hogy mindent egybe írtam fel és a nagy zavarban elnéztem pár dolgot (pl. előjeleket), de 3 jára felírva kijött... -
kemkriszt98
tag
Féltem, hogy ezt mondjátok

Na akkor kezdem elölről... -
kemkriszt98
tag
Sziasztok, van még egy feladatom.

Ez az a feladat amit állítólag Napóleon is megoldott, miszerint ha ABC tetszőleges 3szög és MBA, NBC ill. APC egyenlő oldalú 3szögek akkor G1G2G3 (ahol a G-k súlypontok) egyenlő oldalú.
Volt egy ötletem de nem jött ki

Felírtam ZM- et úgy mint (ZB - ZA)*E + ZA . Ahol E=1/2 + gyök(3)/2*i
Ezután felírtam az N és P pontok affixumát is hasonlóan. Majd felírtam a G1, G2, G3 pontok affixumait úgy, hogy (a megfelelő háromszögben) a csúcsok affixumainak összege per 3.
Végül megnéztem, hogy G1-et a G2 körül 60fokkal elforgatva G3-at kapom e (mert akkor egyenlő oldalú).
Felírtam az egyenletet és alakítgattam, alakítgattam de nem akart kijönni. -
kemkriszt98
tag
Sziasztok, matek hf-ben tudnátok egy kicsit segíteni? Nem kell teljesen megoldani helyettem csak némi útbaigazítás kellene.

a=b
c=d
A "Kincs" a [K1K2] felezőpontja
Az alfa és beta szögek 90 ill. 270 fokosat.
Tudom, hogy a képen nem azt írja de nézzétek el nekem, most először használtam GeoGebrát
A feladathoz jár egy kis keretstory is:
Valami kalózok elindultak az A pontból (egy Akasztófa), az F (egy Forrás) pontnál jobbra fordulnak és a fenti ábra szerint kijelölik a K1 pontot. Ezután az A pontból elindulnak a B (barlang) ponthoz, ott balra fordulnak és az ábra szerint kijelölik a K2 pontot. A kincset pedig elássák a K1K2 szakasz felezőpontján.
20 év múlva visszamegy a kapitány a kincsért de nincs meg az akasztófa ( a barlang meg a forrás ott van).
A kérdés az, hogy megtalálhatja e a kapitány a kincset. (Feltételezzük, hogy a kapitány jó matematikus és nem pedig azzal próbálkozik, hogy felássa az egész szigetet) (Indoklás is kell)Még egy dolog, legutóbb a komplex számok trigo alakját és az ezek közti műveletek geometrikus jelentését vettük szóval (gondolom) ezek segítségével kell levezetni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Samsung kuponkunyeráló
- Az olcsó Macbook sokkolja a PC-ipart az ASUS társvezetője szerint
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Nem lesz Redmi Note 16, évet ugrik a sorozat
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7400 2 in 1 360 touch, i7 8665U, 16GB RAM, SSD, jó akku, magyar bill számla, 6 hó gar
- HP Pavilion
- HP ZBook Firefly G9 - 14" hibás kijelző, i7 1255U, 16GB RAM, Nvidia T550 4GB VGA, hiányos bill.
- T14 Gen1 27% 14" FHD IPS Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB NVMe IR kam gar
- Dell Precision 5750 17" UHD+ touch, i7 10850H, 16-64GB RAM, 6GB VGA, 512GB SSD, jó akku, számla, gar
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- 179 - 180 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060
- 235 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 64GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





