-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tippm86
aktív tag
Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket. Vettem pénteken egy itx alaplapot, de processzor hiányában még nem tudtam kipróbálni. Ma szerettem volna beépíteni a házba, amikor tüzetesen átnéztem az alaplapot 2 dolog tünt fel:

Szerintetek jó az alaplap?
Nem szeretném a többi alkatrész épségét megkockáztatni.Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Márk
-
tippm86
aktív tag
válasz
cinemazealot
#41162
üzenetére
Közben keresgéltem: 3,5 HDD: 3,7 W 2,5 HDD: 0,55 W
-
tippm86
aktív tag
válasz
picur10
#41159
üzenetére
Köszönöm Mindenkinek a választ!
Pont a Te hírdetésed miatt kaptam kedvet egy kisebb gép építéséhez.
Az a baj, hogy fm2+ foglalatra már csak az x4 845 (65W) van, de szerintem az gyengébb mint az enyém.
Lehet, hogy váltok egy olcsó Itx Intel vonalra, csak nem tudom milyen foglalatra érdemes. -
tippm86
aktív tag
Sziasztok!
Szerintetek egy PicoPSU 160W és egy 200W -os Dell táp elbír egy A8 6600k Black Edition (100W),
1050 Ti D5 4GB (75W) és egy Toshiba 1TB DT01ACA100-al?
Később lenne még bele egy SSD. -
tippm86
aktív tag
válasz
energy4ever
#37192
üzenetére
Szia! Nekem van egy AMD A8 6600K, sokáig a benne levő APU-t használtam csak, a GTA V-t is vitte minden húzás nélkül. A ram a lényeg abból kell min 8 GB és minél nagyobb mhzs legyen a ram, és lehetőleg dual channelben legyenek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Nintendo Switch Lite
- Apple iPad Air 2 (A1567) 32GB Wi-Fi + Cellular Arany
- Beszámítás! Apple Mac Mini M4 16GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4428
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

