-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
as_Rock
őstag
Mit tegyenek szegény hozzászólók, ha egyszer az általában tapasztaltak a konkrét objektívekre is igazak?

A hozzászólók nem egy darab alapján írják amit írnak, veled ellentétben van akinek van lehetősége akár 10 db-ot is kipróbálni, vagy éppen fotós boltban dolgozik és kicsit nagyobb darabszám alapján tud vélemény nyilvánítani a jelenlegi objektívekről, gyártónként a minőségi szórásról, hibás darabszámról mint te

Miköze az olcsóbb optikákkal szembeni elvárásoknak az általad magasabb kategóriába sorolt EX-es Sigmákhoz?
-
as_Rock
őstag
Series1-ből volt többféle azonos néven
A gyártási év (sorozatszámból kideríthető), valamint piros csík és egyéb jellemzők alapján volt definiálva melyik a nagyon jó vétel és melyek a csak átlagos, digin már nem túl fényes képet adó verziók.
Nincs időm rákeresni, de az index valamelyik bugyrában olvastam. -
as_Rock
őstag
Úgy látom Dtominak igaza volt valamelyik nap
Lehet, hogy a régi fotós dolgokban otthon vagy, de nem ártana kicsit utánaolvasnod, mielőtt osztod az észt
Az egy dolog, hogy az AF-tengely hogyan csatlakozik az obihoz, az pedig egy másik dolog, hogy az obin belül van egy kuplungos megoldás, ami segítségével úgy tudod tekerni AF-állásban is a fókuszgyűrűt, hogy az nem hat vissza a motor tengelyére
-
as_Rock
őstag
válasz
ThufirHawat
#1215
üzenetére
Nem a 300D-t a 18-55 kitobit
ugyanis azt ne felejtsük el, hogy erről volt szó, semmi másról, a többi már csak polemizálás 
A piaci részesedésről pedig emlékeim szerint volt itt már vérremenő 25 helyről belinkelt táblázatokkal alátámasztott, és a mások táblázatait jelentéktelen részpiacokat bemutatónak nyílvánító vita, ebbe az irányba nem kellene elmenni

A lényeg az - amit itt pont ti is a nagy örömködéssel igazoltatok - hogy az eddigiekkel ellentétben végre egy tisztességes kitobit ad kenyon is a vázai mellé.
-
as_Rock
őstag
Mi lenne, ha előbb gondolkodnál, aztán pontosan leírnád mit is szeretnél
a végén még leb*szol mindenkit, hogy nem gondolatolvasók 
Néhány ingyenes hirdetési lehetőség:
Apronet [link]
Digitális fényképezés [link]
Indexen a Canon EOS adok-veszek [link], és a digi adok-veszek [link]
Startapró [link] (itt a kategóriát válaszd ki a baloldali menüből)
E-Z Fotó [link]
Jótanács: Szakoldalak hirdetőfelületein ne állj le okoskodni, mert általában hozzáértők vannak többségben
-
as_Rock
őstag
Gondolta Stirlitz...
TMfotó egy korrekt és évek óta üzletelő ''szürkeimport cég'', feltételezem adásvételit ad a cuccok mellé, ami bizalmatlan ember esetén az általad felvázolt második esetet válthatja ki ''hámerhonnantudjam holnap élsz-e tesvér''
ugyanakkor, ha rákeresel pl. az index és más fotós fórumokon a vele kapcsolatos hsz-ekre, netán már vásároltál tőle, akkor elegendő lesz számodra ez a papír és az első verziót választod. -
as_Rock
őstag
Canon, Nikon, Oly tulajoknak, hátha valakit érdekel [link]

[Szerkesztve] -
as_Rock
őstag
válasz
matheus92
#465
üzenetére
Az általad leírtak és az 50k-s keret esetén csak az M42-es régi objektívek (pl. fix 300-as, 500-as) és egy eos-m42 konverter jöhet szóba.
A többiek már leírták, és én is osztom a nézetet, hogy előbb járd körül a dslr-témát, pl. felkészültél-e arra, hogy cserélgetned kell az objektíveket a közeli (nagylátószög) és távoli (tele-) témák fotózásakor? Vagy arra, hogy az obicserék következtében porszemcsék kerülnek a gépbe, emiatt a képeken idővel apró foltok jelentkeznek és/vagy emiatt rendszeresen takarítanod kell a gép belsejét?
Makrózni alapból nem nagyon tudsz, a dslr-ek mélységélessége ugyanis sokkal kisebb mint a mókusvillantó kompaktoké, vagy előtétlencsét kell beszerezned, vagy közgyűrűsort (felrakás-levétel, porosodás, stb.) vagy egy jó makróképességű újabb objektívet
vagy veszel egy fényerős fix obit amire felrakod a közgyűrűt és mint egy ''makró'' objektívet használod.
szvsz próbálj meg olcsón beszerezni egy Panasonic FZ-30at compactban az egyik legjobb, manuális beállítási lehetőségek, külső vaku is használható, azon sok dolgot meg tudsz tanulni, aztán ha elérted a magad és a gép határait, szereztél elég tapasztalatot és még mindig dslr-t akarsz válts.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung kuponkunyeráló
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kuponkunyeráló
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- PlayStation 5
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Arena Breakout: Infinite
- Eredeti játékok OFF topik
- Mesterséges intelligencia topik
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- További aktív témák...
- Újszerű Fujifilm XT-5 + XF 16-80mm f/4 R OIS WR garanciális
- Manfrotto karbonszálas kameraállvány (MT057C4) + magnézium gömbfej
- Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 ( Nikon ) - Újszerű -
- Új - Canon EOS R6 Mark II milc fényképezőgép - 0 expó
- Eladó Nikon D500, 17-55 mm 2.8, 18-140 mm 3.5-5.6, markolat, tartozékok egyben vagy külön
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H notebook - R7 5800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Nvidia Quadro és AMD FirePro kártyák - számla, 6 hó gar.
- szinteÚJ 2030 Gar! Dell Pro Max 14 Ryzen AI 9 HX PRO 370 32GB LPDDR5X 512GB NVMe SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





