-
Fototrend
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
d@minator
addikt
válasz
spanyoll
#45663
üzenetére
A Hardveraprón lehet találsz vagy rád ír valaki. Ilyenkor javasolt a platformcsere akár i5-re, mert az újak vannak ilyen gyorsak, mint az i7-ed. Ha nem akarsz sokat költeni akkor is egy új alaplap kellene [link] akár ez 20-ért garival. Használtak már régiek és majdnem ennyibe kerülnek.
-
d@minator
addikt
válasz
spanyoll
#45661
üzenetére
Tényleg ez nem K-s proci...
A hibajelenség alapján és az életkora alapján alaplapnak tűnik. Teljes bizonyosság csak akkor lehet ha mindent átnéztél, csatlakozókat, hogy nincs e beégés, kontakthiba, proci ki-be, a lap alja nem ér e testhez (ismerős gépében valamelyik ventiből kihullott csapágygolyók voltak) na és ha van valakinek 1150-es lap, egy próba. -
d@minator
addikt
válasz
spanyoll
#45659
üzenetére
Az alaplap nem adja ki az OK jelet a tápnak, hogy bekapcsolva maradjon, ez a megoldás kényszeríti. Pl. ha elöregedett kapacitás van az alaplapon és hosszabb áramtalanítás után nem kapcsol be ezzel be lehet kapcsolni és sokszor "megjavul" a következő hosszabb áramtalanításig. A PWR gomb ilyenkor hatástalan.
Előfordul, hogy nem ad képet csak huszadjára van még több elindítás után azaz sokszor kell "gémkapcsozni".
Ha kiveszed a VGA-t és az alaplapra dugod a monitort ilyen esetben az sem segít (ugye a prociban van egy HD 4600 grafikus chip).
Azért a procit is kiveheted (óvatosan) nincs e beégett CPU érintkező. Tuningnál megesik. Telefon kamera nagyítója segít. -
d@minator
addikt
válasz
spanyoll
#45654
üzenetére
Lehúzod a tápcsatikat az alaplapról utána a tápot így kipróbálhatod. Ha megy a táp visszadugsz mindent az alaplapra (beleértve ezt a 24 pines csatit is) és a gemkapcsot felülről dugod be (4. érintkező és valamelyik test ami fekete).
Persze előtte szét kellene teljesen szedni a gépet és összerakni, hogy minden jól érintkezzen. De olyan tipikus alaplaposnak tűnik. Még az is lehet, hogy ha elindítod utána jó lesz csak nem kell áramtalanítani.
-
KROK640
nagyúr
válasz
spanyoll
#45654
üzenetére
Hali!
apróság, de szerintem max 5 éve vetted a gépet, és akkor sem igen újonnan, mert ez 2013Q2-es cucc, szóval eléggé régi. Bár épp 5 éve még vehetted újonnan...
Én a helyedben kipróbálnám egy másik alaplapi elemmel, ha tehetem; esetleg ha van tartalékba, akkor táp (ez csak a biztonság kedvéért) de ez nekem is eléggé alaplap problémának tűnik
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Milyen monitort vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- BMW topik
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Feltörték a regisztrációmat vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240, 100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Alphine Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3024, 100% Akksi
- Autós kamera eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 9060XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 5530 - i5-1240P I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


