-
Fototrend
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
dbius
veterán
160A fázisonként? Nem kevés... Lehet nálam is A lenne, de alapból kW-nak hozza, nem foglalkoztam vele. Nálam egyébként 32A+20A+20A van fázisonként, de nem hinném, hogy ehhez lennének igazítva. Azért arra - elméletben - kíváncsi lennék, hogy ha a terhelés eléri ezt a határértéket és nem oldanának le az óra alatti kismegszakítók, akkor mi történne?
-
dbius
veterán
Nálatok a telefonos Home Assistant app nem bugoltatja be néha a telefon rezgő motorját? Nálam a jelenlegi telefonon (Motorola Edge 50 Ultra) néha rezgő módba ragad az apptól a telefon, azaz folyamatosan rezeg, ismét rá kell valamire kattintanom, ami a rezgőmotort indítja, hogy abbahagyja. Semmilyen más appal nem fordul elő, csak HA-val.
-
dbius
veterán
válasz lord.lakli #55116 üzenetére
Ilyen szerintem nem létezik. Amikor én kerestem korábban (úgy másfél-két éve), akkor csak olyan volt, amelyik az össz teljesítményt/fogyasztást tudta mérni, aljzatonként történő mérésre egyik sem volt képes.
Én Nous A5t-t vettem végül (tasmota), az van itthon használatban HA alatt.
-
dbius
veterán
válasz Istv@n #54705 üzenetére
Pedig a hibaüzenet szerint nincs megadva elérési út az eszközhöz, ellenőrizd kétszer is, hogy biztosan jó helyre, jó elérési utat adtál meg és ha több sorban kell megadni, akkor megfelelő-e a sorok behúzása is.
pl.serial: port: tcp://192.168.0.105:6638
vagy:
serial: port: mdns://slzb-06 // for SLZB-06 seriesPontosabban azok tudnak majd segíteni, akik használják is a z2m-et.
szerk: na a formázással kellett vacakoljak.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz Istv@n #54702 üzenetére
Nem bántásként, de el szoktad olvasni is a hibaüzenetet?
Ott van benne az utolsó mondatban mi a problémája:
z2m: Error: No path provided and failed to auto detect path
Vagyis meg kell adnod z2m-nek a konfigban a használni kívánt eszköz elérési útját, mivel azt panaszolja, hogy nincs elérési út megadva, magától pedig nem talál elérési utat eszközhöz.
Hozzáteszem én másfél éve ZHA-t használok lényegében problémamentesen. Felmerült egyébként bennem is már egy ideje, hogy áttérjek-e Z2M-re, de nincs kedvem a kb. 30 eszközzel újra bíbelődni. Majd ha muszáj lesz, addig marad a ZHA.
-
dbius
veterán
Csak pontosítás céljából: A pillanatnyi érték, amit látsz az valószínűleg a power conumption, vagyis pillanatnyi teljesítményfelvétel. Ezt át tudod számítani Wh-ba: riemann sum használatával. Az össz érték pedig summation delivered, azaz az összfogyasztás kWh-ban.
Ha a recordert nem finomhangoltad (ez rögzíti valamennyi entitásod
statisztikaiadatát, majd kerül át a historyba), akkor az rögzíti ezeket az értékeket is alapból. Innentől kezdve olyan statisztikai kimutatást vagy kártyát készítesz, amilyet szeretnél, rengeteg lehetőséged van: [link] [link]Később meg jöhet egy Grafana, hozzá meg Influxdb vagy Mariadb .
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Na, a BW-SHP15-tel vigyázz, nehogy meglepetést okozzon, ha magas a hálózati feszültség. Keress vissza itt a topikban. Nekem pl. olyan példányt sikerült kapnom, ami rendszeresen kikapcsol 250v körüli vagy feletti feszültség esetén, automatizmust kellett készíteni, hogy ilyenkor visszakapcsolódjon.
Hátha a tied már nem ilyen, de ha fontos helyre kerülnek akkor előtte teszteld vagy készíts automatizmust értesítéssel kikapcsolás esetére.
-
dbius
veterán
Most nézem az mtr-1-ről is van teszt a smarthomescene oldalán.
-
dbius
veterán
válasz BullZeye #53538 üzenetére
Hmmm, valóban az mmwave-re azt írja egy személyt tud követni.
Nekem nincs ilyenem (EPO, ill. az atom.tech féle van nekem) Van EU oldal is, de ott épp nem elérhető (teszt oldalán van oda is link).
Szerintem a nem eu-s oldalról rendelés esetén még lesz +áfa is.
Szerk: ahogy nézem már van újabb kiadás, mtr-1 az már multi target tracking ha jól látom.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Köszi mindenkinek a visszajelzést!
Személy szerint ez a badge módosítás "megviselt", mert nem igazán találtam meg a megfelelő helyettesítésüket, nem vagyok elégedett a dashboardom mostani megjelenésével. A régi badge megjelenítéssel tömören megjeleníthető volt számomra a lényeg.
-
dbius
veterán
A 2024.08 HA verziótól a jelvények (badge) is megváltoztak, engem ez érintett, ugyanis a
custom:badge-card
-ot használtam arra, hogy a jelvények ne csak felül, hanem gyakorlatilag bárhol megjeleníthetőek legyenek egy oldalon, ugyanis én pont nem ott szeretném látni őket.Erre alapoztam szinte minden oldalon az egyes érzékelők aktuális állapotának kijelzését. 2024.08-ra történő frissítéssel azonban már az új jelvények jelennek meg custom badge card használatával is és felborult az egész (megjelenítés szempontjából), gyakorlatilag újra kellett mindent gondolnom és szerkesztenem (végül mivel 80%-ban mushroom template cardokat használtam mindenütt, így a jelvényeket is mushroom template cardokra szerkesztettem át), ugyanis a jelenlegi új jelvények (gyakorlatilag szinte ugyanúgy néznek ki, mint a mushroom chips, amit meg is említenek, hogy arról mintázták őket) card_mod-dal is csak nagyon korlátozott módon módosíthatóak megjelenítést tekintve. Személy szerint nekem a korábbi jelvények sokkal jobban tetszettek, mert kevesebb helyet foglaltak és egyben megjelenítették a mértékegységeket is.
Igaz, hogy még előcsalogathaóak valamennyire a korábbi jelvények, de a korábbi card_mod formázások csak részben érvényesíthetőek. RIP
Ha az aktuális layout bizonyos formátumú (sections view vagy masonry) akkor mushroom badge template is használható, mint új lehetőség az új jelvények formázására.
Biztosan fognak rajta még csiszolni (reméljük), csak azért említettem meg, mert biztosan vannak mások is, akik esetleg a korábbi jelvényeket használják és még nem frissítettek 2024.08 verzióra.
Más:
HACS-ot frissítette már valaki 2.0-ra? ott is van pár breaking change:HACS requires Home Assistant 2024.4.1 or later.
The sensor platform has been removed.
You can no longer configure HACS in YAML.
NetDaemon apps are no longer in HACS.
HACS now uses a new data source hosted on Cloudflare for most metadata.
The /hacsfiles/ endpoint no longer works for Themes.
Custom hacs prefixed events are no longer fired.
info.md files are no longer rendered. Instead, the README is used.Ha igen mik a tapasztalatok?
-
dbius
veterán
válasz ratkaics #53112 üzenetére
Én próbaképp csinálnék biztonsági mentést most mindegyikről, aztán visszaállnék 2024.08 előtti HA verzióra, majd az adatbázist szintén visszaállítanám a 2024.08 HA előtti állapotra és utána megismetelném a HA frissítést, hogy kezdje újból az adatbázis struktúra újraépítést/frissítést.
De biztosan van más is hasonló helyzetben, szinte kizárt, hogy ne lenne valami bővebb infó erről HA community fórumon.
-
dbius
veterán
válasz ratkaics #53110 üzenetére
"Recorder database upgrade notice
This notice applies only if you use the recorder integration with a MySQL or PostgreSQL database. If you are using the default SQLite database, you can ignore it.This release includes a database upgrade/migration that increases the size of the number we can store for the identifier fields. For a more technical explanation, we are upgrading integer fields for ID columns from a 32-bit integer to BIGINT, which is a 64-bit integer.
This can cause the database upgrade to take longer than usual, depending on the size of your database.
Please be patient and let the upgrade process finish. Do not interrupt the upgrade process, as this can lead to a corrupted database." link
Nem tudom mikor frissítettél, az utolsó bekezdés szerint a háttérben történik, nem szabad megszakítani a folyamatot, de ha lefut akkor jónak kéne lennie.
Én az alap sqlite adatbázisra építkező influxdb-t használom, azzal nincs teendő a leírás szerint sem.
-
dbius
veterán
Köszi, én magam nem használok dockert, nem is ismerem, a Home Assistant használ dockert az egyes addonokhoz és azok futnak dockerben.
Közben annyit találtam, hogy ssh-n keresztül:
docker container ls
listázza a HA-n belül futtatott docker konténereket, és
docker exec --help
pedig megmutatja, hogy miket lehet ezekkel kezdeni. Tovább nem merültem bele, nem akarom szétbarmolni a működő rendszert.
-
dbius
veterán
-
dbius
veterán
A homeassistant mappán belül találod, de csak bizonyos dolgokat belőle.
A docker miatt nem tudsz hozzáférni rendesen, legalábbis én nem tudtam, még ssh-n sem találtam meg azt a bizonyos
configdata mappát és ahogy néztem a neten mások se nagyon találják.Egyébként pont Te hívtad fel a figyelmet a változásra anno: [link]
Szerk:
Böngészd végig ezt a szálat, hátha lesz benne megoldás: [link]
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz E.Kaufmann #52702 üzenetére
Kövesd végig ezt a szálat: link
Nekem ugyan nincs Shelly H&T, de van Shelly flood szenzorom, kettő is. Azok ugyan gen1 eszközök, de elemesek. Van bennük hőmérséklet szenzor is, naponta mindössze pár alkalommal jelentenek, egyébként az eszköz alszik, nem látható a wifin sem. Ettől függetlenül a home assistantban mindig a legutoljára jelentett hőmérsékleti értéket látom, nem pedig azt, hogy az eszköz elérhetetlen.
-
dbius
veterán
válasz hunspikey #51491 üzenetére
Neked Home Assistant kell jól megírt/beállított automatizmusokkal. Minden egyéb próbálkozás csak szenvedés és pénzkidobás lesz.
Az elején egyébként a home assistant is nyögvenyelős lesz
Home Assistant előfeltétele, hogy a klímád és az egyéb, vezérelni kívánt eszközök integrálhatóak legyenek.
-
dbius
veterán
Mitsubishi klíma/hőszivattyú (melcloud) használóknak:
Pár napja a mitsubishi felhőjével gondok vannak, ezért megállt az eszközök távoli vezérlése. Így a home assistantból sem megy a vezérlés jelenleg alapból.
Egyik felhasználó rájött, hogy a DNS névfeloldással van probléma és azt kell megoldani, bővebben itt: [link]
A klímás topikban az előbb írtam erről bővebben: [link]
-
dbius
veterán
Rossz a trigger.
Triggerben ne adj meg hőmérsékleti értéket, így minden hőmérséklet változáskor triggerelni fog.
A condition részben add meg (feltételként), hogy ellenőrizze, hogy az adott hőmérséklet a kívánt érték alatt van-e.
Ha így adod meg akkor minden hőmérséklet változáskor a trigger miatt megnézi, hogy a beállított hőmérsékleti érték alatt van-e és csak akkor hajtja végre, ha teljesül a feltétel!
Szerk: itt egy részlet saját automatizmusból triggerhez:
alias: Fűtés bekapcsolása
description: >-
Gázkazán bekapcsolás ha a legalacsonyabb hőmérséklet a beállított érték alá
esik (fűtés célhőmérséklet)
trigger:
- platform: state
entity_id:
- sensor.legalacsonyabb_homerseklet
enabled: true
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz ViZion #50864 üzenetére
SUN2000 appból, telefonról tudod frissíteni. Előtte le kell tölteni a friss firmware csomagot a korábban linkelt helyről pl., ugyanis Huawei oldaláról nem engedte korábban nekem.
