Új hozzászólás Aktív témák
-
zzolika
aktív tag
Ennyit még tudok, hogy a php kódot a szerver hajtja végre, és csak az eredményt adja vissza a kliensnek.
Egy egyszerû kérdést tettem fel, hogy hogyan lehet meghívni egy gomb megnyomására egy PHP függvényt. Bocs hogy nem tudom magamtól, ezért kérdeztem. A topic címe nem az hogy PHP csak profiknak... -
zzolika
aktív tag
Az oldalon van egy input form, sok mezõvel, és van két gomb, amit szeretnék ha megnyomásra két különbözõ PHP eljárást indítana el, de maradna ugyanebben a ablakban.
A gombnyomásra aktualizálja a form néhány mezõjét.
Ezért raktam a PHP eljárást ugyanabban az oldalba, hogy ne nyíljon meg új ablakban.
<form name="form_vegar" method="post" action="">
Tehát az action üres, ugyanitt kéne keresnie a meghívott függvényt is.
Ha üres az action, akkor mit indít el?
<input name="Submit" type="submit" value="Szamol" onClick="szamol()">
Mert így nem megy ha PHP függvény a szamol(), csak ha Javascript.szerk: Kezdem érteni. Tehát a gombra csak egy külsõ fileban megadott xxxx.php-t tudok elindítani, (mivel a php függvény igazából nem is létezik a kliens oldal számára, amíg a szerver ki nem számolta és el nem küldte, csak az eredményt kapja meg a kliens böngészõ) amit a szerver számol ki.
Tehát ezt a fügve'nyt mindenképpen külön file-ba kell tennem, hogy el tudjam indítani. Meg lehet oldani azt, hogy ugyanebben az ablakban maradjak, csak frissüljön a tartalma? -
zzolika
aktív tag
válasz
fordfairlane
#10311
üzenetére
Form megvan, gomb megvan. Csak ha rákattintok nem indul el semmi.
Tehát hiába rakom bele a PHP szubrutint az oldal kódjába, nem lehet ezt a PHP függvényt ugyanúgy meghívni, mint egy JavaScriptet?
Akkor az alapkoncepció hibás, mert nem is tud így mûködni? De akkor hogy használjak PHP-t, ha nem is lehet elindítani? -
zzolika
aktív tag
válasz
fordfairlane
#10308
üzenetére
Pontosabban hogy is?
kicseréltem submitra:
<input name="Submit" type="submit" value="Szamol" onClick="szamol()">
így sem csinál semmit. -
zzolika
aktív tag
Sziasztok!
Hogyan tudok egy gomb megnyomására elindítasni egy PHP functiont?
<input name="Button" type="button" value="Szamol" onClick="szamol()">
Amíg a szamol() javascriptben volt addig mûködött. Most átírtam a függvényt php-ba, betettem a <head>-be, de semmit sem csinál, még az echo sem mûködik.
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Amerika kész lemondani a kormányról
- ASUS blog: 2K-tól a 4K-ig és tovább a Radeon RX 9000-es szériával
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Le Mans Ultimate
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen egeret válasszak?
- További aktív témák...
- Manli RTX 3070 8GB LHR / Csavarmatricás / Beszámítás OK! / Akciós ár!
- Apple Watch 4 44mm szürke színben. 74% akkumulátor.
- Canon EF-S 24mm f/2.8 STM objektív
- Dell Inspiron 16 Plus 7640 Ultra 7 / RTX 4060 16gb DDR5 1TB SSD/2.5K 120Hz Garancia
- Canon 60D fényképezőgép + 50mm objektív + 16GB memóriakártya
- Apple iPhone 12 64GB - Kártyafüggetlen, Fekete, 91% Akku - 1 Év Garanciával
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Thermalright Aqua Elite 360 V3
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4494, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
