-
Fototrend
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
badd
tag
Sziasztok!
Új monitor vásárlása előtt állok, és ebben kérném a tanácsotokat.
- Használat: videó vágás, grafika, fotó utómunka (csak webre, szóval rec.709 és sRGB a kimenet)
- Méret (felbontás): 24" (16:10, 1200p) vagy 27" (16:9, 1440p)
- Panel: IPS
- Egyéb: nem kell széles színtér, legyen simán sRGB, de azt hozza minél jobban, homogénebben, bevilágítás mentesebben / bit depth: min. 8-bit natívan
- Ár: max. 250kElőre is köszönöm!
-
badd
tag
Sziasztok!
Jelenleg fő monitornak egy Dell U2410-et használok, azonban az elmúlt hónapokban elkezdett egy helyen sötét folt megjelenni rajta és mostmár kezd zavaró mértékű lenni, így ezt szeretném lecserélni.
Ezer éve nem nézegettem monitorokat, így nem tudom hogy ár/érték arányban hol vannak jelenleg a monitorok. A felhasználási terület főleg videóvágás és egyelőre hobbi szinten vfx/cgi/fotó utómunka. Játékra nem használom.
Méret szempontjából egyelőre még nem tudtam dönteni, így ha lehet, akkor három kategóriára szeretnék egy-két javaslatot kérni. Panel fronton az IPS-t preferálom, és ne legyen ívelt.
24" FHD 16:10 < 125ezer
27" QHD < 150ezer (max. 200ezer, ha annyival jobban megéri)
32" 4K < 150-200ezer (kérdés, hogy ennyitől már van-e ami megéri, vagy honnan indulnak)Előre is köszönöm!
-
badd
tag
Sziasztok!
Egy Dell U2410 mellé második költséghatékony monitornak egy használt Lenovo ThinkVision LT2452p jó választás lehet 37ezerért? Vagy pénzkidobás és inkább egy új U2412M vagy más? Igazából egy ingyen leselejtezett Asus VW222S-t váltana, ami úgy néz ki végleg megadta magát, és eddig is gondolkoztam a cserén, de a programok kezelőfelületeinek megjelenítéshez igazából eddig jó volt. A fő monitor továbbra is az U2410 lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!
-
badd
tag
Sziasztok!
na az van, hogy a dell u2410 mégse fér már bele a keretembe.
szóval a kettő közül melyiket ajánljátok fotózásra, videószerkesztésre?
- HP zr24W
- Nec ea231WMi
Előre is köszönöm! -
badd
tag
Sziasztok!
na az van, hogy a dell u2410 mégse fér már bele a keretembe.
szóval a kettő közül melyiket ajánljátok fotózásra, videószerkesztésre?
- HP zr24W
- Nec ea231WMiElőre is köszönöm!
-
badd
tag
válasz
old_artist
#524
üzenetére
Köszönöm. Hát nekem a 24"-os elég lenne már, meg használtan nem vennék monitort, sőt inkább az, hogy használtan nem vennék monitort.
És ebben a 130e körüli max. árfekvésben most az U2410 a legjobb? (más méretű monitorokhoz képest is) -
badd
tag
Sziasztok!
Hát, én is monitor vásárlása előtt állok.

22", 23" vagy 24" monitorban gondolkozok.
Fő felhasználási terület: fotózás, videószerkesztés, filmnézés és egyéb szokásos dolgok
Amit néztem:
24"
-Dell U2410 rev A01
-HP ZR24W23"
-NEC EA231WMi
-Dell U2311H22"
-HP ZR22W
-Dell U2211H
-Dell 2209WAEzek közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más ajánlás? ár: max. 150e, de inkább maradnék 130e alatt( a 24-es Dell ugye annyi)
És külön érdekelne hogy a fullHD monitorok közül melyik és a nem fullHD közül melyik. (még nem döntöttem el, hogy melyik lenne nekem jó)Előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Villanyszerelés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Disney+
- VGA kibeszélő offtopik
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Battlefield 6
- Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
- BMW topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- LG UltraWide 40WP95XP ívelt 5K2K Nano IPS monitor! 72Hz / 5ms / FreeSync
- SAMSUNG (LS49DG910SUXEN) 144HZ 5K OLED GAMER MONITOR !UJ MODELL! AKCIÓ
- Dell U3423WE 4K ívelt monitor
- DELL P2714H "27 colos kalibrált IPS panellal rendelkező monitorom eladó tökéletes állapotban!
- LG 34GP63AP-B 34 ívelt 2K WQHD 160Hz 1ms Gaming Monitor Lenyűgöző játékélmény
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Apple iPhone 15 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude E7440 - i5, 8GB RAM, HDMI, eu bill - számla, 6 hó garancia
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
- (Cini) Minis Forum mini PC Ryzen AI 9 HX 370 AMD Radeon 890M 16 GB RAM 512B SSD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

sztivo
