-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dluinet
nagyúr
Jogilag a Lightyear a tulajdonosa ezeknek az eszközöknek, de az ügyfelek a tényleges haszonélvezők. Ennek megfelelően az értékpapírok az ügyfelek eszközeinek számítanak, így a Lightyear Europe AS hitelezői nem tarthatnak rájuk igényt, még csőd esetén sem.
Ez mennyire aggályos? Vagy mennyire bevett szokás?
semennyire nem aggályos, és ez az Eu-s gyakorlat is (interactive brokers is ezt követi)
-
Genesist
tag
Ez a cikk nagyon jól körüljárja, hogy mennyire biztonságos a Lightyear. A legfontosabb talán az, hogy jogilag a Lightyear a tulajdonosa ezeknek az eszközöknek, de az ügyfelek a tényleges haszonélvezők.
Jogilag a Lightyear a tulajdonosa ezeknek az eszközöknek, de az ügyfelek a tényleges haszonélvezők. Ennek megfelelően az értékpapírok az ügyfelek eszközeinek számítanak, így a Lightyear Europe AS hitelezői nem tarthatnak rájuk igényt, még csőd esetén sem.
Ez mennyire aggályos? Vagy mennyire bevett szokás?
-
Brandynew
őstag
Ez a cikk nagyon jól körüljárja, hogy mennyire biztonságos a Lightyear. A legfontosabb talán az, hogy jogilag a Lightyear a tulajdonosa ezeknek az eszközöknek, de az ügyfelek a tényleges haszonélvezők.
-
Dluinet
nagyúr
LY esetében te vagy a beneficial owner (haszonélvező tulajdonos) az ETF-ek és részvények felett. Az eszközöket egy clients' assets account-on (ügyfélvagyon-számlán) tartják, elkülönítve a Lightyear saját vagyonától.
A papírok nem a LY-nél vannak, hanem tipikusan egy letétkezelő intézmény tartja (ahogy Interactive Brokers esetében is).
Ez teljesen alap dolog a hagyományos EU brókereknél.
Egy szabályozott európai cégnél (mint a Lightyear) az ügyfelek értékpapírjai és pénze jogilag külön van a cég saját vagyonától. Ha netán csődbe menne a bróker, akkor ezek az eszközök nem a cég hitelezőié lesznek, hanem elvileg visszajárnak neked, vagy át lehet vinni őket egy másik szolgáltatóhoz.
Ezért sokkal kisebb itt a kockázat, mint egy sima kriptós CEX-nél. -
proof88
addikt
-
proof88
addikt
Az a gond, ha az audit is át van verve, akkor már megette a fene.
Kicsit olyan ez mint a Bernie Madoff-féle brókerbotrány.
Értem amit mondasz, engem is érdekelne, hogy le lehet-e valahogy kérdezni "a tőzsdétől" az én nevem alatt lévő értékpapírokat.
Kriptónál is csak az az enyém, ami az én walletemben van. -
Genesist
tag
A Lightyearnél az ETF-ek te vagy a beneficial owner (haszonélvező tulajdonos), egy külön clients' assets account-on tartják őket, elkülönítve a cég saját vagyonától. Ez törvényi kötelezettség.
Csőd esetén az eszközök nem képezik a cég vagyonát, a hitelezők nem férhetnek hozzá, és vissza kell adni őket neked (vagy átvinni másik brókerhez). Nem csak ők mondják, hanem az észt és EU-s szabályozás miatt van így.
További védelem:
- Észt Befektetővédelmi Alap: 20 000 EUR-ig (de ez a fentiek alapján nem is szükséges)
- Amerikai ETF-eknél: SIPC 500 000 USD-ig (Alpacán keresztül)Nagyon köszönöm a válaszod. Itt a "mi a garancia" részt amiatt feszegetem, mert itthon 2015 bebizonyította, hogy ügyeskedéssel az audit is átverhető. Ha jól emlékszem, a bedőlt brókerek elég szépen kijátszották az ellenőrzéseket és kifelé az látszott, hogy minden rendben van.
