Keresés

Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz Warlock_42 #33 üzenetére

    Annyira nem új dolog, engem tavaly okítottak róla egy hétig -konkrétan a C#-ot-, de már 2 éve marketingezik.
    Van jövője, valószínű hogy a köv. windozban alapból benne lesz a futtató keretrendszer. Ha rákeresel, vannak rá alkalmazások is jócskán.

    Igazából azt látom ütősnek benne hogy a dll mizériának véget vet, plusz teljesen objektumorientált, nem igazán C-s. Pl. nincsenek pointerek,
    Aki jól ismeri, annak RAD-ban is igen ütőképes, egész VB-szerű.

    Fejlesztenek rá valami komolyat? Mi igen...:D
    Viccen kívül, robusztus rendszereket is írnak már benne.

    Igen, úgy tűnik csak MS platformokon van jövője - bár a kód elvileg portábilis, a futtató környezet elvileg akármi fölött lehet.

    .NET-es nyelvek kontra C, JAVA.
    Háááát, szerintem az MFCnek még jó sokáig marad létjogosultsága. A .NET akárhogy is nézzük egy JIT kompilált nyelv, nem natív windowsos kód -látszik is ahogy robusztusabb progik ''darabosan'' indulnak be-, egyhamar a sima C++ se fog kihalni.

    Szerintem tanulj C++t, MFCt, VBt, JAVA-t, aztán a .net-es dolgok lazán menni fognak ha kelleni fog.

  • rii

    nagyúr

    válasz Warlock_42 #33 üzenetére

    lényege ...?
    ... én se irkálta akkor be .... mert nem akartam belefolyni... de a lényeg szerintem az volt, hogy _volkovy_ ember próbált amardni embertelne körülmények köszt is ..... :)

  • Superman

    nagyúr

    válasz Warlock_42 #33 üzenetére

    Ezt valóban neked lkell eldöntened. Nem tudni mi lesz a trend pár év múlva. Szerintem a .NET keretrendszernek van létjogosultsága és jövője.

    Ami a nyelveket illeti: a Visual Basic.NET szinte teljesen új nyelv, mindent átírtak benne, amit lehetett. A C# is az. A Visual C++ gyakorlatilag egy C++ nyelv vizuális elemekkel, de ez az összes többiről elmondható.

    Szóval ha elkezdesz tanulni egy nyelvet és egy nyelv szintaktikáját, akkor egy idő után óhatatlanul is előbbre jutsz az adott nyelvben (ha csak nem vagy nagyon antitálentum). Ahhoz viszont, hogy egy adott fejlesztőeszközben előbbre juss és alkalmazásokat fejleszthess benne, el kell a fejlesztőeszközt, annak kezelését is sajátítani. Arról nem is beszélve, hogy minden cég az adott nyelvet és a fejlesztőeszközt igyekszik összehangolni.

Aktív témák