Új hozzászólás Aktív témák
-
fenoman78
csendes tag
Öregecske Albacomp M660S TRAVELLER V4:
Rengeteg üzemórát ment a gép a 8-9 év alatt.
Bekapcsoláskor a kijelző pirosas-rózsaszínes árnyalatú és az első pár másodperc után teljesen "kialszik", a világítása eltűnik, de amúgy megy és nagyon halványan látszik rajta minden. Ha a fn-gomb és kijelző kikapcsoló gombokkal le, majd újra felkapcsolom a kijelzőt, akkor megint világít valameddig, majd ismét elsötétül. Ha a fényerőt minimumra állítom, működik és nem kapcsol le a világítása.
Külső monitornak stabil jelet ad a gép, úgy minden ok.Ez vajon fénycső, avagy inverter hiba is lehet?
Bármilyen márkájú, 15,4"-os, 30 pines csatival szerelt, 1280x800-as lcd panel jó lehet hozzá? Milyen paramétereket kell még figyelembe vennem ha bontott kijelzőt keresgélek?

-
fenoman78
csendes tag
válasz
ati012
#11228
üzenetére
Szia ati012!
Most már ott tartok, hogy a kijelző a gép bekapcsolása után pár perccel, teljesen "kialszik", a világítása eltűnik, de amúgy megy és nagyon halványan látszik rajta minden.
Ha a fn-gomb és kijelző kikapcsoló gombokkal le, majd újra felkapcsolom a kijelzőt, akkor megint világít valameddig, majd ismét elsötétül.
Külső monitorra kötöttem és azon egyébként jól működik.Ezek szerint nem alaplapos a masina, hanem egyértelműsíthető a kijelző hiba!?
Bármilyen bontott 1280x800-as 15,4"-os lcd panel jó lehet hozzá, milyen paramétereket kell figyelembe vennem ha keresgélek?
Vagy a világítását is lehet külön javítani valahogy?Köszi a választ!

"Öregecske Albacomp M660S TRAVELLER V4: bekapcsoláskor a kijelző pirosas-rózsaszínes árnyalatú és az első pár másodperc után "rendbejön", eltűnik ez a színjáték, működik tovább rendesen.
Rengeteg üzemórát ment a gép a sok év alatt.
Kérdésem: ez a hiba vajon a kijelző közelgő halálát vetíti elő, vagy másra(pl. vga probléma) is utalhat?
Mivel ezt második gépként használom, gondoltam nyúzom a kijelző haláláig és utána vennék bele egy másik kompatibilis, bontott 15,4"-es kijelzőt.
" -
fenoman78
csendes tag
Magyarul, próbáljam ki egy külső monitorral, hogy úgy is produkálja e a hibákat?
-
fenoman78
csendes tag
válasz
ati012
#11225
üzenetére
Köszi a megerősítést!

Amit még tapasztalok, hibajelenséget, ezt pár napja produkálja, hogy működés közben be-be villan egy pillanatra, kb. mint ha a fényerejét csökkenteném és visszanövelném egy értékkel...Ha arra kerül a sor, hogy bontottat keresek, mikre kell figyelnem az Albacomp-é val egyező fizikai méreten és felbontáson túl?
Milyet keressek elsősorban, javasolsz/javasoltok konkrét típusokat esetleg?
-
fenoman78
csendes tag
Öregecske Albacomp M660S TRAVELLER V4: bekapcsoláskor a kijelző pirosas-rózsaszínes árnyalatú és az első pár másodperc után "rendbejön", eltűnik ez a színjáték, működik tovább rendesen.
Rengeteg üzemórát ment a gép a sok év alatt.Kérdésem: ez a hiba vajon a kijelző közelgő halálát vetíti elő, vagy másra(pl. vga probléma) is utalhat?
Mivel ezt második gépként használom, gondoltam nyúzom a kijelző haláláig és utána vennék bele egy másik kompatibilis, bontott 15,4"-es kijelzőt.

Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi haladó szinten
- PlayStation 5
- Milyen egeret válasszak?
- GoodSpeed: Daikin FTXF35E / RXF35F Sensira 3,3 kW Inverteres klíma - a Sztori
- Nintendo Switch 2
- Gyúrósok ide!
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Eredeti játékok OFF topik
- Fejhallgatós találkozó
- További aktív témák...
- Apple MacBook Pro Retina 16" M5 Pro 18CPU / 20C GPU / 24GB / 1TB - 1 Év Apple Garancia
- Apple MacBook Pro 14 M5 PRO 15C CPU/16C GPU / 24GB / 1TB SSD (MGDR4MG/A) Space Black
- APPLE MACBOOK PRO 14 M5 MAX 18C CPU/32C GPU/36GB/2TB SSD (MGDU4MG/A) SPACE BLACK
- Üzletből, garanciával, Lenovo IdeaPad Slim 5 14IRL8 i7-13620H 16 szál /16GB RAM /1TB SSD /OLED
- 2026 MacBook Air / MacBook Pro / M5 - M5 Pro - M5 MAX 14" / 16"
- ÚRIS10!!! RAMÁRON! LEGION 5 i7-13650HX 16GB RAM 512GB SSD RTX 5070 8GB 2K OLED 165Hz 500NIT
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H110M i5 7500 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB Cooler Master ATX DeepCool 400W
- AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i7-11850H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A5000 16GB 1 év gar
- BESZÁMÍTÁS! Asus PRIME H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4397
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Kerítek egy bontott panelt! 

"
Pyttawrx