-
Dluinet
nagyúr
A Lightyearnél az ETF-ek te vagy a beneficial owner (haszonélvező tulajdonos), egy külön clients' assets account-on tartják őket, elkülönítve a cég saját vagyonától. Ez törvényi kötelezettség.
Csőd esetén az eszközök nem képezik a cég vagyonát, a hitelezők nem férhetnek hozzá, és vissza kell adni őket neked (vagy átvinni másik brókerhez). Nem csak ők mondják, hanem az észt és EU-s szabályozás miatt van így.
További védelem:
- Észt Befektetővédelmi Alap: 20 000 EUR-ig (de ez a fentiek alapján nem is szükséges)
- Amerikai ETF-eknél: SIPC 500 000 USD-ig (Alpacán keresztül) -
Tyler Durden
addikt
Erstéről ha utalok be pénzt, akkor még mindig 50.000-esével célszerű ezt megtenni?
-
Genesist
tag
Kipróbálnám a LY-t pár millió forintig. Mi a garancia arra, hogy az ott vásárolt értékpapírok (ETF) az az én nevemen van, és ha esetleg bedőlne a cég, akkor azok meg is lesznek? Az nem elég nekem, hogy a cég ezt mondja. Tud valaki mutatni erre vonatkozóan meggyőző bizonyítékot?
-
z0d1AK
nagyúr
-
AMD Power
titán
-
kraftxld
félisten
-
z0d1AK
nagyúr
-
Qtyii
aktív tag
-
UberMutant
őstag
-
AMD Power
titán
-
Dluinet
nagyúr
A pénzed nem az LY-nél van, nem ők kezelik.
A pénzed értékpapírokban a saját neveden vannak.
Ly csak összekötő közötted és a tőzsde között.
Ly megszűnése esetén más fogja kezelni a papírjaid. -
ZS3NI
őstag
Ti milyen nagyságrendben tartotok pénzt LY-n? Én eddig "csak" pár M összegben játszottam, most visztont eladtunk egy lakást és egy nullát mögé tennék. Megbíztok ennyire a szolgáltatóban vagy IBKR?
-
lemusz
addikt
Na elindult a kriptó, kíváncsi vagyok, nálunk mi lesz.
-
AMD Power
titán
Én vagy 10x küldtem így pénzt. Semmit nem kellett küldeni nekik.
-
bardi
senior tag
Sok helyen olvastam, hogy forintot utalva revolutról kell küldeni igazolást a lightyear-nek, mert gyűjtőszámláról utal.
Nem tudom mi változhatott, de nekem két utalásom is gond nélkül megérkezett hozzájuk, kérdés nélkül. Pedig még nincsen magyar számlaszámom. -
proof88
addikt
-
kraftxld
félisten
Na, sikerült végre a céges Lightyeart megcsinálni, utaltam is némi eurót, persze ma szakadt tovább a WVCE miután bevásároltam
-
Elemental
addikt
-
z0d1AK
nagyúr
-
SzGee
aktív tag
-
Elemental
addikt
-
AMD Power
titán
Igen, tudom hogy bukhatok.
Leirom az én gondolatmenetem.
Van állampapír már, nemrég nyitottam.
Lightyearen gondoltam TBSZ-re venni 1 millió értékben VWCE, tehát nem akarok nagy rizikóa dolgokba fogni.
Hogy ez jó ötlet-e, ezért jövök segítséget kérni.
Kb ekkora összeget tudok most 5 évig kockázatosabb befektetésbe tenni. A többi megy állampapírba ( MÁK+, Fixmap)
Ha persze többen is azt mondják jelenleg ezt inkább engedjem el, akkor nem foglalkozok vele.

VWCE a kedvenc ETF-m.
-
Graphics
Jómunkásember
Nem teljesen világos, hogy az appot nem tudod-e még kezelni vagy a TBSZ szabályokkal nem vagy tisztában és ezért kell a segítség, de nálam ez felvillant egy vörös lámpát, hogy megkérdezzem:
Tisztában vagy vele, hogy elbukhatod a pénzed? Tisztában vagy a TBSZ-hez kapcsolódó szabályokkal? Biztosan az a legjobb befektetési stratégia, hogy semmit sem tudva az egészről beleugrasz?Abszolút csak jó szándékú kijózanításnak szánom, nem kötekedésnek. Amíg ennyire zéró ismerettel rendelkezel, hogy teljesen másokra kell hagyatkoznod, én inkább állampapírt vennék és addig is blogbejegyzések, Reddit r/Kiszámoló posztok tömegeit olvasnám át. Az már egy sokkal jobb kezdés, ha nem úgy kérdezel, hogy a nulláról kell kitanítania a fórumozóknak.
Igen, tudom hogy bukhatok.
Leirom az én gondolatmenetem.
Van állampapír már, nemrég nyitottam.
Lightyearen gondoltam TBSZ-re venni 1 millió értékben VWCE, tehát nem akarok nagy rizikóa dolgokba fogni.
Hogy ez jó ötlet-e, ezért jövök segítséget kérni.
Kb ekkora összeget tudok most 5 évig kockázatosabb befektetésbe tenni. A többi megy állampapírba ( MÁK+, Fixmap)
Ha persze többen is azt mondják jelenleg ezt inkább engedjem el, akkor nem foglalkozok vele.

-
Stauffenberg
nagyúr
Email, telefonszám.
Név , cím.
Nem volt nálam a szeemelyi és az adokartya, most azokat átugrottam.
De szólj, ha gond, hogy segítséget kérek. Msot kezdem, ne a kioktató vonallal indítsunk. Köszi.

Lehet rossz helyen kérdeztem, biztos másnak ez teljesen vajsima, de én most kezdtem bele.
Olyan szuper lenne, ha valaki segítene. Legalábbis azt gondoltam jó ötlet segítséget kérni.
Rendben, akkor lapozok.

Nem teljesen világos, hogy az appot nem tudod-e még kezelni vagy a TBSZ szabályokkal nem vagy tisztában és ezért kell a segítség, de nálam ez felvillant egy vörös lámpát, hogy megkérdezzem:
Tisztában vagy vele, hogy elbukhatod a pénzed? Tisztában vagy a TBSZ-hez kapcsolódó szabályokkal? Biztosan az a legjobb befektetési stratégia, hogy semmit sem tudva az egészről beleugrasz?Abszolút csak jó szándékú kijózanításnak szánom, nem kötekedésnek. Amíg ennyire zéró ismerettel rendelkezel, hogy teljesen másokra kell hagyatkoznod, én inkább állampapírt vennék és addig is blogbejegyzések, Reddit r/Kiszámoló posztok tömegeit olvasnám át. Az már egy sokkal jobb kezdés, ha nem úgy kérdezel, hogy a nulláról kell kitanítania a fórumozóknak.
-
lemusz
addikt
Útmutatóhoz - ami tényleg nagyon egyszerű - annyit fűznék hozzá, hogy epapíron ne kapj agybajt, hogy nem jelzi hitelesítettnek a csatolandó signed nevű pdf certifikátot, mert az LY által hitelesítve van, elfogja fogadni a NAV is. Illetve a nekik küldött levélben írd bele, hogy legyenek szívesek visszajelezni, mert csak így lesz 100% hogy 30 napon belül visszaírnak a TBSZ nyitásod tudomásul vételéről. Akik nem írják bele van hogy nem kapnak válaszlevelet, ami ugyancsak felesleges idegeskedést szül.
-
Graphics
Jómunkásember
Nem kioktatásnak szántam, csak szerettem volna jelezni, hogy a regisztráció során kizárólag alapvető személyes adatokat kérnek be — például a nevedet és az e‑mail címedet.
Mindent részletesen leírtam, még egy mintaszöveget is adtam, amit a supportnak csak továbbítani kell. Ennél többet más sem tudna hozzátenni.
A TBSZ megnyitása után kapsz egy formanyomtatványt részletes útmutatóval, amit e‑mailben is elküldenek. A nyomtatványt kitöltöd, majd elküldöd a NAV‑nak. A Lightyear annyi segítséget ad hozzá, hogy gyakorlatilag lehetetlen elrontani.Köszi.
