-
Fototrend
PlayStation 5 összefoglaló
A túlzott offolás és a konzol vs PC téma nem megengedett!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Mephike
őstag
válasz
modflow
#203927
üzenetére
De ez miért is baj? A CoD és a FIFA minden évben jön. Itt meg kiadnak egy játékot 4-5 évvel később és még arra is veszik a fáradságot, hogy másik hőst, történetet, helyszínt találnak ki és mi fanyalgunk, hogy a kategóriájában az egyik legjobb játékhoz készül egy "második rész".
-
Mephike
őstag
válasz
pzstm
#203023
üzenetére
Pedig valid az az értékelés, legalábbis nálam tuti.
A saját kategóriájában:
- tudott újat alkotni
- szórakoztató
- van benne kihívás
- a zene és a hangok élvezetesek
- a harc még mindig remek
- olcsó
- stb, stb.Persze ha Te egész életedben CoD-on és FIFA-án nevelkedtél és rühelled az ilyen játékokat, akkor ez neked biztos nem 100%. (Nem tudom mivel játszol és nem akarlak megsérteni, csak érzékeltetni akarom a dolgokat.)
Nem véletlen, hogy a Steam is leolvad megjelenéskor, méltó folytatás lett és én nagyon vártam. Nem okozott csalódást, nekem eddig az év játéka, semmi nem volt képes idén annyira lekötni mint ez. -
Mephike
őstag
-
Mephike
őstag
válasz
markknight
#197696
üzenetére
Nagy érzelmeket az ilyen hírek láttán nem kell megélni. A céget megértem, mert próbálja a létező legnagyobb számot kiírni, amit kiírhat. Engem sokkal jobban zavar, hogy ma már a játéktesztelők is úgy dobálják a 10/10-et egy ilyen játékra, mintha a 10-es skálán csak a 10-es szám létezne. Kipróbáltam, ha már benne van a GP-ba, egy oké játék, de 1 év múlva nem fogunk már felőle hallani.
-
Mephike
őstag
Platináztam a Khazant. Remélem lesz hozzá idővel DLC, mert nagyon tetszett .
-
Mephike
őstag
válasz
Szilágyi84
#197012
üzenetére
A Mandragorán szerintem ne gonodlkozz ha szereted a stílust mindenképpen ajánlott vétel.
-
Mephike
őstag
Khazanról a véleményem pár sorban:
- Jó lett, aki szereti ezt a stílust, az próbálja ki legalább a demo-t.
- A demó csak a felszínt karistolgatja.
- A boss harcok kifejezetten nehezek. Nehezebb játék, mint pl a Lies of P, vagy Elden Ring.
- Jó a craft rendszer, ugyanakkor nem túl mély, ze mondjuk nem biztos, hogy hiba. Jó ötlet a szett tárgyak használata. Sok armor és fegyver vár, éppen ezért a bossokra megéri öltözni/készülni.
- A grafika jó, de a főhős és ez az anime vonal nem biztos, hogy mindenkinek be fog jönni.
- A történet átlagos, ugyanakkor az átvezetők rajzok/videó jót lett. Kár, hogy nem ezzel a stílussal van rajzolva a játék.
- Jók a fantomok, de a legelsőnek megkapott stamina fantomot nehéz überelni, szóval a többinél csak hümmögtem és egyedül még a frontal attackra adót húztam fel max-ra.
Összességében elégedett vagyok a játékkal, és bár nem fog akkorát menni, mint a Wukong, azért a stílus szerelmeseinek mindenképpen megéri tennie egy próbát vele. -
Mephike
őstag
válasz
l.skywalker
#193390
üzenetére
Vajon mit hozott volna a PS jövője, ha ez megjelenik és elterjed? Lehet már a Nintendohoz tartoznának?
-
Mephike
őstag
válasz
ProEvoFan
#193145
üzenetére
Mostanában kevés időm volt játszani (Split Fiction azért belefért), de a Mandragora nagyon tetszett és már elő is rendeltem.
-
Mephike
őstag
válasz
Bad Pritt
#190504
üzenetére
Biztos nem lesz bukó, meg hát már most tudható, hogy lesz hozzá egy kiegészítő is.
Meglesz szerintem ennek is a maga játékosbázisa. Sőt gyanítom a streamereknek kifejezetten jó lehetőség lesz ez, hogy együtt játszanak, vagy a közönség tagjaival. Hiszen pörgős és gyors a játékmenet. -
Mephike
őstag
válasz
S e t h
#190494
üzenetére
Tegnap tudtam 3 órát játszani végre a Nightreign-nel.
A játék szerintem egész jó lett, persze a mélységeit még ennyi idő alatt nem lehet teljesen megtapasztalni, de azért mégis csak tudtam alkotni valami képet a játékról. Nagyon sok múlik a csapaton és azon, hogy milyen fegyvert tudsz szerezni a run alatt. Talán ez a kettő a legfontosabb kulcselem. A játékban a harc sokkal intenzívebb, mint az alapjátékban. Ez lesz, akinek bejön, lesz akinek nem feltétlen.
Érdemes olyan csapattal menni, ahol a 4 alapkasztból (később lehet még kilockolni újakat) mindenki más, vagy legalábbis nem mindenki ugyanazt hozza. Ehhez az kell, hogy két kasztot legalább alaposan ismerj, hogy amikor a run elején látjátok, hogy ki mit választ, tudj mást pickelni ha kell.
PS5 és PS5 Pro-n is próbáltuk a játékot, flottul ment mindegyiken. Szóval jól sikerült az optimalizálás. Már csak a csapatalakításhoz szükséges kódmegadást kell helyre tenniük a fejlesztőknek, na meg gondolom lesz majd még balance update is.
Egy szónak is száz a vége, akinek az alapjáték nagyon tetszett, ennyi pénzért kipróbálhatja ezt is, de azért nézzen róla egy videót, hogy ne érje meglepetés a harcrendszer miatt. -
Mephike
őstag
Saros és a Split Fiction fel is került a listára. Illetve azt aShinobi játékot még meg fogom nézni, mert eléggé C64 feelingje volt.
-
Mephike
őstag
válasz
Szoke1982
#188485
üzenetére
Kipróbáltam a hétvégén feleségem unszolására ezt az első Kazánmester játékot, és meglepően jól szórakoztam. A harcrendszer és a történet jónak tűnik, egyedül a főhős fizimiskája nem tetszett, szóval hamar kerestem egy sisakot, és onnantól azt le se vehette a fejéről.
-
Mephike
őstag
válasz
Dinasti
#187648
üzenetére
Nekem volt ilyenem, ez volt az utolsó Razer termékem.
A fejpánt része olcsó műanyag, a sima napi használattól elfáradt és eltört. Minden cuccomra vigyázok, szóval nem azért tört el, mert csapkodtam volna vele.
Ha most fejest vennék, akkor vagy a már a fórumban is sokat emlegetett Steelseries Nova 7-et venném, vagy valamelyik korábbi változatát. Ha mindenképpen fillérekből akarod megoldani a vásárlást, akkor a VGN V1-et próbálnám ki. Ez utóbbi is full műanyag, de de ez legalább nincs túlárazva, mint az általad kinézett Razer darab. Ofc, a Steelseries terméke szinte minden tekintetben felül fogja múlni a VGN termékét, cserébe az utóbbinak reális ára van. -
Mephike
őstag
Gondolom arról sehol semmi hír, hogy a boltok polcain mikor lesz ismét disc drive.
-
Mephike
őstag
válasz
Lacielvtárs
#181412
üzenetére
Elsőre úgy olvastam, hogy használd melegedéssel
-
Mephike
őstag
válasz
30z.Samu
#181203
üzenetére
Drágább lesz, ez kb. fix. Nem lesz ott megjelenéskor az MS konzolja, nem lesz úgymond árleszorító erő. De a jó magyar forinttal se tudni mi lesz addigra és a dollár és euró is kérdőjel számomra.
Jah és szerintem innentől minden PS konzol driver mentes lesz. De ezen már szerintem senki nem fog meglepődni. Meg a talp hiányán se
-
Mephike
őstag
Na kicsit nyútam ezt a Pro-t.
Hangja nincs, semmivel sem hangosabb, mint az alapgép volt.
Szimpatikus, hogy a HDMI bemenet feljebb került mint a régi gépen, legalább nem kell akkorát hajolnom ha ki akarnám húzni.
Meglepett, hogy nincs az előlapon USB-A foglalat, így ha pendrivre akarok menteni, akkor hátul kell majd matatnom.
Az oldallapok felpattintása és lepattintása rosszabb lett. A régebbi "bújtatós/eltolós" módszer jobb volt. Már látom a lelki szemeim előtt, hogy egy csomó ember fogja letörni ezeket a kis füleket. De nem gond, biztos lesz majd megvehető oldallap ehhez is
-
Mephike
őstag
válasz
Farkassacred
#180887
üzenetére
Jól írod. Most még jól van, azért majd ha a GTA6 megjelenik az ki fogja hajtani a lelkét a sima PS5-nek.
-
Mephike
őstag
Ott már megjelenés előtt közölték, hogy nem fognak csak pár apróságon változtatni. (Mozgások iránya, tárgyak súlya). Nem volt cél a tartalom és egyéb komoly update.
Arról lehet vitázni, hogy ez mennyire jó döntés vagy nem az. De aki megvette a játékot, az tudhatta, hogy mi vár majd rá.
A nagyobb gondom, hogy ebből se jött ki azóta se egy folytatás a Sony részéről. -
Mephike
őstag
válasz
TrishtanAG
#180379
üzenetére
Nálam innen a Black Myth: Wukong nyert az tuti.
-
Mephike
őstag
válasz
S e t h
#180047
üzenetére
Mivel a Sony döntéseinek egy része az utóbbi időben nem jöttek be (Forspoken, Concord, Last of US multi, stb.) ezért megnyílott a lehetőség a Xbox részére, ami meg más hibákból volt lemaradva az elmúlt években és most fog majd több ígéretes címet hozni.
Úgy látszik, hogy ez egy ilyen hullámzó dolog lesz a jövőben is. -
Mephike
őstag
válasz
Farkassacred
#178948
üzenetére
Ez a megállapítás több sebből is vérzik.
-
Mephike
őstag
Most olvasom, hogy a Foamstars lövöldéje a Sonynak lehet szintén a Concord sorsára fog jutni? Nagy kár, eléggé egyedi volt
-
Mephike
őstag
-
Mephike
őstag
A talpat majd Kínából kell beszerezni .
-
Mephike
őstag
Szerintem teljesen korrekt megoldás, hogy a KV-nál így oldják meg, hogy ne fogyjon el pillanatok alatt a konzol és ténylegesen annak jusson, aki tényleg venni akar és nem felvásárolni.
-
Mephike
őstag
A Hell is Us nagyon tetszik, jónak néz ki.
-
Mephike
őstag
válasz
Kendek
#175401
üzenetére
Most már csak azt kellene elérni, hogy akik full toxikok, és az elmúlt 50 hsz-k nem állt másból, hogy csak a negatív dolgokat látták meg, azokat kiszórni innen a fenébe. Félreértés ne essék, lehet a Sony egyik-másik döntésére negatívan reagálni, magam is megteszem, de amikor valaki csak ezért jár ide azokat ki lehetne időnként tessékelni innen...
-
Mephike
őstag
Komolyan úgy érzem, hogy egyesek itt már pár napja hittérítés szinten tolják ezt a PS5 Pro ördögűzést. Akinek kicsit tetszik, arra már öntik is a szentelt vizet...
-
Mephike
őstag
Sokat agyaltam tegnap nap közben ezen a PS5 Pro bejelentésen. Az árazásról nem beszélnék, azt mindenki érzi.
Az biztos, hogy a marketinges csapat nálam megbukott. Borzasztó volt látni, hogy megint egy öreg arcot (mindezt úgy mondom, hogy én is már az 50-hez vagyok közelebb, nem a 40-hez) tettek be a prezentációhoz. Elvileg kiadnak egy technikai eszközt, amiről egyetlen konkrét információ sem hangzik el. Nincs benne, hogy milyen proci, mekkora órajel, hány Mega/Giga, Teraflops, stb. Csak a marketing duma megy. Közben kihagyják a videóból az új wifi-t, a nagyobb SSD-t. Ez így full öngól.
Erre még rátesznek egy lapáttal, hogy ami az erőssége lenne a gépnek (szebb fények, árnyékok, jobb fps) azt csapnivalóan prezentálják. Kicsi, homályos rossz videókkal és képkockákkal. Ismét öngól, de ez az a fajta, amikor maganak úgy rúgod be a gólt, hogy közben ollózol.
De a legnagyobb gondom a Sony üzleti stratégiájának a beérése. Nincs új saját cím, ami eladná ezt a PS5 Pro-t. Ami frankón megmutatná, hogy mit is fog érni az új konzol a régivel szemben. Azért a Ps5 megérkezésekor sem volt sok játék, de azért én visítottam a Demon Souls első videójánál. Most meg... tévedtem... ott a Concord. Well Played Sony.
Részemről a PS5 Pro előrendelés el fog maradni. Ha azt tapasztalom majd, hogy van játék, ami már nem bírja a tempót, és érdemes miatta váltani, majd akkor meglépem a cserét.
Azt már csak zárójelben hagyom itt, hogy mi lett volna, ha mutatnak egy Bloodborne felújított változatot, ami picit/minimálisan kihasználta volna valamilyen módon a PS5 Pro-t... -
Mephike
őstag
A mai nap tanulsága? Be lehet zárni a topicot és át lehet fáradni a PC-s topicba.
-
Mephike
őstag
Kicsit emésztve a látottakat azt kell mondjam, hogy a Sony ismét sikeresen meglepett. Ennyire "szép" árazásra magam sem számítottam.
Persze a vásárlás hosszú távra szól, mert ugye a PS6 majd csak 2028-ban jön. Szóval ha osztom az árát az évek és napok számával, akkor ez egy olcsó vétel lesz
Az tuti, hogy itthon nekem is le kell ülnöm és végig kell gondolnom, hogy megér-e ez ennyit... -
Mephike
őstag
válasz
S e t h
#173103
üzenetére
A Wukongnál egyetlen szabály van ha konzolon akarsz játszani, hogy csak a performance módot használd. Úgy egész korrekt fps-t produkál.
Sajnos ettől függetlenül azért lesz néha fps drop és egyik-másik boss hitboxa borzasztó lesz. Ugyanakkor a mérleg másik részén ott lesz a keleti hangulat, ami nagyon erős lett, egy jó történet, zseniális mozik, és lesz HANGULATA a játéknak.
Most lehet páran a szívükhöz fognak kapni, de nekem jobban tetszett, mint az Elden Ring DLC, pedig azt is imádtam.
Ha nem From-os játékot kell mondani, ami jó, akkor a Lies of P-t mondtam eddig, most ehhez nálam még a Wukong is felkerült a listára, még ha az nem is Souls játék. Nálam ez a játék idén biztos dobogóra fog kerülni. -
Mephike
őstag
válasz
Elderath
#171027
üzenetére
Erről hosszasan vitatkozhatunk, de egyelőre, amíg le nem tölt a patch (66%-nál járok) addig értelmetlen. Utána megnézem mind a három módban. Ugyanakkor a próba alatt a TV-n nem éreztem úgy, hogy a játék ronda lenne, sőt...
Viszont azt simán megmondom, hogy aki szereti a kínai mitológiát, annak ez a játék remek szórakozást nyújt majd, aki nem ismeri az eredeti történetet, most találkozik ezzel először, annak inkább a majmok bolygója fog eszébe jutni és nem biztos, hogy tetszeni fog neki ez a kínai játék. -
Mephike
őstag
válasz
Elderath
#171025
üzenetére
Sose tegyél egyenlőségjelet a PS5 grafika és a YouTube videó közé.
Az megint más kérdés, hogy ha a legjobb grafikát és a hozzá tartozó magas FPS számot akarod, akkor az a PC. De ugye mindenkinek más a prioritása (nekem is), ha ez nem így lenne, akkor mindenki csak PC-n játszana. -
Mephike
őstag
válasz
Elderath
#171020
üzenetére
Ps5-ön elkezdtem játszani vele, mert nem bírtam magammal.
A kezdő/bevezető részt csináltam meg (kb. 5-10 perc). De az 1.0-ás alapjáték kapott egy hatalmas patchet, amit most megvárok, hogy letöltsön. (Ez kicsit lassan jön le, gondolom töltik páran.)
A grafikai beállításokból 3 féle van: performance/balance/quality. Jó hírem van, még a legrondább performance-ban is eszméletlen a grafika. A harc tetszett, de erről majd akkor nyilatkoznék ha már többet játszottam a játékkal. -
Mephike
őstag
csak a sony nem teszi bele a drágább szolgáltatásába a saját játékait day1
Ez a lényeg. Kár is tovább ragozni, ez nem fog holnapra megváltozni. Persze mindenki szavazhat a pénztárcájával, én is azt fogom tenni, mivel az utóbbi időben nem volt az éves előfizetés meghosszabbítására normális akció, ezért az augusztus végén lejáró PS Plusomat nem hosszabbítottam meg, és csak akkor fogom, ha majd lesz valami normális akció és megyek vissza én is, de már csak az Essetial csomagra. -
Mephike
őstag
válasz
#42308056
#168662
üzenetére
Minden multi lövöldére ez vár a jövőben is. Megjelenik, mindenki ráugrik, de idővel (hol rövidebb, hol hosszabb) megy a süllyesztőbe. Mindenki visszatér a Fortniteba, CS-be, stb. Hiszen ott van egy halom pénzért vett, nyitott, stb cucca. Illetve rájön, hogy az új játékot már unja, a régi meg hiányzik neki, illetve az új játékban adott esetben még nincs annyi tartalom, mint a régi bejártatott címekben. Ritka az, amikor egy új cím meg tud maradni hosszú távon.
-
Mephike
őstag
Végigjátszottam és a platinát is megcsináltam Prince of Persia: The Lost Crown játékot.
Rég tetszett ennyire Ubi játék. Aki szereti a metroidvania játékokat, annak érdemes egy próbát tennie, nem fogja megbánni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos:
• hirdetni
• konzol vs PC téma
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Metal topik
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- VPS - Melyik szolgáltatót?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- Xbox Series X, dobozában, kitisztítva+újrapasztázva, 6 hó teljeskörű gar., Bp-i üzletből eladó!
- Nintendo Switch OLED 64GB+256GB MicroSD + okositott, Atmosphere 3 hó garanciával
- Playstation 5 Digital Edition 825GB (CFI-1116A) + 1 Joy + töltő 6 hó gar., Bp-i üzletből eladó!
- Sony PlayStation 5 Pro 2TB Bontatlan
- PS5 Digital 825 GB 3 kontrollerrel eladó!
- HIBÁTLAN iPhone 15 128GB Yellow-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4489, 100% Akksi
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! MacBook Pro 13 M1 8GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4066, 94% AKKSI
- AKCIÓ! Apple Watch Ultra 2 49mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Simán megér egy havi előfizetést.

RangerFox