-
Fototrend
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
-
(rögzített hozzászólás)
Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#98593280
törölt tag
válasz
Maximum1 #9612 üzenetére
Eurocase-es HULLADÉK tápegységgel rendelkező gépet azért ne ajánlgass. Köszönjük.(#9610) Steven88:
ASrock H61 alaplap, 11k
G530 CPU INTEL, 12k
4GB RAM DDR3 1333Mhz, 6k
160GB HDD sata2 7200 rpm, 5k (HWapró)
HD4850 1GB DDR5 , 10k (HWapró)
FSP/Chieftec 400 watt, 5k (HWapró)
Codegen ház, 3k
total: ~50k#9611) Tesomatee : A Raidmax házak igencsak gagyik, Érdemes lenne cserélni. A 7200-as HDD maradhat, az SSD pedig igen, nagyon nagyon érezhetően felgyorsítja a windows-t, érdemes venni, akár egy 12eFT-os 32GB-osat is, a win7 64 bit 20 GB-ot foglal, elfér rajta bőven.
-
nihill
őstag
válasz
Maximum1 #9554 üzenetére
Nekem a 2500k@4,4 konfigomban 2db TCs venti is van és nagyon szépen szabályozzák magukat, csak jól kell elhelyezni a hőérzékelőjüket.
Meg a TCs venti másra is jó egyébként, pl én a konyhába a beépített hűtő alá raktam kettőt, a hőérzékelőt a kompresszorra raktam, vettem egy 12v-os adaptert tápnak, és kész is az automata hőfokszabályozós szellőztetés(#9555) Inv1sus
Sajnos a "kis" tápok használhatóságát tönkre vágják azzal, hogy egyszerűen nem raknak rájuk elég csatlakozót, pedig egész komoly konfigokat is nevetve elvinnének. -
Bogyó bá'
nagyúr
válasz
Maximum1 #9221 üzenetére
Azért ennyire kezdő nem vagyok, a táppal semmi gondom nincsen. Leginkább nem is a CPU-hűtő a bajom (az is, persze), hanem az MSI 5850. Az automata szabályozás egy sz*r (55%-on mennek a ventik idle), ha meg "kézbe veszem" Afterburnerrel, vagy simán Catalystban, akkor ugyan le tudom tekerni egészen, viszont terhelésre nem mindig hajlandó felgyorsítani. Marad mondjuk 20%-on, miközben 90 fokos a GPU...
-
sears
csendes tag
válasz
Maximum1 #8139 üzenetére
Hmm szal akkor csak 2 ventit tudok rácsatlakoztatni az alaplapra? Mert csak 2 slot-ot találtam! Egyet alul, és egyet a bal szélen vhol! A CPU hűtőnek mind a 2-re szüksége van? Azért gondoltam a PC land-ról vásárolni, mert akkor csak 1szer kell házhozszállítási díjat fizetnem!
-
pohár
félisten
válasz
Maximum1 #8103 üzenetére
hát egy 7850-hez képest fasorban nincsenek játékok terén
szirtesp... úgy látom, hogy támogatja a CUDA magokat, én így egy GTX570-et ajánlanék, egálban vannak a 7850-nel, így lényegében ugyanazt kapod
amúgy nem tudom hol élsz, de aprón is tudsz olcsóbban beszerezni dolgokat, akár újonnan, akár használtam, lejjebb tudod kicsit faragni a gép árát
-
stig330
csendes tag
válasz
Maximum1 #8073 üzenetére
köszönöm!
azt mondod ,hogy a 6850 nem fér bele?
nekem sharkoon ms140-em van és asus 6950 ref. van benne artic extreme 5870 hűtővel és simán befér csak ki kellett csavarozni a gyárilag is eltávolítható vinyó tartó lemezt .
az fsp hexa helyett akkor chieftech vagy esetleg corsair ?(melyik típus olyan 10k körül)
a freezer 7 pro helyett mi lenne jó ? -
Crias
senior tag
válasz
Maximum1 #7002 üzenetére
Csak annyit mondtam hogy míg a h67/h61-es lapoknál olcsóbb kategóriában egyértelműen az u3/s3 lap volt az ajánlott mert olcsó (jóval olcsóbb mint más hasonló tudású lap) és minden van rajta ami csak kell, addig a H77M és az ATX-es tesó között alig van ~2k különbség, annyit meg ha nagyon nem szorít a keret ér is, az u3/s3-omnak ilyen tekintetben nem igen volt olyan alternatívája csak akkor ajánlottunk ATX-es lapot ha azt külön kérték.
