Új hozzászólás Aktív témák
-
Acse
csendes tag
Garivesztéshez csak annyit szólnék hozzá, hogy szerintem belül nincsenek matricák, se semmi ami jelezné a megpiszkálást...csak annyi hogy a régi procit meg kell őrizni addig amíg a garancia él, és ha esetleg baj lenne vele, proci visszacsere, és sztm a kutya nem mondja meg, hogy valaha is szét volt szedve
persze ehhez ügyesen finoman kell csinálni.
Igaz, hogy nem notebook-os példa de volt hogy megpörköltem véletlenül egy Ati 9600-at, még annó, és simán kicserélték, mivel a 3D vezérlő chip zárlat miatt is kisülhet belőle. -
Acse
csendes tag
Akkor nekem szerencsém van, mert socket P-m van
wikis lista szerint akár a T9900-ast is belevághatom
Egyébként rainmannak én is inkább az Intel Core 2 Duo Mobile-okat javasolnám, én is megnéztem tényleg a 7600 a max ami bele mehet, az az utolsó socket M-es. Ezentúl én is a wikis listát használom.
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3823 üzenetére
Elvileg mi korábban arról beszéltünk, hogy Intel cerka M560-ast veszel. Véletlenül nem másikat adtak?
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3818 üzenetére
Hm.... ez érdekes. Biztos, hogy a proci jó? Újonnan vetted megbízható helyről? Más nem jut eszembe hirtelen...
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3815 üzenetére
Még a BIOS sem indul el? Nem sípol, nem csinál semmit, csak pörög? Mert akkor én is csak arra tudok gondolni, amit a kolléga írt felettem, hogy rosszul van benne. Ha mégis jól van benne akkor passz...
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3813 üzenetére
Hello!
Szerintem töltsd le EZT a kis programot, és nézd meg, hogy mennyire melegszik a proci. Ha van más programod is, ami jelzi a hőmérsékeleteket, az is jó. Ebből sok minden ki fog derülni. Lehet hogy a venti nem tudja eléggé lehűteni. -
Acse
csendes tag
Helló!
Szerintem beletrafáltál a legjobba.Én is egy 320-as Scorpio Blackre pályázom. 7200rpm-es 16M cache, a 320 gigából 300 marad, amit tökéletesen lehet egy 100-as C-re és egy 200-as D meghajtóra partícionálni, és szerintem ez a kapacitás bőven elég egy átlagos felhasználónak. Nem beszélve arról, hogy a WD a Toshiba után a világ 2. legelismertebb winyó gyártó cége. Az ára is nagyon jó, potom 18 ezerért már lehet kapni egy 320-as Scorpio Blacket. Egy picivel lehet hogy hangosabb lesz mint a mostani, de mindenképpen megéri a kb 2-3 szoros sebesség miatt.
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3790 üzenetére
Na ez egy jó kérdés.....sajnos nem ismerek olyan oldalt, ahol kifejezetten notebook processzor melegedés teszteket készítenének, de úgy gondolom a két proci között nincs túl nagy különbség, tehát nem lesz gond vele.
-
Acse
csendes tag
Ajánlom figyelmedbe EZT az okos kis programot, ami az Everest-hez hasonlóan mindenféle hardware-es dolgot megmutat neked. Jobban kedvelem mint az Everest-et, többek között, mert a Lite verzió freeware
Telepítés után indítsd el, "Hardware" fülön katt a "Mainboard"-ra, görgess le egy kicsit a "Computer Memory Controller"-hez, és ott szépen ki is fogja írni neked. Nálam ez van: Maximum Installable Memory 8 GB
Ezek után el kell döntened, hogy mennyi ramot szeretnél bele tenni, milyen fajtát, mert ugye az sem mindegy már hogy DDR-1-2-3, és hogy milyen márkát. Az sem mindegy hogy melyik boltban veszed meg, és így nehéz árat mondani. De szerintem ha mondjuk szeretnél bele 2 x 2 GB DDR3 1066 MHz-s Geil ramot, az jelenlegi árban 24 ezer kb. Nem árt ügyelni arra, hogy ha 1-nél több lapkát teszel a gépbe, lehetőleg egyezzen a frekvrenciájuk (MHz) és mielőtt megveszed a sysoft Sandrával nézd meg azt is, hogy DDR-1-2 vagy 3-mas támogatása van-e az alaplapnak. Ugyanezen a panelen van "Supported Memory types" Nálam: DDR2 - DDR3 SO-DIMM, tehát DDR2-es és DDR3-mas ramot is tehetek bele. Egyszóval kb 24 ezerből tehetsz bele 4 gigát-is akár. Egyébként álltalában 2 slot, azaz memória hely szokott lenni a laptopokban. A régebbiekben csak 1. Az enyém elbírna 2 x 4 GB ramot is akár.
-
Acse
csendes tag
válasz
rainman371 #3786 üzenetére
Úgy tudom, hogy ez főleg a foglalattól függ. Először is meg kell nézni, hogy milyen processzor foglalattal rendelkezik az alaplap. A jelenlegi processzorod (Intel Celeron M 420) adatai között ott szerpel hogy:
Sockets Supported PPGA478
Ezt össze kell hasonlítani az új processzor (Intel Celeron M 560) foglalatával. Láss csodát:
Sockets Supported PPGA478
Egyezik, tehát szerintem 99% hogy kicserélheted, és nem lesz baj vele. Az egyetlen kérdés, hogy a hűtés képes lesz-e lehűteni az erősebb procit, de szerintem nem lesz gond ezzel sem.
-
Acse
csendes tag
Sziasztok!
Van egy Amilo pi 3560-as szörnyem.Tervezem, hogy a jövőben venni fogok bele egy kicsit izmosabb procit, és én ahogyan nézegettem az Intel honlapját (AMD-t tuti nem teszek bele) arra jutottam, hogy a legerősebb amit még bele tehetnék az szerintem a T9900 Core 2 Duo lenne. Socket alapján legalábbis bele megy (Jelenleg egy T4300-as van benne Socket: PGA478). Kérdésem az lenne, hogy van-e ennek a csere akciónak más tényezője is a socketen kívül? Tényleg jól gondolom-e, hogy ez a max amit bele tehetek? Vajon bírni fogja a hűtés az erősebb procit? Végül pedig, hogy van-e olyan aki árul T9900-asokat, mert nem igazán láttam boltokban, kereskedőknél.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ Lenovo ThinkPad világítós MAGYAR billentyűzet X280 A285 X390 X395 L13 Yoga S2 5th S2 Yoga 5th X13
- HP Alkatrészek eladók!
- Dell Precision Graphics Card Nvidia Quadro P3000 N17E-Q1-A 6GB GDDR5 gyári szám: NYM27
- EXP GDC Beast V8.5c eGPU dokkoló
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 docking station (5TW10AA) - 3x4K felbontás, 120Hz képfrissítés
- BESZÁMÍTÁS! MSI Crosshair 17 HX Gamer notebook - i7 14700HX 64GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest