-
Fototrend
Ajánlott ingyenes Windows programok

Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
Antibazsi
#50993
üzenetére
Ez teljesen normális, és ahogy írod, is minden egyes képkockát kikódol, átméretez, bekódol. Az átméretezés és újrakódolás a színekre is hatással van. Jó lenne tudni milyen programokkal próbálkoztál eddig. Sokismeretlenes az egyenlet, mert nem írtál részleteket. Pl. a színkódolás milyen 4:2:2 vagy 4:2:0 pl itt láthatod hogyan változnak az első második, és harmadik konverzió után ill. itt elmagyarázzák, hogy ezek a számok mit jelentenek a gyakorlatban.
Plusz az sem mindegy hogy 8, 10, esetleg 12 bites a színmélység. De lehet csak a színtér nincs jól beállítva.
Pl. a DaVinci Resolve-ban el tudsz velük játszani. Sajnos ez nem olyan egyszerű, hogy itt ott megnyomok egy gombot, és tökéletes színeket kapok.(Nem véletlen külön szakma a fényelés) Sokan észre sem veszik a difit, no és persze olyan monitor is kell hozzá ami meg tudja mutatni ezeket az árnyalatnyi(szó szerint
) módosításokat.A legegyszerűbb ha kivágsz 10-20mp-es részletet, és azon teszteled a konverziót/beállításkat. Azzal pik-pak végez a gép, és amikor már megfelelőnek tűnik a konverzió minősége, akkor lefuttatod az egész filmen.
Nem lenne jobb meghagyni 8k-n konverzió nélkül? A 6k nem annyival kisebb felbontás, hogy megérje a macerát.
-
Vesa
veterán
válasz
Antibazsi
#46212
üzenetére
Önuralom?
Mert ha az nincs, akkor hiába villog neked egy akármilyen szoftver...
Én itthon dolgozom, évtizedek óta. A munkagépem eleve nincs rákötve a netre, ez már segítség. Van egy külön netes gépem, ha a munkából kifolyólag meg kell néznem valamit a hálón, akkor azon megteszem, de onnan már önuralomra van szükség, hogy ne kezdjek el mindeféle más tartalmakat nézegetni és bezombulni munka helyett. -
sfdrakex
nagyúr
válasz
Antibazsi
#21510
üzenetére
Nem lenne egyszerűbb ha videót rögzítene és az élőképet meg neten pl http://hu.justin.tv/, vagy http://www.ustream.tv/ keresztül folyamatosan lehetne nézni, illetve ha ezeken küldi a képet, le lehet a csatornát jelszavazni, hogy csak az lássa akit szeretnél, és utána meg rögzíted akár a cél gépen?
-
ArchElf
addikt
válasz
Antibazsi
#9478
üzenetére
AviSynth - szkriptelni kell hozzá.
Amúgy virtualdubbal is tudsz job-okat csinálni, és aztán elindítod egy csomagban.Minta kód:
LoadPlugin("c:\Program Files\Virtualdub\plugins\TextSub.vdf")
LoadPlugin("c:\winnt\system32\mpeg2dec.dll")
mpeg2source("d:\dvd\matrix\matrix.d2v")
#[filter]
#[filter]
#[filter]
#[filter]
TextSub(d:\dvd\matrix\subs\matrix.srt")Persze ezután kell még vele egy kicsit bűvészkedni, mert neked gondolom AviSource kell, nem mpeg2source (ahoz nem is kell az mpeg2dec.dll betölteni sem).
AE
Új hozzászólás Aktív témák
- Lightyear - befektetési app
- Formula-1 humoros
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Telekom mobilszolgáltatások
- Napelem
- Autós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- GYÁRI TÖLTŐK: USB-C / DELL / LENOVO / HP / FUJITSU / TOSHIBA / Asus / Macbook /// Bp,/MPL/Foxpost
- Számítógép - Gamer PC! Csere-Beszámítás! R5 5600G / RTX 4060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- 217 - Lenovo Legion 7 (16IRX9) - Intel Core i7-14700HX, RTX 4060
- HP ZBOOK Firefly 16 G10 /i7-1355U/16GB/1 TB SSD/FHD+/IPS/NVIDIA 4 GB Magyar bill
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






) módosításokat.
Mert ha az nincs, akkor hiába villog neked egy akármilyen szoftver...