Utána ugyanarra a wifire kell csatlakozni, mint a dongle!, majd telepítőként kell bejelentkezni (dongle és inverter itt külön választandó, tehát a donglebe kell bejelentkezni!). Ehhez a default password:
00000a
feltéve, hogy nem változtatták meg.Karbantartás menüben tudod frissíteni manuálisan kiválasztva a csomagot, majd újraindul a dongle.
Korábban már én is frissítettem igy a dongle firmwarét.
-
dbius
veterán
válasz ViZion #50797 üzenetére
Inverter: V100R001C00SPC159, SDongleA-05 - V200R022C10SPC108
A donglet egy huawei mérnök frissítette január közepe körül, akkor volt anomáliám a fusionsolar felhős adataival, itt írtam róla: [link]
Ahogy nézem van még frissebb dongle firmware azóta:
V200R022C10SPC113Nem tudtam pingelni a donglet:
PING 192.168.1.99 (192.168.1.99): 56 data bytes
--- 192.168.1.99 ping statistics ---
10 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet lossSzerk:
Januárban voltak jogosultságbeli anomáliák, időlegesen mindenkinél megjelentek fusionsolarban magasabb szintű jogosultságok, de azóta - nálam legalábbis - visszaállt a korábbi szintre.[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Nálam az indirekt tároló van úgy automatizálva HA-ban, hogy ha a napelem aktuális termelése több, mint 2kW már legalább 15 perce, akkor bekapcsolja az indirekt tárolót (ha eleve ki volt már előtte is kapcsolva)
alias: Indirekt tároló bekapcsolás
description: Ha napelem termelés több, mint 2kW 15 percig
trigger:
- platform: numeric_state
entity_id: sensor.inverter_active_power
for:
hours: 0
minutes: 15
seconds: 0
above: 2000
condition:
- condition: state
entity_id: switch.nous_s3_indirekt_tarolo
state: "off"
action:
- type: turn_on
device_id: 0267fbc5868e51135c7da393ef4ccaff
entity_id: switch.nous_s3_indirekt_tarolo
domain: switch
mode: single
Kikapcsolás ennek az ellenkezője, ha legalább 15 perce már kevesebb az aktuális termelés, mint 2kW, akkor kikapcsolja az indirekt tárolót.
Esetedben ha az időzítést növeled 30 percre, akkor minimum 30 percig bekapcsolva marad ha már egyszer az automatizmus bekapcsolta.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Abban a szobában, ahol a wifis Computherm termosztát van, a thermoszelep teljesen ki van nyitva. Már nem tudtam az előző hozzászólást szerkeszteni.
Szerk: Illetve még egy szobában van teljesen nyitva a thermofej, mert egyik fiam nagyon szereti a meleget. Tehát két radiátor soha nem zár le a háromból, ami a körben van.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz Petikeje #50619 üzenetére
Jogos az észrevételed. Mivel van padlókör is, ott akkor is fog mozogni a víz, ha a radiátorok mindegyike lezár. Az előre menő 45 fokra van állítva a kazánon, de van keverő szelep is a padlókörben, így ha ilyen eset következne be, akkor sem gondolnám, hogy gond lenne.
Szerk: Nem tudom pontosan milyen thermofejek vannak, nem smart egyik sem, de a típusukat nem tudom megmondani.
Szerk2: Egy fűtési kör, de van két osztó, egy a földszinten, egy az emeleten. Minden szobába megy egy ág az osztóból, valamint egy ág a fenti padlókörbe is, egy újabb ág megy le a lenti osztóba a földszinti padlókörhöz.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz Gabesz87 #50611 üzenetére
Megpróbálom, de nem lesz rövid és nem tudom mennyire tudom - mások által is - érthetően megfogalmazni
1. HACS-ból tudod telepíteni floureon-t (integráció)
2. configuration.yaml-t kell szerkesztened, abban tudod konfigurálni, mint climate, switch, ill. mint sensor.Nálam így van:
# Floureon thermostat config
climate:
- platform: floureon
unique_id: computherm_floureon_thermostat
name: Computherm_thermostat
host: 192.168.1.124
use_external_temp: false# Floureon termosztát switch
- platform: floureon
unique_id: computherm_floureon_thermostat_switch
name: Computherm_thermostat
host: 192.168.1.124
turn_off_mode: min_temp
turn_on_mode: max_temp
use_external_temp: falseA switch-nél a turn_on_mode-nál beállított max_temp helyett megadható konkrét hőmérséklet, pl: 24.0
Valamint konfigurálható a termosztát beépített hőmérője is, mint hőmérsékleti szenzor, de ez nálam nagyon ritkán frissül.
Ennek nem tudom az okát, több óránként frissül csak. A termosztát által mért hőmérsékleti értéket jeleníti meg, de csak 0.5 fokos értékekben annak ellenére, hogy maga a termosztát 0.1 fokonként jelzi! Szóval ezt szerintem nem érdemes használni így semmire, én sem teszem.
# Floureon sensor
sensor:
- platform: template
sensors:
computherm_thermostat:
unique_id: computherm_floureon_thermostat_sensor
value_template: '{{ states.climate.computherm_thermostat.attributes.current_temperature if states.climate.computherm_thermostat else "unavailable" }}'
unit_of_measurement: °CHa semmi bonyolult dolgot nem akarsz, akkor elegendő kizárólag a climate, nem kell a switch és a sensor sem.
Nálam földszint+tetőtér, 85m2 hasznos és kb. 105m2 teljes alapterület van. Fent szobákban radiátoros, valamint a fenti fürdőben padlófűtés, földszinten pedig kizárólag padlófűtés van (illetve másfél éve egy Mitsubishi AP35 klíma fűtés kiegészítésre). Minden egy fűtési körön van, földszint, emelet és szobák, nincsenek zónák.
Két termosztátom van, egy a földszinten a nappaliban (ez egy régi, vezetékes computherm termosztát), valamint az emeleten egy Computherm E400rf az egyik leghidegebb szobában. Minden szobában termosztatikus fej van a radiátorokon.
A lakás minden helyiségében van egy hő és páratartalom szenzor (esphome alapú, így vannak összerakva) melyek percenként küldenek friss adatot wifin a HA-nak.
Azoknak a helyiségeknek a hőmérsékleti szenzoraiból, amelyeket figyelni akarok, azaz pontosabban fogalmazva amelyekkel vezérelni akarom a fűtést, létrehoztam egy segédentitást, legalacsonyabb hőrméséklet néven (Beállítások - eszközök és szolgáltatások, majd jobb odalon felül segédentitásoknál - Több érzékelő állapotának kombinálása, valamint statisztikai jellemzőnél a minimum van kiválasztva).
Így ez a hőmérsékleti szenzor mindig a "figyelt" helyiségek hőmérsékleti értékei közül a legalacsonyabbat fogja mutatni.
Az előző hozzászólásomból láthattad, hogyan vannak beállítva a hőmérsékleti értékek magán a wifis termosztáton. Ez az alábbiak miatt lényeges:
A computherm termosztát nálam magasabb értéket mér, mint az esphome szenzorok (amelyeket kalibráltam és ezáltal valós, de a computhermtől alacsonyabb hőmérsékleti értékeket mérnek!) és szándékosan nem is kalibrálom be az esphome hőmérők szintjére, mert így el tudom különíteni a fűtés vezérlését.
Készítettem még két segédentitást:
1. Fűtési célhőmérséklet (ez egy input number) és ezt változtatom!
2, Tél/Nyár (de lehetne fűtési/hűtési időszak, teljesen mindegy a név)A fűtést gyakorlatilag - automatizmussal - úgy vezérli a HA, hogy amikor a legalacsonyabb hőmérséklet (azaz a figyelt helyiségek hőmérséklete) a fűtési célhőmérséklet nevű segédentitásban beállított érték alá esik, akkor a computherm termosztát setpointját 24.0 fokra állítja egy automatizmus, így a computherm termosztát bekapcsolja a kazánt (mivel amelyik helyiségben van (hálószoba), ott nincs 24.0 fok.)
Így "kényszerítem" fűtésre a kazánt ha fűtési igény lép fel egy olyan helyiségben, ahol nincs termosztát. Kvázi a helyiségben lévő hőmérő termosztátként funkcionál az automatizmus miatt.
Amint a legalacsonyabb hőmérsékleti szenzor által mért hőmérsékleti érték 3 tizeddel magasabb, mint a beállított fűtési célhőmérséklet, akkor öt perces késleltetéssel egy automatizmus visszaállítja a computherm termosztátot auto üzemmódra és a kazán kikapcsol (ha egyébként abban a helyiségben, ahol maga a termosztát van nincs további fűtési igény)!
Mint feljebb írtam, a computherm termosztát hőmérője mindig magasabb hőmérsékletet mér kb. 0.5-1.0 fokkal, mint az esphome szenzorok, így a HA automatizmusai kapcsolják a kazánt fűtésre a computherm termosztáton keresztül és nem a termosztát által mért hőmérsékleti értékek miatt kapcsol be a kazán.
Én fűtés szempontjából két időszakot különböztetek meg: nappal és éjszaka. Nappal 22.0, éjszaka 21.0 a beállított fűtési célhőmérséklet az automatizmusokkal.
Ez kiegészül további automatizmusokkal attól függően, hogy ha nappali időszakban senki sincs otthon, akkor lejjebb veszi a fűtési célhőmérséklet segédentitás értékét nappal is 21.0 fokra. (valamint további automatizmusok figyelik az ablakok nyitását és zárását. Legalább egy perce nyitott ablak esetén a termosztát kikapcsol, ablakok becsukását követő egy perc múlva pedig visszakapcsolja auto üzemmódra)
Így elértem azt, hogy első körben mindig a HA vezérli a fűtést, mert a valós adatokat közvetítő szenzorok alacsonyabb értékeket mérnek, mint maga a termosztát. Ha megállna a HA, akkor lép életbe - másodvonalban - a termosztáton beállított hőmérsékleti érték mint fűtési célhőmérséklet és nem fog a ház kihűlni.
Már írtam fentebb, hogy a földszinten van egy másik, vezetékes termosztát. Ez a harmadvonal. Ugyanis amióta beépítésre került, a földszintet a Mitsubishi klíma fűti (szintén automatizmusokkal vezérelve). Amióta használom a lenti termosztát nem kapcsolta a kazánt fűtésre - bár ugye, mivel egy kör van ha megy a kazán a lenti padlókörben is mozog a víz -
Ha nincs HA és nincs wifi sem és a klíma se menne valamiért, de áram - és gáz - még van, akkor ha már hűl kifele a ház a földszinti termosztát még mindig tudja kapcsolni a kazánt.
Legalábbis amíg van áram ugye. Ha nincs áram, akkor fűtés sincs, remélem ilyen nem lesz
Nagyjából ennyi. Nem tudom mennyire lett érthető vagy követhető, de a fentiek kis finomításokkal úgy egy éve működnek - második fűtési időszak - és azt kell mondanom, hogy eddig bevált.
Egyébként a legalacsonyabb hőmérséklet segédentitást teljesen felesleges létrehozni, csak annyi segítséget jelent, hogy az automatizmusokban nem több szenzor értékét kell figyeltetni, hanem egyet.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz Gabesz87 #50608 üzenetére
Floureon jó, de most már Broadlink eszközként is megtalálja a HA (úgy emlékszem magától). Én floureonnal használom lassan egy éve.
Az időzítésekhez: annál a periódusnál, amelyik nem kellene egyszerűen állítsd be azt a hőmérsékletet amit szeretnél, akár az összes periódusnál lehet ugyanaz a célhőmérséklet beállítva (kvázi mintha egyetlen periódus lenne az egész nap)
Szerk: Nálam így van beállítva, azonban ez csak ún. failsafe üzemmód, valójában a HA vezérli. Arra az esetre van így beállítva, ha léhalna a HA, akkor ugyanis a termosztát vezérel.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Nagy valószínűséggel megváltoztak az entitásnevek, azaz a jelenlegi entitások nevei nem azonosak az előzőekkel. Ha azokat visszaállítod a régire akkor meg kell jelenjenek a korábbi adatok.
