Új hozzászólás Aktív témák

  • CamelX

    csendes tag

    Sziasztok! Először posztolok ide, eléggé tanácstalan vagyok 1 napnyi google keresgélés és tesztelgetés után.

    Adott feleségem PC-je, amit az évek során én rakosgattam össze, főleg cserealkatrészekből, de betonstabilan működött egészen nemrégig. Egyre sűrűbb random kékhalál, akár böngészés közben is, majd pedig múlt héten súlyosbodott a dolog: a legújabb Windows frissítést már nem tudjuk felrakni, mert konzisztensen kékhalált kap (változó hibakóddal) minden újraindulás után, és a Borderlands 3 5-60 percenként crashel, vagy kékhalál.

    Első gondolatom a Memtest86 volt. Előbányásztam fiókból csak az ennek fenntartott pendrive-ot, amin a 4.3.7-es verzió van. Gondoltam úgy hagyom éjszakára, hagy fusson, de már az első tesztet elbukta, és elment ez így jópárezerig, csak Error, és 0 Pass. Gondoltam ennyire pusztulat azért csak nem lehet, mert akkor el sem indulna a gép, tehát lehet a Memtest-et nem komálja az alaplap. Megnéztem, van egy jóval újabb változat, de ehhez gondolom már egy komolyabb alaplap kell, UEFI támogatással. Sejtem, hogy a mostani nem az.

    Kérdésem: mit jelenthet az ha 0 pass van a Memtest-en? Erre egy google találatot kaptam, hogy nem kompatibilis az alaplappal a verzió. Újabbal viszont el sem indul a Memtest... Van valami más tuti módja is hogy tesztelni tudjak?

    U.i.: próbáltam 1 stickel is, és cserélgettem is a slotokat.

    RAM: Kingston 99U5403-034.A01LF 4GB
    MB: Gigabyte P67X-UD3-B3

Új hozzászólás Aktív témák