Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			  jeriko2 tag Gardena-t szerintem ne, nem egy jó márka, viszont drága. Szennyvíz szivattyút se ajánlanék, ezt arra találták ki, hogy szennyvizet (kisebb szennydarabokkal) tudjon szívni, viszont nem tud komolyabb nyomást csinálni. 
 Két lehetőséged van, a búvár szivattyú (nyugodtan mehet víz alá hosszú hónapokra), illetve a jet jellegű szivattyú. Előbbit a tartályba kell meríteni, utóbbit a tartály mellé tenni, és egy csövet vezetni a tartályba (KPE
 - inkább ez - vagy gégecső).A tartály kiürülésének lehetősége, valamint a slag elzárása miatt egy áramláskapcsolót érdemes tenni a szivattyú után. Ez kikapcsolja a szivattyút, ha nincs rajta folyadékáramlás (elzártad a slagot). A jet jellegű szivattyú biztos nem fog leégni elzárt tömlő mellett áramláskapcsoló nélkül sem, egy membrános szivattyúnál már lehetnek gondok. Másik probléma forrása, hogy a szivattyú esetleg olyan mértékű nyomást állít elő, amit a tömlő nem bír (ezt mindenképp érdemes ellenőrizni, és így megválasztani a szivattyút és a tömlőt is). Ha nincs áramláskapcsoló, inkább azt javasolnám, tedd le a slagot a földre nyitva, és úgy kapcsold ki a szivattyút. Nem kell nagy teljesítményű szivattyú, mivel a vizet nem kell függőleges irányba továbbítani - gyakorlatilag bármi megfelel. 
- 
			
			Amire gondolsz, az a búvárszivattyú, ami lemegy a víz alá. Nem tudom mennyit bírnak a maiak, nekünk van egy min. 20 éves ruszki ami mondjuk csőszivattyú, tavasztól őszig a víz alatt volt és még megy (igaz, a föld alól olyan hangja van, hogy az utcán hallatszik). Ha ettől tartasz, szerintem sima csöves szivattyút vegyél inkább, aminek csak a csövét lógatod a vízbe de a szivattyú szárazon van. Az a 360l az nem sok, nekem egy 10-12m3-es ciszternám van, de most ez alatt az egy hét kánikula alatt úgy fogy a víz hogy ihaj. 20.000 ft környékén kapsz ilyen tartályt, 1-2 ilyennel már sokra mész. 
- 
			
			  Kelvin őstag 
Új hozzászólás Aktív témák
- Munkahelyek tízezreit szünteti meg az AI
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Linux Mint
- Milyen TV-t vegyek?
- Miért nem tűnik el soha a kalózkodás?
- Androidos tablet topic
- Robotporszívók
- Windows 11
- További aktív témák...
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3438, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3580, 95% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3209, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
 
								 
							 
								 
								
