Új hozzászólás Aktív témák
-
HUNited
őstag
Akkor viszont nem értem hogy mitől Pro egy akku, ha nem a töltési ciklus szám miatt.
Az 1*C-vel tölthető az ugye jelen esetben 2Ah töltést jelent, azaz akár egy óra alatt feltölthető teljesítményvesztés nélkül?
A belső ellenállása vadiúj, még sosem töltött (gyári előtöltött) akkuknak nagy szórást mutat, 25 és 46 mohm között. Bár gondolom nem ártana őket aktiválni. Vagy ez nem segítene ezen a nagy szóráson? -
HUNited
őstag
Nekem GP Recyko Pro akkujaim vannak (2 Ah). Ez van olyan jó mint az Ikeás Ladda 2450 mAh-s akku? (kapacitást nem nézve)
Elvileg ezeket 1500 ciklusra tervezték, de az Eneloop oldalán az 1,9 Ah változatnál a számomra hihetetlen 2100 ciklus szerepel (bár ez nem PRO változat, mert az 2,5 Ah kapacitást és 500 ciklust ígér). Mondjuk ha jól értem, akkor az Ikea-s akku az Eneloop PRO testvére, tehát csak 500 ciklusos.
-
HUNited
őstag
Akkor megvagyok nyugodva, hogy nem ez a normális (töltögetés közben néha lehet kicsit használni is). Ez az oka amúgy, hogy technológiát váltanék. Gondolom ez érthető. A külső töltővel kis beruházással mindig azonnal kéznél lehetne a készülék, nem kellene arra várnom hogy ő feltöltsön (és erre a csereakku sem megoldás, mert a lemerültet csak a készülékkel tudom tölteni, érted).
Amúgy időközben a szóban forgó készülék tönkre is ment (a saját akkujával, hogy ne legyen félreérthető). Egyszer csak pukkant egyet, bűz és füst jött ki belőle. Most el lett küldve szervizbe (2,5 hónapos még csak, szóval garis). Én feltételezem, hogy hibás volt a készülék egy része (pl. a tápegység), mert a forgalmazó állítja, hogy egy töltéssel neki elmegy hetekig (persze én a kereskedőknek nem hiszem el minden szavát). És most úgy néz ki, hogy megadta magát. Bár állítólag 10 éve árul ilyen készülékeket, és ezzel a márkával még sosem volt probléma, szóval lehet én vagyok az első, ami jelen esetben nem túl kellemes (150 ezres készülékről beszélünk).
A C/10 részt most már értem (az azért durva, hogy akár 50% töltési vesztesége is lehet egy ilyen akkunak)
A töltő töltési áram ingadozásáról: NiMH akkunál nem figyeltem meg, de LiIon akkuval tuti folyamatosan változó értéket ad. Az áram függ attól hogy hány cellát töltök egyidőben, de 1A értéket minden slotban tud (azt hiszem 3A a max érték, amit két cellán tud produkálni egyidőben). Amúgy egy Xtar VC8 töltőről beszélünk, ha esetleg ismered. Ez a modell kiírja a töltési áramot, a pillanatnyi kapacitást is, képes teljesítményt mérni (nem vagyok benne biztos, hogy NiMH akkun is tudja-e), meg még van pár cuki funkciója (pl. méri az ohm értéket, és az alapján határozza meg ha jól értem az akku állapotát). A töltési áramot amúgy a menüből tudom állítani, de annál magasabb értéket, amit ő megad az adott konkrét akku cellára maximumként, nem enged beállítani. Tehát kisebb lehet, de több nem.
-
HUNited
őstag
Hm ezek szerint teljesen normális dolog, hogy a töltési idő a háromszorosa a használati időnek? Nekem a legnagyobb problémám az ezzel a készülékkel, hogy folyamatosan töltenem kell. Szerintem ez nagyon rossz konstrukció így, élhetetlenné teszi az eszköz használatát. A mai modern akkutechnológiáknál az ember azt hinné, hogy minimum fordított a helyzet (mint pl. az autóknál - fél óra töltéssel elmész 200 kilométert).
Az én töltőm amúgy 8 db 2000 mAh NiMH akkut feltölt 2-3 óra alatt. A te logikáddal (1/10 szabály) ez 10 óra kellene hogy legyen. Ezek szerint a gyorstöltők kinyírják a NiMH akkukat? Bár ez nem fix árammal tölt, hanem folyamatosan változik 200 mA és 1 A között a cellánkénti töltőáram, attól függően hogy milyen kondiban találja az akkut.
-
HUNited
őstag
Köszi. Ezt a LomEx nevű helyet nem ismertem, de 1000 darabos készletet nem is szeretnék venni belőle
Mindegy, ezt majd megoldom. 
Ha terhelőáram alatt az Amperre gondolsz, akkor annyit mondok hogy a készülék a saját töltőjével az 1600 mAh akkut 12-14 óra alatt tölti fel, és nagyjából 4-5 óra alatt meríti le a használat. Ez alapján mivel a töltőáram 0,2 Amper (a töltő specije szerint), kisülni viszont harmad idő alatt sül ki, úgy 0,6 Amper lehet (lehet rossz az agymenésem, ez esetben bocsi, korrigálást örömmel veszek).
Én a legrosszabb akku amit láttam (és ilyeneket használok pl. zseblámpákban), 5 Amper legalább (Samsung INR 35E).
-
HUNited
őstag
A szóban forgó készülék tartalmaz beépített töltőt, de most is mezei 6x1,2 V cellák vannak benne sorba kötve és összezsugorozva. 2 pin csatlakozóval (Molex 5051-02) csatlakozik a nyákra. A legbonyolultabb ezt a csatit beszerezni lenne, mert nem túl elterjedt, és speciális krimpelő szerszám kell a szereléséhez.
Természetesen a 2 db 18650 akku nem menne be a készülékházba, de ez lenne a legkisebb bajom. Tölteni pedig tudom, mert van Li-Ion töltőm (egy egész jó fejlett elektronikás).
Tehát a fizikai és töltési szempontokat kiiktatva, van még bármi egyéb szempont, amit figyelembe kell venni? Vagy simán csak 7,2 V (ami amúgy teljesen feltöltve 8 V is lehet) aminek egyeznie kell?
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- 0% THM 4 havi részlet beszámítás! RX 9060 XT / 9070 / 9070 XT videokártyák készletről KAMATMENTESEN
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3647
- Samsung Galaxy S24+ / GyáriFüggyetlen / 12/256GB / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Mindegy, ezt majd megoldom. 