Szerk: persze ha visszaállítod a neveket a korábbira, akkor a jelenlegi entitásnevek alatt gyűjtött adatok fognak eltűnni. Adatbázisszinten össze lehet őket boronálni, de abban nem tudok segíteni.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz ViZion #50496 üzenetére
Csak tipp: A card mod szerintem nálad is fent van és annak volt egy breaking change frissítése 3.4.0-nál. ami pont ilyesmivel kapcsolatos.
A style fölé szúrd be:
card_mod:
style:
Utána szerintem működni fog.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz adabra #50374 üzenetére
Ne hidd el a proxmoxnak amit mutat a rammal kapcsolatban, mivel a cachelt ramot is foglaltnak látja, ezért mutat ilyen magas foglaltságot.
szerk: ha biztosra akarsz menni nézd meg HA alatt pl. system monitorban
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz tukko1 #50260 üzenetére
Ezt az egészet konkrétan sehova. Van beépített hőmérő szenzor az nspanelben?Ha igen, és ha esphome kódra épül a firmware, akkor használható egy része a kódnak.
DE
Legelőször azt a githubot vagy honlapot kellene végigolvasnod, ahonnan frissítetted az nspanelt, biztosan másnál is felmerült már igényként a hőmérő által mért érték korrigálásának lehetséges módja.
-
dbius
veterán
válasz tukko1 #50233 üzenetére
Most mi fut az nspanelen? pl. esphome esetén calibrate_linear amit keresel.
-
dbius
veterán
Én most jutottam oda, hogy rászántam magam az esphome frissítésre, így most köszönöm meg, hogy felhívtad erre a figyelmünket!
Eddig 2023.08.2 volt fent mindegyik eszközömön, ma kerítettem sort a frissítésre és egyenként végigmentem mindegyiken (9 db van jelenleg, 1 slimmelezer+, 2 jelenlét érzékelő és a többi wemos d1 mini + bme280 hő és páratartalom mérők).
Emlékeztem az írásodra, és mivel a mostani 202312 esphome frissítés pedig az entitásnevekkel variált, ezért ez utóbbiak rendezésével kezdtem:
A 202312-es frissítés csak azokat az entitásokat érinti, ahol a yaml config fájlokban "friendly name" is van megadva és van benne magyar ékezetes karakter. Ki kell venni a friendly name elnevezéseket (vagy ékezet nélkülire cserélni) és a sima "name"-t kell használni entitás nevekhez (ebben az esetben a magyar ékezetes karaktereket jól cseréli ékezet nélkülire!) Forrás: FB HomeAssistannt csoportból [link]
A fentiek alapján módosítgattam a konfigokat, majd utoljára hagytam a slimmelezert, mert az volt számomra a legcinkesebb, egyrészt az entitásnevek, másrészt a 202309 könyvtárstruktúra változása miatt (illetve van pár segédentitásom, ami a slimmelezer entitásokra alapul). Végül sikerült szerencsére elsőre jól módosítani mindent és nem volt vele bajlódás, megy tovább szépen a frissítés után
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Napelem tulajok - Huawei invertert használók, akik a Huawei Solar integrációt használják csak óvatosan a pár napja kijött 1.2.9-es frissítéssel, mert visszajelzések szerint a frissítés után nem tud csatlakozni az inverterhez az integráció.
Én is így jártam, 1.2.8-asra visszaállva helyreállt a kapcsolat. Elvileg már javítva van, de a javítás még nem jött ki (csak beta formában), érdemes várni.
-
dbius
veterán
válasz ViZion #48721 üzenetére
Megtaláltam, de már nem tudom az előző hozzászólást szerkeszteni.
Szóval ebben a threadben keresgélj, kezdd a linkelt hozzászólással, melyben jó pár lehetőség össze van foglalva (ebben van a chips formázásáról is szó, pl: [link] ) , de magában az egész threadben érdemes olvasgatni, én onnan szemezgettem össze a nagyját annak, amiket jelenleg használok.
Ez pedig a mushroom card gyűjtő topikja, ezt is érdemes átpörgetni.
-
dbius
veterán
válasz ViZion #48696 üzenetére
- entity: sensor.processor_temperature
name: CPU
card_mod:
style: |
:host {
--mdc-icon-size: 40px;
font-size: 20px;
{% if states(config.entity)|float > 50 %}
--paper-item-icon-color: red;
{% elif states(config.entity)|float > 40 %}
--paper-item-icon-color: orange;
{% elif states(config.entity)|float < 40 %}
--paper-item-icon-color: green;
{% else %}
{% endif %}
}
.text-content {
font-weight: 400;
font-size: 20px;
}
Nekem az ikon színét állítja hőmérséklet függvényében a fentiekkel.Szerk: a fenti csak részlet egy entitások kartyából. És szerkesztéskor a programkód formázást elvesztette, sorry (telefonról, PH app)
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz BlackJack21 #48532 üzenetére
De bizony, egyszerű, mivel csak az első meghívásnál kell ezt eljátszani. Be lehet állítani, hogy az oauth meddig legyen érvényes. Nálam úgy van beállítva, hogy 12 óránként kérjen újra hitelesítést. Így ugyanarról az eszközről, hacsak nem változik az IP cím, ebben az időablakban már nem kell oauth az első sikeres hitelesítést követően, csak a tunnel végponti hitelesítése, azaz amit mögé raktam (proxmox vagy HA bejelentkezés)
Hogy mi a bonyolult azt persze mindenki maga dönti el, nekem ez egy kattintással jelent többet az első hitelesítéskor (jelszókezelő használatával), ugyanakkor biztonságosabbnak érzem, mert több szintű az azonosítás.
-
dbius
veterán
válasz LLKobe #48521 üzenetére
Én úgy állítottam be a cloudflaret, hogy:
1. Kizárólag magyar IP-ről enged csatlakozni, DE:
2. google,valamintvagy github oauth autentikáció szükséges a tunnel megnyitásához, azaz először github vagy google fiókkal kell bejelentkezni (azok közül is csak a fehérlistán szereplő fiókok bejelentkezését fogadja el, más fiókkal történő bejelentkezés esetén tiltja a kapcsolódást) és csak a sikeres autentikáció után nyitja meg az oldalt, ahol jöhet a további autentikáció (esetemben két tunnel van, egyik proxmox, másik a HA), ahol meg kell adni a proxmox, ill. HA bejelentkezési adatokat. Természetesen mindenütt 2fa is be van kapcsolva.[ Szerkesztve ]
-
-
dbius
veterán
válasz MrTwister #46601 üzenetére
Megtaláltam, viszont értékfüggő a kedvezmény mértéke,
így ha csak két dugaljt szeretnél rendelni akkor jobban jársz a blakadder féle kuponnal:Szerk: vagy inkább rendeld athom.tech oldaláról, onnan szerintem jobban megéri, de ahhoz nem tudok kupont sajnos.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz MrTwister #46586 üzenetére
Athom V2 EU dugalj van nekem az egyik helyről, a másik helyről Nous A1T: mindegyikből 8-8 db.
Az athom előre kalibrált, azaz a feszültség, áramerősség, teljesítmény out of the box jó értékeket fog mutatni.
A Nous a1t-t is lehet előre kalibráltan rendelni, de az feláras, anélkül otthon a kalibrálással kell kezdeni. Mindkét fajta gyárilag tasmota firmwarrel érkezik (vigyázat: Nous-ból van sima A1!! (t) jelölés nélkül (értelemszerűen a T megjelölés jelenti a tasmotás verziót)
Szerk: Kalibrálás: link
Ezen kívül a Nous kompaktabb méretű (pár mm) de csak azért, mert kerek formájú.
Mediarath esetében van 10% kupon:
BLAKADDER23
Forrás: linkOtthon talán van egy 15%-os flyerem is, ha megtalálom jelzem.
Athom oldalára nem emlékszem, hogy van-e valamilyen kupon kód, ami használható.
Valamint amazonról van Nous A5t 3 dugalj, 3usb hosszabbítóm, szintén gyárilag tasmota firmwarrel.
Mindhárom termék jól működik nálam, ha még kellene rendelnem, akkor inkább az Athom dugaljt rendelném szívesebben, mivel gyárilag kalibrált. De ez csak preferencia kérdés.
Illetve nem tudom, de lehet, hogy pl. egy hosszabbító egymás melletti aljzataiban csak a Nous férne el (ha olyan a dugaljak elhelyezése és ezt is figyelni kell).
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz blackfly #46404 üzenetére
Én is erre jutottam, említettem is itt korábban. Lehet egyszer átállok zha-ról, majd akkor megnézem a firmware frissítést, zha alatt nincs ilyen opció. Mivel nincs folyamatosan bedugva semmi az adott konnektorba (kvázi csak router funkciót lát el) így annyira nem zavar. Szerencsére ez az egy darab van belőle, több nem is lesz
-
dbius
veterán
válasz Impair1980 #46283 üzenetére
A képen benne hagytad a key és sid azonosítót, javaslom generáltass újat az oldalon ha van rá mód!
-
dbius
veterán
Úgy tűnik megtaláltam a HA értesítéssel kapcsolatos probléma okát. A nextdns-t használom szűrésekre minden eszközön és az egyik blokklistában az alábbi:
firebaseinstallations.googleapis.com
url június 25-én bekerült a blokkolandóak közé:
Ezen keresztül történik a google általi értesítés küldés, így mivel ez blokkolva volt, ezért kaptam a korábbi üzenetben lévő hibaüzenetet.
Fehérlistára raktam a fenti url-t, így ismét ki tudtam kapcsolni a mobilappban az állandó (websocket) kapcsolat fenntartását, megkapom az értesítéseket (és nem eszi úgy az akkut sem).
Forrás: [link]
#nofity #Device not connected to local push notifications
-
dbius
veterán
válasz (ex)Cat #45564 üzenetére
Valami gáz van a notify szolgáltatás kapcsán, mert az utóbbi időben nálam is vannak vele gondok a telefonomra történő értesítés küldésével, amik automatizmusban vannak, pl.:
Bejárati ajtó nyitva: Error executing script. Error for call_service at pos 1: Device not connected to local push notifications
Nekem tegnap este ezen csak az segített google keresések alapján, hogy a telefonon a beállítások, mobilalkalmazás, szerver kiválasztás után az állandó kapcsolatot "mindig"-re állítottam.
Így azóta nem vesztette el a kapcsolatot a telefonnal és jönnek az értesítések a telefonra.
Viszont eddig ez nem volt bekapcsolva, valamint a profilon (alul felhasználó ikon) belül a kapcsolat automatikus bontása is be volt kapcsolva, ennek ellenére működtek az értesítések.
Pár hete már volt ezzel egy köröm, de akkor a telefonon lévő HA alkalmazás memóriából kilökésével és az alkalmazás újratöltésével ez látszólag megoldódott, tegnap kezdte megint.
Frissítés tegnap nem érkezett - legalábbis HAOS-ra -. Azt nem tudom, hogy a háttérben a mobilalkalmazás nem frissült-e, nem néztem.
-
dbius
veterán
Köszönöm, a force update opció valóban jónak tűnik leírás szerint, meg fogom nézni.
Szerk: ez lesz a megoldás, itt is ezt írják, ráadásul ebből az derül ki, hogy maga az esphome nem küldi el csak akkor az értéket, ha az változik az előzőekhez képest: [link]Nem az egy tized különbség a lényeg, hanem az, hogy nem "frissül" az aktuális állapot, néha akár egy óráig sem (annak ellenére, hogy kap percenként friss adatot a HA és ha már kap adatot, akkor frissítse az állapotot akkor is, ha maga a kapott érték látszólag változatlan marad)
A jelenlegi tuya alapú hőmérőket akarom cserélni esphome alapú (d1 mini +bme280) szenzorokra, ugyanis a fűtést tervezném velük szabályozni (ill. a nyári klimatizálást is), a tuya cuccokat pedig "kukázni" szeretném.
#45288 4D4M: Köszönöm Neked is, én is gondolkodtam azon, hogy átállítom két tizedesjegyre. -5 C van nálam jelenleg offsetnek beállítva, páratartalomnál pedig az alap 5 helyett +15%
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
Esphome - HA kérdés:
Everything Presence One - hőmérsékleti értékek.
Esphome konfigban be van állítva, hogy 60 másodpercenként küldje az aktuális értéket, esphome ablakban látszik is, hogy folyamatosan küldi a beállításoknak megfelelően.
Ehhez képest HA-ban CSAK akkor frissül az aktuális érték, ha az változik az előző értékhez képest, tehát ameddig ugyanazt az értéket küldi az esphome (pl. 23.8), addig nem frissül az állapot Csak akkor frissül az állapot, ha legalább egy tizedet változik az előzőhöz képest.
Pl. ma 11 óra 21 perckor látható állapotok HA:
Az előzmény pedig (ezt épp most készítettem, tehát későbbi időpontban, mint a fenti két screenshotot) de tisztán látszik.
Be lehet-e valahogy állítani, hogy akkor is frissítse az állapotot, ha az érték változatlan marad?
-
dbius
veterán
válasz daninet #44835 üzenetére
Nyilvánvaló, hogy nem lesz gyárival egyező a kalibráció. De ha a gyárban kalibrálták a többi lakatfogót, amit a csomagban mellékelnek, akkor már közelítőleg jó lehet a negyedik áramváltó felhasználó általi kalibrációja, mivel az egyik lakatfogó mellé kell felrakni, ugyanarra a vezetékre, majd ezt követően hozzá kalibráltatni az appban vagy weben és utána kell átrakni a nullvezetékre.
Gyárilag mellékelni kellene a negyediket is, ha már van az eszközön lehetőség a nullvezeték mérésre.
-
dbius
veterán
válasz daninet #44832 üzenetére
Az appban és a webes felületen is van kalibrációs lehetőség, a dokumentáció le is írja hogyan kell kalibrálni. Az alapján csináltam (tuk a villanyszerelővel).
De amúgy tök jó, hogy ezt írják.... fícsör van, hirdetik is ugye, csak ezek szerint ne akard használni. Na mind1, leszedni nem fogom azért
Az appban ezt látom, de jó lenne (lett volna) HA alatt is látni:
-
dbius
veterán
Oké, hogy teszt, de a két szenzor közül egyik energia (kWh), másik teljesítmény érték (kW).
Ezekből közvetlenül újabb szenzort csinálni (kivonni egyiket a másikból) nem jó, mert nem egyezik a két mértékegység.
Másik:
unit_of_measurement: 'on'
Miért?Ha teljesítményt akarsz hozzá társítani, akkor inkább az alábbiakat add meg:
state_class: measurement
- de ez lehet pl: total_increasing is ha csak nő az értékunit_of_measurement: W
device_class: power
Ha energiát, akkor pedig:
unit_of_measurement: kWh
device_class: energy
Hopsz erre meg nem válaszoltam. Több entitást közvetít a HA irányába, és a gyári felhős appja is jobb.
Nekem a sima 3EM-hez van negyedik áramváltó mert vettem hozzá és fel is raktam a nullvezetékre, de sajnos pl. ezt a HA nem látja, nem adja át ezt az adatot a shelly, ahogy néztem mqtt-n sem lehet megoldani (bár mostanában nem néztem rá, de annak ellenére, hogy volt firmware frissítés nem jelent meg újabb entitás HA alatt)
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
"A TUYA app-ban nem találtam QR kód olvasót."
Pedig ott van az a Tuya appban is, épp ugyanott, mint az általad linkelt képen is mutatja angolul a qr kód alatt: (tuya appban jobb alsó ikon [saját], majd jobb oldalon felül a beállítások [fogaskerék] melletti ikonra kattintva qr kód olvasó indul el). -
dbius
veterán
válasz Degeczi #44420 üzenetére
Jól értelmezted. Nálam bekapcsolt állapotban van az aljzat, de néha magától kikapcsol. Most beleolvastam a linkelt topikokba és ott is az általam említett túlfeszt említik lehetséges okként, illetve firmware frissítést említenek még, de én zha alatt használom, ott nem látok firmware verziót és frissítésre lehetőséget. Szerencsére olyan helyen használom, ahol nem fontos a 7/24 bekapcsolt állapot, de szükség esetén készítek egy automatizmust, ami visszakapcsolja ha kikapcsolja magát.
A lényeg, hogy megoldódott, bár ugye ezzel a megoldással továbbra is ott van a szöveg, csak átlátszó a színe, ezért nem látszik.
szerk: ezt a topikot nézd át, hasznos tippek vannak benne[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz -ZeeZee- #44404 üzenetére
Nekem egy db van belőle, child lock nincs bekapcsolva, de nekem is kikapcsolja "magát" néha.
Én túlfeszültségre gyanakszom, hogy amiatt kapcsolja ki, bár nem mindig olyankor kapcsolja ki magát amikor az inverter túlfeszültség miatt szintén leáll.
Eddig nem jöttem rá a pontos okára én sem, ha fontos a folyamatos bekapcsolt állapotban tartás akkor automaizmussal kapcsoltasd vissza.
-
dbius
veterán
Most épp van raktáron az Everything Presence One Kit-ből ha érdekel valakit.
-
dbius
veterán
válasz HUNited #44032 üzenetére
Tudomásom szerint az összes, tuya alapon működő okos konnektor (és az azokat vezérlő applikáció, bármilyen néven futnak is) ennyit tudnak, amit leírtál.
A shellynek vannak saját eszközei, amik felhőben, saját appal működnek és tudnak egergia monitorozást: pl. [link]
Most rákeresve a tp-linknek is vannak okos konnektorai, amelyek a képek alapján (hangsúlyozom, csak a promó képeket néztem és azok alapján!) tudhatnak részletesebb energia monitorozást, nézz utána: [link] De biztosan van még ezeken kívül is sok gyártó még több fajta terméke is.
-
dbius
veterán
válasz HUNited #44028 üzenetére
Hát hogy is mondjam: a tasmota fw-t szerintem csak akkor rakd fel rá, ha van home assistantod vagy más okosotthon rendszered , amibe be tudod integrálni (és amivel monitorozni tudod), mint tasmota eszközt! Ha nincs ilyen akkor szerintem ne is kezdj neki, használd a Gosund appot hozzá.
-
dbius
veterán
válasz HUNited #44009 üzenetére
1. Tuya convert kell hozzá.
2. Ahhoz pedig egy Linux rendszer, Linux mint vagy más Debian alapú biztos jó, én Linux mint alatt csináltam végig.
3. Kell még egy wifi stick vagy eleve olyan gép, pl. Laptop, amelyikben van wifi, mert létrehoz egy ap-t, amire csatlakozni kell a folyamat során.
4. Kell egy mobiltelefon is, ezzel kell csatlakozni az ap-hoz.Ez alapján link biztos meg tudod csinálni. A folyamatot egy izzóval mutatja, de ugyanezek a lépések kellenek Gosund EP2 esetében is. Nem bonyolult annak ellenere, hogy annak hangzik!
Itt pedig megtalálod a template-et, amit a folyamat végén megadsz neki, mikor már rajta van a tasmota fw.
[ Szerkesztve ]
-
dbius
veterán
válasz v.attis #43980 üzenetére
Valami hasonlót kezdtem el én is a mostani fűtési szezonban.
A házban lévő hagyományos termosztátok nekem sem a legoptimálisabb helyen voltak, ezért én is keresgéltem és ez alapján indultam el: [link]
Nálam a földszinten van egy (vezetékes) termosztát, ott padlófűtés van, ill. tavaly került be egy klíma fűtésrásegítés céjlából.
Az emeleten - ahol radiátoros fűtés van - van még egy vezetékes termosztát, ez ki lett iktatva és egy Computherm e400rf wifis termosztát vette át a szerepét. Ezt sikerült integrálni homeassistant alá, Így tudom a kazánt vezérelni szükség szerint.
A ház leghidegebb helyisége az egyik emeleti szoba, ahol nem volt termosztát. ezért minden helyiségbe került egy-egy okos hőmérő és páratartalom mérő. Ezek aktuális értékeiből a fenti példából kiindulva csináltam egy új hőmérő szenzort, ami mindig a legalacsonyabb hőmérsékletű helyiség hőmérsékletét veszi fel. (természetesen csak azokat a hőmérőket raktam be a figyelésbe, amelyek a fűtésben szerepet játszanak)
Végül erre a legalacsonyabb hőmérséketeti értéket jelző hőmérőre készítettem egy automatizmust, ami vezérli a wifis thermosztátot (ami így bekapcsolja a kazánt szükség esetén) akkor is, ha sem a földszinti vezetékes termosztát, sem pedig a wifis termosztát még nem kapcsolná a fűtést.
Mivel a szobákban termosztatikus radiátorfejek vannak, ezért nem tudja túlfűteni egyik helyiséget sem. Azóta ez az automatizmus kiegészült nyitásérzékelők figyelésével is, de még nem készültem el teljesen, mert azt még nem figyeli, hogy ha megy a fűtés és közben nyitja ki valaki az ablakot mondjuk tovább, mint 5 perc időtartamra, akkor leállítsa a fűtést., jelenleg még csak az van benne, hogy amikor kapcsolná a fűtést megnézi, hogy van-e nyitva ablak valahol.
Az első szezonban jól működött a rendszer, azaz mondjuk úgy számomra elfogadható módon. Ez az 1.0 verzió.
Következő fűtési szezonra ezt szeretném használatba venni: [link]
Csak addig még ki kéne cseréljem a tuya alapú hőmérőket is valamilyen esphome megoldásra, ami gyakrabban ad jelet.
-
dbius
veterán
válasz xrvman #43960 üzenetére
Nem tudom hány fajta és hány külön rendszert használó okos konnektor létezik, biztosan van sokkal több, mint amit én magam láttam vagy használtam eddig.
Én magam kezdetben tuya alapú okos konnektorokkal és hőmérőkkel indultam el. Ezekhez nem kellett hub vagy gateway, csak maga a tuya smart app (korábban pedig a blitzwolf appját használtam, de egy újabb eszközt nem tudott már kezelni, ezért váltottam a tuya smart appra). Ezek a konnektorok viszont ahogy te is említed csak napi szenten mutatták az elhasznált energia mennyiségét. A pillanatnyi teljesítményfelvételt és feszültséget viszont mutatták és távolról is ki-be tudtam őket kapcsolni, ill. időzíteni különböző szempontok szerint.
Biztosan van olyan okos konnektor, amelyik külön okosotthon rendszer nélkül képes mutatni a felvett teljesítményt, elfogyasztott engergia mennyiségét órákra lebontva is, de én magam ilyet nem ismerek. Aki esetleg ismer az majd remélhetőleg irányt mutat ebben.
Bennem is felmerült ugyanaz az igény, mint benned és végül a napelem telepítést követően kezdtem keresgélni.
Így a Home assintantot kezdtem el használni egy raspberry pi4-en, ezáltal a különböző okos eszközöket egy rendszerbe integrálva tudom használni, kezelni, valamint látom a naplózott értékeket és olyan időszak statisztikai adatait nézem meg amilyet én akarok (percre, órára, napra, hétre, hónapra, stb, vagy akármilyen más időszakra nézve)
Azóta a tuya alapú cuccok közül amelyiket lehetett átflasheltem tasmotára, mert azzal már lokálisan tudom kezelni az eszközöket külön külső felhőszolgáltatás nélkül.
Szóval azért kérdeztem, hogy átgondoltad-e, hogy mi a terv, mit szeretnél, később esetleg milyen bővítést, újabb eszközök beszerzését tervezed. Ezzel elkerülheted, hogy az új eszközök ne legyenek "kompatibilisek" a korábbi eszközökkel, pénzt, időt, energiát spórolva magadnak.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest