-
Fototrend
Renault, topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
blp85
senior tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget vagy információt szeretnék kérni. Adott egy 2002-es évjáratú Clio 1.2 16V benzines autó. A hétvégén elkezdett először csak csöpögni, majd beindítva szinte folyni a hűtővize. "Szerencsére" csak a termosztát tömítése adta meg magát, ezt kicseréltem (mivel saját lábán a szervizig nem hiszem, hogy eljutott volna) és a környezetét letisztítottam (a holtponti jeladót is), így már nem folyik és nem is szivárog (elméletileg rendesen le is légtelenítettem a termosztátnál, illetve a csövön lévő csavarnál is).
Ami nekem kicsit furcsa, hogy ilyen melegben 5-6 km-t menve az autóval a hűtő ventilátor nem kapcsol be, mondjuk a műszerfalon a mutató normál üzemi hőmérsékletet jelez, tehát nem forr fel a vize az érzékelő szerint (a csövek melegek, a motorból jövő ág is, a termosztát után lévő ág is, illetve a tartályban is érezhető, hogy kering a folyadék).
A kérdésem, hogy ezek a ventilátorok hány fokos hűtő folyadék hőmérsékletnél kapcsolnak be (multiméternek elvileg van egy ilyen hőmérős érzékelője, az a tervem, hogy álló helyzetben járatom, miközben a csövön mérem, hogy mennyire melegszik fel, mivel a termosztát 89 fokon nyit emlékeim szerint), tudom, hogy a relé, meg minden kimérhető, de jelenleg még tanulgatom a multiméter hobbi szintű használatát.
A válaszokat, hozzászólásokat köszönöm!
-
blp85
senior tag
válasz
rob210
#89811
üzenetére
Köszi!
Az olajjal nincs gond, azt töltögetni szoktam, így nem szárazon fut (tegnap lépte át a 216.000 km-t az autó, így lehet a váltó is kopott már egy kicsit). A billenésgátló lehet a következő projekt lesz, illetve a váltó felújítás, mivel ahogy látom egy kicsit jobban csöpög a drága... -
blp85
senior tag
Sziasztok!
Van egy 2002-es CLIO II/II 1.2 16V-s autóm, ami mostanában nehezen veszi be a hátramenetet, néha az 1-es fokozatot is, így elgondolkoztam egy váltó felújításon, illetve a váltó csepegteti is az olajat (nem látványosan, de alánézve látszik, hogy valami szimering nincs rendben).
Mennyibe kerül mostanában egy ehhez a kocsihoz való váltó, illetve kb. mennyi a beszerelése. Esetleg jobban megérheti a meglévőt felújíttatni?Motorkód: D4F712
Váltókód: JB1513Köszi a válaszokat!
Új hozzászólás Aktív témák
- Európába tart a Xiaomi Watch 5, eSIM-es verzió is jöhet
- Milyen monitort vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteDesk 800 G2 (Tower) i5-6500,8GB DDR4,240GB SSD, DVD, WIN11
- Samsung Galaxy S24 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP EliteBook 840 G6, G5 14" i5, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2020 M1 8GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
mycso