(#7001) xtevo
Ezt neked kell eldöntened, fentebb már Jim-Y és Felzergabor felhozott érveket mind2 oldal mellett. -
Crias
senior tag
válasz
Maximum1 #6997 üzenetére
A Samsung 430 is nagyon ajánlott volt.
Mellesleg akkor most én is soroljam fel hogy mivel több egy u3/s3 mintm egy 12k-s lap? Nemáááá...
Viszont a H77M nekem személy szerint nem jelent akkora alternatívát mint amekkorát az U3/S3-om nyújtott, mert ~2k-val többért ott van a ASROCK H77 Pro4/MVP ATX-es rengetek PCI slottal, stb.Amúgy ezek közül mi az amit kihasználsz? És minőségi javulás?
PCI-E 3.0??? ugyanmár bőven elég a 2.0 is
Digi Power??? He?
Egyedül az Inteles vezérlő és a natív usb3 ami miatt talán jobb a H77M, de ez inkább a sandforce vezérlők hibája...
Egyszerű a képlet u3/s3-omhoz nem kell ilyet venni/ajánlani. -
Crias
senior tag
válasz
Maximum1 #6994 üzenetére
Hülyeség... Én ha belefér a keretbe nem ajánlok OCZ-t mert ratyi, nagyon sok gond volt az OCZ-vel mint márkával, bár ez az új szériás nagyon jó árban van és az inteles vezérlők mellé jó.
Mellesleg még ha úgy is viselkedik mintha sata2-ön menne akkor is jóval jobb mint ha HDD-t használsz és a sata2 vs sata3 nem annyira látványos különbség sőt sok esetben szinte észrevehetetlen javulást okoz, mint HDD-ről sata2-es ssd-re váltani, így 20k-t megér egy sata2-es 60GB-os OCZ is, főleg hogy inkább a sata2 és a sata3-om között teljesít ha jól tévedek. -
Jim-Y
veterán
válasz
Maximum1 #6994 üzenetére
18K-et bőven megér, csak akkor nem kell Sandforcos ssd-t ajánlani hozzá. Egyrész nézheted úgy, hogy az alaplap/vezérlő nem hajtja ki a sandforcokat, de akár úgy is nézheted, hogy a sandforcok nem szeretik azt a vezérlőt.. Emiatt én tuti nem fogom kevesebbet ajánlani a lapot, max akkor mindig Samsung SSD-t ajánlok hozzá.
-
balpis
őstag
válasz
Maximum1 #6143 üzenetére
Az etron USB3 valóban nem működik (biztosan nem működött fél évvel ezelőttig még) együtt minden USB3 cuccal. De sokkal igen. Azóta volt már talán 3 driver frissítés is.
Nem tudom, most mi a helyzet, de nekem az első két próba még 2011 nyarán negatív volt - két kölcsön HDD-vel -, de még ugyanazzal a driverrel ősz óta szépen - egyetlen akadás nélkül megy 2 különböző HDD-m is.
Azaz nem biztos, hogy lemondott az USB3-ról az etron miatt.Talán megpróbálom majd ismét kölcsönkérni a korábban nem működő HDD-ket és frissítem a drivert, megnézem, mi a helyzet. De nem biztpos, hogy menni fog, mert a viccből a teszthez használt és rajtahagyott filmnek nem kifejezetten örült a főnököm - mikor a fia azt nézte
-
Jim-Y
veterán
-
Jim-Y
veterán
válasz
Maximum1 #6107 üzenetére
Szia, már 3x megkértem a tesztelős űrlap tulajdonosát, hogy tegyenek bele engem is (SSD-s topikban visszakereshető), de úgy látszik ez elmaradt...
Az, hogy ebben a lapban az SSD szarul működne, az bullshit, nem tudom ki találta ki, de nagyot tévedett, nekem jó értékeim vannak -szerintem- és abszolút gyors minden. SSD topikban ez is visszakereshető..
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdezel olvasd el a téma összefoglalót!
- Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
- Beárazást kérni a beárazós topikban lehet!
- Opel topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Windows 11
- Google Pixel topik
- Bontsuk ki ezt a 4K-s vadállatot! - ASUS Prime 5070 unboxing
- Revolut
- Spórolós topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Azonnali informatikai kérdések órája
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370 i5 8600K 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700 10GB InWin 301 Corsair 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z690M i7 12700KF 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB CM CMP 510 CM 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman Z1 Seasonic 650W
- BESZÁMÍTÁS! Asus Z170 i7 6700K 32GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB Rampage SHIVA Cooler Master 600W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock AB350 R5 1600X 16GB DDR4 500GB SSD RX 580 4GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Samsung Galaxy S20 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A55 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Akció! Windows 10 pro OEM licenc kulcs 64/32 bit activation key licensz, liszensz,kulcs
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! I5 10300H / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest