-
Fototrend
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
adam3
aktív tag
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy megtakarítás, aminek nagyobb része hosszútávú, kisebb része pedig "habajvanehheznyúlok" alapú. Nem szeretem a kockázatot, ahogy nem is szeretnék naponta azon aggódni, hogy mi van a pénzemmel. Mivel a napi használatú számlán a K&H-nál van, ezért kinéztem az ő prémium megtakarítási számlájukat, ami 3,5%-ot adna, mellette pedig ott lenne a lehetőség, hogy ha kell pénz, ki tudom venni egy részét is, hiszen a fél éves prémium ciklus alatti minimum összegre azért járna a prémium kamat. A másik lehetőség a fél éves állampapír, ami ugyancsak 3,5%-os kamatot ad.
Az egyik probléma, hogy a K&H-s megtakarítási számla elvileg január végéig ingyenes, utána 508Ft-os havidíjú, amit sokallok, de eddig mindig meghosszabbították az ingyenességet. Sajnos nem várhatok az új hirdetmény kihirdetésig, mivel januárban indul az első féléves prémium ciklusuk. E mellett szól azonban az, hogy szükség esetén tr. adó mentesen hozzáférhetek a pénzhez, mivel saját számlák közötti utalásról lenne szó.
Az állampapír mellett szól az ingyenes számlavezetés, ellene a szükség esetén jelentkező tr. adó, és hogy nem értek az állampapírokhoz
Egyáltalán itt lehetséges idő előtt csak egy részéhez hozzáférni?
Tudom, hogy a tőzsdéhez képest ezek a kamatok közel nullák, de időm sem lenne folyamatosan figyelni az árfolyamot, és ilyen téren kockáztatni sem szeretek.
Köszönöm a segítséget!
Ádám
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ!!! GAMER PC: RYZEN 5 3600-5600X + RTX 3060 Ti / 3070 / 3080 + Új 16-32GB DDR4! GAR/SZÁMLA!
- HP 15s-eq1036nh - 15,6"FullHD IPS - Ryzen 5 4500U - 8GB - 512GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Roborock S8 White, 2 év garancia
- ASUS VIVOBOOK X560UD-BQ009
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS: Vállalati hardvermegoldások és nagykereskedelmi lehetőségek
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest