-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Humbucker
#70686
üzenetére
Üdv!
A kérdésed ide Router gondok, vagy ide TP-LINK routerek való.
-
-
-
válasz
Humbucker
#57545
üzenetére
Nem ide való kérdés.
Általános hibaelhárítás
Wifi gond
Hálózat kialakítás/karbantartása -
válasz
Humbucker
#57532
üzenetére
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott eszközök alsó kategóriában.
-
-
válasz
Humbucker
#57528
üzenetére
Ezek nagyon fapad megoldások és nem is írtad, hogy milyen Net-hez és milyen környezetben lenne használva.
De ha a 4 közül kellene választani és bármennyire is csábító a bontatlan 840N én használt 841N-et választanám. Persze ki tudja, hogy mennyit ment valami jó meleg helyen... lehet, hogy már most instabil vagy pár hónap múlva lesz az. De ez már a Te kockázatod.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Battlefield 6
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gyúrósok ide!
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen házat vegyek?
- BMW topik
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Gurulunk, WAZE?!
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance LPX 32GB 3200MHz
- HP OMEN - 16.1" FHD IPS 144HZ / i7-11800H / 16GB / 1Tb PCIe 4.0 / RTX 3060 6Gb
- Dell Precision 3571 4G LTE i7-12700H 32GB 1000GB FHD RTX A1000 4GB 1 év teljeskörű garancia
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Karácsonyi akció! HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 1000GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

Gubek-Einste
Dr.NX
