Új hozzászólás Aktív témák
-
Goose-T
veterán
Hali! Itt válaszolnék a privát üzenetben küldött kérdéseidre, hátha másnak is hasznos lehet az információ.

Szóval 2006 elején kezdtem a salsát, és kb. egy év alatt már eljutottam arra a szintre, hogy rutinná váltak a lépések, nem kellett nagyon gondolkodnom a figurákon. Ehhez persze elég sokat kellett gyakorolni, nem igazán telt el olyan hét, hogy a salsaórák mellett ne mentem volna el legalább egy salsabuliba legalább 1-2 órát táncolni. 2007 elején már házi táncversenyen is indultunk középhaladó kategóriában, a produkciónkat itt meg is tekintheted.
Ha rákattintasz az előbbi linkre, akkor már az is egyértelmű lesz, melyik suliba jártam táncolni.A Szilvuplé tetszett régebben, csak este 10 után sokszor nagy volt már a tömeg. Most nem tudom, milyen, pár hónapja voltam ott utoljára. Igazából már egy éve nem járok tánciskolába, és a salsabulikat is hanyagolom pár hónapja, mert olyan változások történtek az életemben, hogy a tánc sokadrangú lett a többi tényező mellett.

-
Goose-T
veterán
-
Goose-T
veterán
Tegnap forgatott a TV2-es Magellán műsor stábja a Szilvuplében, ha minden igaz, háttértáncosként engem is lekapott a kamera.
Gondolom, a budapesti salsaéletről lesz majd szó a műsorban, mindenképpen nézzétek meg! Nekem nincs tévém, ha valaki felvenné és közzétenné, örülnék neki! 
-
Goose-T
veterán
Úgy látom, megint van élet a topikban!
Mostanában kissé kimaradtam a salsaéletből, voltak fontosabb dolgaim (lakásvásárlás, munkahelyváltás, nyaralás), így az ősz beálltával összesen négy órán voltam eddig szeptemberben, azóta nem. Viszont ma este elnézek a Szilvuplébe, kipróbálom, mennyit felejtettem. Ismeri valaki rajtam kívül a helyet? -
Goose-T
veterán
Van kedve valakinek rajtam kívül eljönni Horvátországba, salsatáborba? Egész kellemes lesz:
* Helyszín: Trogir, Horvátország (fotók hamarosan)
* Időpont: 2007. augusztus 25-31
* Elhelyezés: 4* apartmanokban, közvetlenül a tengerparton
* Ellátás: csak vacsora
* Utazás: ''egyénileg'', gyakorlatilag konvojban, szervezetten
További infók itt: [link]. -
Goose-T
veterán
A Fáklyába még mindig olyan kevesen járnak? Kétszer voltam ott, de mindig tök kihalt volt a hely. Inkább akkor a Kaméleon, viszont az rohadt drága (1500 a belépő, 600 egy korsó sör), de igen jót lehet ott bulizni. Hétfőnként még a Szilvuplében van jó parti (meg kedden is), viszont mostanában már olyan sokan lemennek, hogy alig lehet elférni.
-
Goose-T
veterán
Köszi!

Bulizni sokfelé szoktunk, de nagyon összevissza mostanában, teljesen kiszámíthatatlanul. Hétfőn/kedden Szilvuplé, szerdán Djinn, csütörtökön Alcatraz, pénteken Fáklya/Kaméleon, szombaton Aranytíz (meg most hívtak a Citadellába, ott is van valami szombatonként). Aztán mindig változik, hogy mikor hova megyünk. Ha kedved támad bulizni, keress fel MSN-en vagy mailben, aztán összehozunk valamit.
-
Goose-T
veterán
Óriási a látogatottsága a topiknak, de azért itt vannak a versenyről a képek: [link]
Jelezzen, aki felismer engem!
-
Goose-T
veterán
Megnyertük a versenyt a ketegóriánkban.
Azt hozzá kell tenni, hogy rajtunk kívül csak egy ruedacsapat volt a középhaladó kategóriában. -
Goose-T
veterán
Lesz salsa verseny január 26-án az Aranytízben: [link]. Mellesleg én is indulok ruedában.

-
-
Goose-T
veterán
Holnap este jöjjetek az Aranytízbe!

-
Goose-T
veterán
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy kevés a férfi a salsaórákon.

-
Goose-T
veterán
-
Goose-T
veterán
Hű, találtam egy jó kis rueda-videót: [link]. Aki nem tudná mi az a rueda: ez egy salsa-körtánc, ahol van egy leader, aki kézjelekkel mutatja a figurákat, párcserék vannak, meg ilyesmi. Nézzétek meg a videót.

-
Goose-T
veterán
A szünet is egy egész ütem. Helyesebben mondva egy negyed, mivel a salsa alapvetően négynegyedes ritmuson alapszik, csak annyira meg van variálva a kongákkal meg a basszussal, hogy az átlagember azt hiszi először róla, hogy biztos valami marha bonyolult a ritmusképlete, de igazából nem. Hallgass sok salsazenét, számold rá az egy-két-há-négy-öt-hatokat és hozzászoksz.
Az első hozzászólásban belinkeltem egy marha jó internetes salsarádiót, kattanj rá! -
Goose-T
veterán
A szünetre pontozni kell, akkor könnyebben fel tudja dolgozni az ember az érdekes ritmust. Valahogy így kell: [előre]bal-jobb-bal-jobbpont--[hátra]jobb-bal-jobb-balpont... és így tovább. A pontozás az, amikor csak a lábujjaiddal vagy a sarkaddal egy pillanatra lekoccolod a talajt.

Gh0st: igen, a lányoknak könnyebb kezdőként elmenni egy salsabuliba, mert a figurák lényegi részét a fiúk csinálják, ők vezetik a lányt, pörgetik, meg minden. A lányoknak csak követni kell ezeket, ami sokkal könnyebb, mint elkezdeni magát a figurát. Ez később viszont a fiúk előnyére válik, mivel a salsabulikban emiatt sokkal több a lány, mert elmennek a kezdők is közülük. Ha felkérsz némi salsatudással a birtokodban egy kezdő lányt, teljesen el lesz olvadva tőled.
[Szerkesztve] -
Goose-T
veterán
A szombati bulit még nem tudom, bár kérdezték a csajok is a mi csoportunkból, hogy lesz-e valami.
Hétfőn voltam egyet táncikálni, ma este össznépi céges buli (evés-ivás-mulatozás-danolászás-stb.) valami hajón a Dunán. Az az igazság, hogy dögrováson is vagyok a lanparty óta, eléggé megfáztam ott, köhögök, fáj a torkom, ilyesmi. Ma lementem a munkahelyi büfébe, vettem mézet a teámhoz, súlyos a helyzet.
Három buli egy héten? Húzós.
Kedvem az mindig van hozzá, még meggondolom. Ti mentek Natasával?
Egyébként meg nézd meg a videót, amit korábban linkeltem, ha eddig nem tetted meg. Itt van e: [link]. Jófajta kubai salsát nyomnak, nagyjából az a stílus, amit nekünk is tanítanak. Ha majd nagyok leszünk, mi is így nyomjuk! -
Goose-T
veterán
Akit érdekel, szombaton salsabuli lesz az Aranytíz művelődési központban (V. Arany János u. 10). Este 10-től háromnegyed 11-ig oktatás, utána parti!
Aki eddig nem szánta rá magát, hogy elmenjen táncórára, itt az alkalom egy villámoktatásra! -
Goose-T
veterán
Ilyen képet tudtam csak csinálni a brazil szambatáncosról, aki kedden ott volt a Buddha Beach-en:
![[kép] [kép]](http://www.kepfeltoltes.hu/060819/K_p020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
-
Goose-T
veterán
A pénteki salsapartyk szerintem egész jók szoktak lenni a Kaméleonban, marha jó a zene, sok salsázós lány van. Csak az szokott legtöbbször a baj lenni, hogy éjfél-egy óra körül nagyon sokan vannak, ezért nem nagyon lehet ütközések nélkül táncolni. A kedvencem mondjuk a Buddha Beach, zárt helyek közül pedig az Alcatraz. Ezen kívül marha jó nyitott hely még a Custo és a Copacabana is, zárt helyek közül pedig a Djinn (azt hiszem, így írják). A Buddha Beach-en elég gyakran van táncshow, tízpontos kubai egzotikus csajok táncolnak lenge ruhákban a színpadon, nyami.

-
Goose-T
veterán
Érdemes megnézni: [link].
-
Goose-T
veterán
Azért a salsa (+ bachata, merengue) más, mint a többi tánc, óriási a népszerűsége napjainkban. Salsabuliba minden nap el tudsz menni Budapesten és mindenhol rengetegen vannak, de pl. tangóbuli vagy rumbaparty elég kevés van.
A legtöbb tánc igazából csak versenyen van jelen, elhivatottak csinálják, a salsa viszont nagyon populáris. Ezért szerintem megérdemel egy külön topikot. Lehet, hogy a sok kockafejű itt nem lát tovább a videokártyáknál és processzoroknál, de remélem, hogy ezzel felkeltem az érdeklődésüket és jobban kinyílnak a valódi világ dolgai felé. Véleményem szerint a számítógép-függőséget szuperül lehet kezelni salsával. Amióta táncolok, azóta szinte egyáltalán nem játszottam a gépemen, az internetet is ritkábban bújom otthon. A hardverek után totálisan elvesztettem az érdeklődésemet, ez pl. nagyon jó hatással van a pénztárcámra és nem utolsósorban az emberi kapcsolataimra is. -
Goose-T
veterán
Legalább ennyi haszna volt eddig a topiknak, hogy most már tudod, miről van szó.
A Guantanamera-t azért biztos hallottad már, egyszer valami hülye magyar előadó is feldolgozta, rengeteg változata létezik már. Mondjuk az pont nem egy salsa-szám, de a BVSC-nek ettől függetlenül sok salsa ritmusú zenéje van. Nemrég volt Budapesten koncertezni az Afro Cuban All Stars, ők valamilyen formában a BVSC utódzenekarának tekinthetők. -
Goose-T
veterán
De az még csak nem is a salsához tartozik.
Az óballai honlapot csak reklámozom, mert jó kezdeményezés, aranyos kis falu és nekem is van ott egy kis vityillóm. 
Szerk.: ma este is megyek salsa-partiba, aki meg szeretné ízlelni az ilyen bulik hangulatát, jöjjön el este Budapesten a Kaméleon mulatóba!
[Szerkesztve] -
Goose-T
veterán
Na ilyen topik sem volt még eddig, így most elindítom! Ki szokott salsázni? Milyen salsabulikba jártok? Ki milyen stílust tanul? Kinek hogy tetszik?
Egy kis történeti leírás a salsáról: [link]
A magyar salsa élet központi oldala: [link]
Az egyik legjelentősebb salsa és latin zenét játszó internetes rádió: [link]
Tudtátok, hogy Budapesten szinte minden nap van valahol salsa buli, ahol a lányok sorban állnak, hogy felkérjék őket táncolni? Erotikus mozdulatok, simulás, pörgős figurák, egzotikus zene...
Nos, ezek után kedvet kapott hozzá valaki?![[kép] [kép]](http://www.sela-salsa-congresos-marbella-spain.com/i/dan_w_gina.jpg)
Új hozzászólás Aktív témák
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Apple iPhone 17 - alap
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- OLED TV topic
- Mazda topik
- Hozd azt a cementet, báttya! Készül a Keychron billentyűzet!
- Hálózati / IP kamera
- Házimozi belépő szinten
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7490 14" FHD IPS, i5 8250, 8-16GB RAM, SSD, NFC, jó akku, számla, 6 hó gar
- Beszámítás! Benq GW2480 24 60Hz FHD IPS 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- HP ProBook 445 G8 14" Ryzen 3 5400U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Dell UltraSharp 24 USB-C Hub Monitor - U2422HE - 27% ÁFÁs
- Asus ROG Strix B650-A Gaming Wifi alaplap
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Ha rákattintasz az előbbi linkre, akkor már az is egyértelmű lesz, melyik suliba jártam táncolni.

Azért gyere!


![[kép] [kép]](http://static.sky.com/images/pictures/1361131.jpg)