-
Dluinet
nagyúr
Email, telefonszám.
Név , cím.
Nem volt nálam a szeemelyi és az adokartya, most azokat átugrottam.
De szólj, ha gond, hogy segítséget kérek. Msot kezdem, ne a kioktató vonallal indítsunk. Köszi.

Lehet rossz helyen kérdeztem, biztos másnak ez teljesen vajsima, de én most kezdtem bele.
Olyan szuper lenne, ha valaki segítene. Legalábbis azt gondoltam jó ötlet segítséget kérni.
Rendben, akkor lapozok.

Nem kioktatásnak szántam, csak szerettem volna jelezni, hogy a regisztráció során kizárólag alapvető személyes adatokat kérnek be — például a nevedet és az e‑mail címedet.
Mindent részletesen leírtam, még egy mintaszöveget is adtam, amit a supportnak csak továbbítani kell. Ennél többet más sem tudna hozzátenni.
A TBSZ megnyitása után kapsz egy formanyomtatványt részletes útmutatóval, amit e‑mailben is elküldenek. A nyomtatványt kitöltöd, majd elküldöd a NAV‑nak. A Lightyear annyi segítséget ad hozzá, hogy gyakorlatilag lehetetlen elrontani. -
Graphics
Jómunkásember
Email, telefonszám.
Név , cím.
Nem volt nálam a szeemelyi és az adokartya, most azokat átugrottam.
De szólj, ha gond, hogy segítséget kérek. Msot kezdem, ne a kioktató vonallal indítsunk. Köszi.

Lehet rossz helyen kérdeztem, biztos másnak ez teljesen vajsima, de én most kezdtem bele.
Olyan szuper lenne, ha valaki segítene. Legalábbis azt gondoltam jó ötlet segítséget kérni.
Rendben, akkor lapozok.

-
Dluinet
nagyúr
-
Graphics
Jómunkásember
Csak egy promóciós kódot lehet felhasználni, és „nem használtál fel másikat korábban”. Ha már regisztráltál az egyikel, a másik nem aktiválható.
Újraregisztrálni? A fiók személyes adatokhoz (személyi igazolvány, stb) kötődik. Duplikált fiókot a rendszer könnyen kiszúrja, és support letilthatja mindkettőt. KYC miatt.
írj a Lightyear supportnak az appban (Help/Chat). Írd le pontosan: „Már regisztráltam X kóddal a 100 USD-s bónuszra, de helyette az ingyenes átváltás...”
Sokan kapnak segítséget vagy kivételt.
TBSZ megnyitás annyira egyszerű, mint buszra jegyet venni.
Minden le van írva, nem tudok többet hozzátenni.Hát regisztráció során nem adtam meg semmi személyes adatot pedig. :/
-
Dluinet
nagyúr
Sziasztok, új vagyok a témában, szeretnék majd elkezdeni ezzel a megtakarítási formával foglalkozni.
Regisztráltam egy promo kóddal, de ezzel lehet nem járnak jól kicsit vissza olvasva ez a 100dollar értékű tört részvény.
Lehet az átváltós jobb lenne. Lehet ezt módosítani vagy tudok ujraregisztrálni?
Adóazonosítót még nem adtam meg.
Vagy utólag is tudok ilyen kódot aktiválni?
Illetve mi a menete mondjuk egy TBSZ létrehozásának.
Teljesen kezdő lépések érdekelnek.
Csak egy promóciós kódot lehet felhasználni, és „nem használtál fel másikat korábban”. Ha már regisztráltál az egyikel, a másik nem aktiválható.
Újraregisztrálni? A fiók személyes adatokhoz (személyi igazolvány, stb) kötődik. Duplikált fiókot a rendszer könnyen kiszúrja, és support letilthatja mindkettőt. KYC miatt.
írj a Lightyear supportnak az appban (Help/Chat). Írd le pontosan: „Már regisztráltam X kóddal a 100 USD-s bónuszra, de helyette az ingyenes átváltás...”
Sokan kapnak segítséget vagy kivételt.
TBSZ megnyitás annyira egyszerű, mint buszra jegyet venni.
Minden le van írva, nem tudok többet hozzátenni. -
Graphics
Jómunkásember
Sziasztok, új vagyok a témában, szeretnék majd elkezdeni ezzel a megtakarítási formával foglalkozni.
Regisztráltam egy promo kóddal, de ezzel lehet nem járnak jól kicsit vissza olvasva ez a 100dollar értékű tört részvény.
Lehet az átváltós jobb lenne. Lehet ezt módosítani vagy tudok ujraregisztrálni?
Adóazonosítót még nem adtam meg.
Vagy utólag is tudok ilyen kódot aktiválni?
Illetve mi a menete mondjuk egy TBSZ létrehozásának.
Teljesen kezdő lépések érdekelnek.
-
Bzzz
senior tag
-
azbest
félisten
Sziasztok!
Most akarok TBSZ-t nyitni a Lightyer-en, ez lenne az első befektetésem és három kérdésem lenne:
1. Tudtok esetleg jelenleg futó promóciós kódról,amit felhasználhatnák ?
2. Érdemes egyszerre egy nagyobb öszegben, mondjuk év végén egész ETF-et vásárolni vagy több kisebb részletben ugyanazt az ETF csomagot csak tört ETF-ben? Valaki ilyeneket szokott mérlegelni?
3. Deviza kockázatot hogy kezelitek? Forintot fizettek be és abból veszitek meg az ETF-et, amit LY átvált az ETF vásárlásakor, vagy lehet egyből eur-ot a számlára beutalni deviza folyószámláról és akkor nincs egy plusz árfolyamváltási költség?
Köszönöm.ne feledd kikapcsolni a főszámlán a kamatozást, ha nem akarsz extra adóbevallás töltögetést, ha véletlenül rászámolnak pár forintot, miközben ott parkol pénz
-
lemusz
addikt
Sziasztok!
Most akarok TBSZ-t nyitni a Lightyer-en, ez lenne az első befektetésem és három kérdésem lenne:
1. Tudtok esetleg jelenleg futó promóciós kódról,amit felhasználhatnák ?
2. Érdemes egyszerre egy nagyobb öszegben, mondjuk év végén egész ETF-et vásárolni vagy több kisebb részletben ugyanazt az ETF csomagot csak tört ETF-ben? Valaki ilyeneket szokott mérlegelni?
3. Deviza kockázatot hogy kezelitek? Forintot fizettek be és abból veszitek meg az ETF-et, amit LY átvált az ETF vásárlásakor, vagy lehet egyből eur-ot a számlára beutalni deviza folyószámláról és akkor nincs egy plusz árfolyamváltási költség?
Köszönöm.1: Tele van vele a net, én az ingyenes devizaváltásost választanám a helyedben, mert az ajándékrészvény főszámlán csak idegelni fog adózásilag, meg megtéveszthet majd melyik számlán vagy éppen.
2. Év végi egyösszegűnél arra fogadsz, hogy lentebb lesz a tőzsde és/vagy sokkal erősebb lesz a forint. Általában megveszem amit akarok darabszámra limitáras megbízással, aztán a maradékot törtként piacin valami olyanba, amibe amúgy nem nagy összeggel vagyok.
3. Forintot utalok be. Időszakosan van hogy sokat swingelem az etf-eket, amiből nem hiszem hogy sok haszna származna az LY-nek, szóval legalább a devizaváltással keressen rajtam egy kicsit. Elvileg már nagyon jól vált, nem hoz érdemi hasznot a revós okoskodás ésatöbbi.
Ajánlom figyelmedbe a mibe fektessek topikot is. -
Bzzz
senior tag
Sziasztok!
Most akarok TBSZ-t nyitni a Lightyer-en, ez lenne az első befektetésem és három kérdésem lenne:
1. Tudtok esetleg jelenleg futó promóciós kódról,amit felhasználhatnák ?
2. Érdemes egyszerre egy nagyobb öszegben, mondjuk év végén egész ETF-et vásárolni vagy több kisebb részletben ugyanazt az ETF csomagot csak tört ETF-ben? Valaki ilyeneket szokott mérlegelni?
3. Deviza kockázatot hogy kezelitek? Forintot fizettek be és abból veszitek meg az ETF-et, amit LY átvált az ETF vásárlásakor, vagy lehet egyből eur-ot a számlára beutalni deviza folyószámláról és akkor nincs egy plusz árfolyamváltási költség?
Köszönöm. -
AMD Power
titán
jogos, azt hittem még a megtakarítás topikot olvasom

mondjuk szerintem itt is lesz, hiszen az amcsi részvényekre kér jutalékot a LY, ez nekik bevétel.Jó lenne. Kéne venni....
-
UberMutant
őstag
-
lkristóf
senior tag
mi az a nálunk? IBn biztosan
Topicból kiindulva a lightyear app-ra gondolt a költő szerintem.
-
UberMutant
őstag
-
AMD Power
titán
SpaceX elérhető lesz szerintetek "nálunk" is?
-
bardi
senior tag
Áh, eddig hiába láttam a dolláros grafikonon hogy fölfelé ment, negatívat írt. Közben a vásárolt részvényeknél meg ugye ott volt a dolláros teljesítmény.
Most külön külön látszik a kettő, forintos és dolláros teljesítmény. Ez így viszont pont azt tudja, amit még korábban hiányoltam belőle.
-
azbest
félisten
Nekem fura, van egy TBSZ-em, amire pontosan 100k-t töltöttem, ez mind át lett váltva dollárra.
Most ezt +15,5%-on áll szerinte, pedig az árfolyam miatt -96k az értéke.
Dollárosítva most nem számolom ki, de az érték nagyságrendileg jónak tűnik, viszont mivel forintot fizettem be, forintot veszek majd ki, ezért a korábbi számolási mód pontosabb volt, kb annyi negatívat jelzett, mint amit az átváltott érték mutatott.
Jó lenne, ha lehetne a kettő mód között váltogatni.teljesen más %-ot mutat, ha forint alapú kijelzést nézem, mintha dollárt.
Nézd meg forinttal, a profil - settings - account currency -
bardi
senior tag
Nekem fura, van egy TBSZ-em, amire pontosan 100k-t töltöttem, ez mind át lett váltva dollárra.
Most ezt +15,5%-on áll szerinte, pedig az árfolyam miatt -96k az értéke.
Dollárosítva most nem számolom ki, de az érték nagyságrendileg jónak tűnik, viszont mivel forintot fizettem be, forintot veszek majd ki, ezért a korábbi számolási mód pontosabb volt, kb annyi negatívat jelzett, mint amit az átváltott érték mutatott.
Jó lenne, ha lehetne a kettő mód között váltogatni. -
cSuwwi
senior tag
Ez magyar sajátosság lehet, mert nekem van Rheinmetall papírom, most volt az osztalékfizetés és 3 nap volt.
Ennyit látok a tranzakcióknál.
Rögzítés dátuma: 2026. május 14.
Elszámolás dátuma: 2026. május 15.
Állapot: teljesült
Időpont: 2026. május 18.
És jóváírták ekkor. -
Dluinet
nagyúr

Nem eladás miatt, hanem az osztalékot költeném el. Júl 31? Annyi idő alatt még DKJ-ban is látható hozamot hozna. Tényleg ennyi időbe telik kibogarászni a közös számláról kié mennyi? Remélem csak a greediség miatt csinálják, hoz nekik egy kis plusz bevételt, kamatoztatják vagy tudomisén, mert ha technikai okai vannak, az marha ciki szerintem.Úgy látom, hogy ez a probléma elsősorban a magyar értékpapírok sajátosságaiból adódik, nem a Lightyear platform hibájából. Mindazonáltal nyugodtan terhelhetjük a felelősséget a Lightyearre– ha ez segít neked.
-
lemusz
addikt

Nem eladás miatt, hanem az osztalékot költeném el. Júl 31? Annyi idő alatt még DKJ-ban is látható hozamot hozna. Tényleg ennyi időbe telik kibogarászni a közös számláról kié mennyi? Remélem csak a greediség miatt csinálják, hoz nekik egy kis plusz bevételt, kamatoztatják vagy tudomisén, mert ha technikai okai vannak, az marha ciki szerintem. -
Dluinet
nagyúr
Következő hónap utolsó napján.
Az osztalékot az a befektető kapja meg, aki az osztalékfizetés napján tulajdonában tartotta az adott értékpapírt. Ezért a részvények nyugodtan eladhatók – az osztalék összege így is meg fog érkezni a jogosult számlájára. -
lemusz
addikt
-
Reverting
őstag
Ly, vasarolt telekom reszeveny utan jaro osztalek, mikor szolott megerkezi a ly.szamlara?
-
Dluinet
nagyúr
-
student
őstag
-
Dluinet
nagyúr
-
student
őstag
erre nyomjatok please stock/fund requestnél
€avws
ez az Avantis Global Small Cap Value UCITS ETF -
kissandris
csendes tag
Ez esetleg? https://lightyearadozas.hu/
Köszi, ezt megtaláltam, de nem regisztráltam, nem próbáltam, mit kezd a csv-vel. De azt biztosan nem tudja megoldani, hogy a kimutatás csak a file-névben FIFO, a valóságban nem.. (ennek lehet oka persze, hogy nem jól kérdeztem le, nem az adóévet kellett volna)
-
Ittnemaz
aktív tag
Nyitottam még áprilisban Lightyear-en egy TBSZ-t.
Ráutaltam egy minimális összeget. 100k-t.
Nem csináltam vele semmit. Tehát nem keletkezett sehol semmilyen nyereség. Állt a pénz kamatozás nélkül (nem volt széf, stb..., mint írtam, rögtön TBSZ-re ment).De közben inkább az IBKR-re esett a választás a mostani éves TBSZ számlaként.
Megszüntetném a Lightyear-es TBSZ-t, visszautalnám a pénzt.
Kérdésem ,hogy a megszüntetést is le kéne jelenteni a nav-nak?
Ugye adózási kötelezettségem így nincs, nem keletkezett semmilyen nyereség.
Elég ha elteszem a lightyear törlési doksiját, aztán jövő májusban max ellenőrzöm ,hogy a nav rendesen magától nullásként jegyezte a történetet?ui : természetesen áprilisban rögtön lejelentettem a navnál a nyitást, az tiszta volt ,hogy szükséges.
nézz utá, de ha jol tudom, semmi értelme,
én úgy tudom, annyi korlátozás van hogy "szolgálatónként" és évente egy tbsz lehet. -
Balázs Z.
aktív tag
-
mentor_4
tag
-
omfgk
veterán
Nyitottam még áprilisban Lightyear-en egy TBSZ-t.
Ráutaltam egy minimális összeget. 100k-t.
Nem csináltam vele semmit. Tehát nem keletkezett sehol semmilyen nyereség. Állt a pénz kamatozás nélkül (nem volt széf, stb..., mint írtam, rögtön TBSZ-re ment).De közben inkább az IBKR-re esett a választás a mostani éves TBSZ számlaként.
Megszüntetném a Lightyear-es TBSZ-t, visszautalnám a pénzt.
Kérdésem ,hogy a megszüntetést is le kéne jelenteni a nav-nak?
Ugye adózási kötelezettségem így nincs, nem keletkezett semmilyen nyereség.
Elég ha elteszem a lightyear törlési doksiját, aztán jövő májusban max ellenőrzöm ,hogy a nav rendesen magától nullásként jegyezte a történetet?ui : természetesen áprilisban rögtön lejelentettem a navnál a nyitást, az tiszta volt ,hogy szükséges.
-
Balázs Z.
aktív tag
-
Stauffenberg
nagyúr
Revolut premiumom van, azzal jobban váltok.
Én átnézném a váltási költségeket újra, mert sokan nem figyelik, hiszen "ez a Revolut, ők ebben jók", közben nekem például a legdrágább az összes általam használt pénzügyi szolgáltató közül a velük való váltás (nem viccelek). Nekem is Revolut Premiumom van, de nem ezért (gyakorlatilag a hozzá kapott extrákkal ki tudom hozni nagyjából nullára a havidíjat, például ha már kétszer rendelek a hónapban kaját Wolton a Wolt+ előfizuval, már pénzemnél vagyok).
Konkrét példával: [link]
-
kalapacsolok
senior tag
-
lemusz
addikt
A szokásos Lightyear ETF portfólióról szóló cikksorozat új része, szerintem hasznos annak, aki most ismerkedik ezzel a befektetéssel: https://www.facebook.com/share/p/1HBGP9bwGV/
De miért nem közvetlenül az oldaladat hirdeted, miért kell fb link alá tenni, ennyire kell a lájk?
-
Brandynew
őstag
A szokásos Lightyear ETF portfólióról szóló cikksorozat új része, szerintem hasznos annak, aki most ismerkedik ezzel a befektetéssel: https://www.facebook.com/share/p/1HBGP9bwGV/
-
Elemental
addikt
-
user112
senior tag
-
Balázs Z.
aktív tag
Sziasztok!
SZJA bevallás, pontosabban ehhez letölthető LY kimutatások: én vagyok iszonyat balfék, vagy tényleg ennyire használhatatlanok a kimutatások?
Tőkenyereség (ETF, részvény): FIFO-t kértem le, de a pdf/csv nem tartalmazza a vételi időpontot, csak az eladást, és mindent HUF-ban, árfolyam nélkül (csak bekerülési érték és eladási bevétel). Ráadásul volt ETF-em, amit több részletben vettem, de egyszerre adtam el, ezeket is egy soron szerepeltette. Ezek miatt át kellett számolnom az egészet, kibogarászva a tranzakciókat a LY-ben egyesével, hozzá nézve az árfolyamot (vétel, eladás külön), a díjakat, pénznemek szerint.
Kamat, széf MMF: az ETF-eknél is fennállt, itt is, a dátum formátum valami nyomorult angolnak megfelelő dd/mm/yyyy hh:mm adattal együtt, jó nagy szopi ezt is átalakítgatni úgy, hogy az MNB árfolyam táblázatával meg tudjam fkeresezni. (Én legalábbis láma vagyok hozzá.)
Ha még egyszer nem TBSZ-re veszek valamit, azonnali hatállyal fogom fejbelőni magam az eladás gomb megnyomása előtt, az tuti. Pedig most csak <10 tételt kellett megcsinálnom...
Én vagyok ekkora broki, az excelem valami régi elavult verzió, nem jó kimutatásokat töltöttem le, vagy ez tényleg ilyen macera?
Lehet ezt jobban, okosabban-ügyesebben?
Ez esetleg? https://lightyearadozas.hu/
-
lemusz
addikt
Sziasztok!
Mi van ha a személyes számlán parkoltatok eurot januárig és csak jövőre teszem át tbszre? Van ekkor bevallási, adófizetési kötelezettség? Gondolom komatot se adnak, ha nem széfben van. Az a 3% apy a forintnál, az a széf kamata? A tbsz-en nincs ilyen 3%. Revolutrol utalnék, addig még nincs tranzakciós dij.Automatán kamatozik, le kell tiltani a beállításoknál.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen egeret válasszak?
- Overwatch 2
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Hálózati / IP kamera
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Filmvilág
- További aktív témák...
- DJI RONIN RS3 Mini gimbal stabilizáló
- Sony ECM-W2BT prémium kategóriás Bluetooth mikrofon vlogoláshoz
- LENOVO ThinkPad 10 (2 az 1-ben) 10.1",FHD+,IPS,N4100 CPU,8GB RAM,128GB SSD,WIN11,LTE,TOUCH
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Alaplap
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 Ryzen 7 PRO 8840HS / 32GB / 1TB SSD / 2 Év Premier Support
- ÚJ/BONTATLAN Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- RAPOO 7100P 1000DPI optikai rádiós 5GHz egér
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



