Aktív témák
-
Palika71
őstag
50"-ban a V20 a legjobb vétel, de...
Még a tavalyi menő Panák is veszítettek jelentősen a kontrasztjukból (regisztráltak esetet, ahol a 66% - a veszett el), és az ideiekre is csak azt az ígéretet tette a gyár, hogy sokkal kisebb lépcsőkben fogja a TV veszíteni a kontrasztját.
Na most a szélsőséges 66%-os veszteség részben a nagy lépcsőknek köszönhető, de akkor is rettenet. A Panasonic nem csapkodta az asztalt, hogy majd gariban cseréli a paneleket.És nem lehet felhozni mentségül, hogy még így is marad nagyon sok kontraszt, hiszen a mostani menő-manó V20 is kb. 13.000:1 -es valós kontraszttal bír (a hirdetésekben szereplő több milliós értékekhez képest) ami jóval meghaladja a G20 tudását.
Ha nem vagyunk szerencsések, akkor pár ezer óra tévézés után, még a V20 esetében is ott találjuk magunkat kontrasztilag, mint a jobb LCD-k.
A G20-szal meg alatta...Itthon, napi 8-10 órát megy a TV átlagban (GYES). Hipp-hopp összejön.
Aztán meg a plazma többet eszik az LCD-nél. Nem jelentős ez összegileg, de arányaiban igen.
Nézegettem egy VT20-at üzletben. Én láttam, hogy vibrált rajta a fehér színű rész.
Ez lehet, hogy a beton-stabil LCD-hez szokott szemem miatt van, de rajtam kívül már mások is tapasztalták. Biztosan hozzá lehet úgy szokni, hogy többet ne vegyük észre.
Az LCD-k ezt mindenesetre nem teszik.Ciripelnek, meg fura üzemi hangokat bocsátanak ki magukból, ami hallható a nézés pozíciójából.
Az LCD kussolnak.Plazma persze sok szempontból jobb az LCD-nél, de itt most arra igyekeztem utalni, hogy nem mindenki hülye, aki LCD-t vesz, és a plazmákat sem kellene az egekbe emelni.
Ez az én véleményem (egy sokat olvasott laikus), és lehet, hogy mindenben tévedek, ráadásul az előny-hátrányokat mérlegelve egy V20-at fogok venni (de csak azért, mert a Samsung csúcs LCD-i 50" környékén nem megfizethetőek a számomra.
Aktív témák
- Megjött az Antec Flux Pro baglyos kiadása
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- PlayStation 5
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Windows 11
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- iPhone topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Elektromos cigaretta 🔞
- További aktív témák...
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue használt, újszerű 100% akku (0 ciklus) 12 hónap gar
- Dell Optiplex 3010 MT,G-870,4GB RAM,500GB HDD,WIN10
- Xiaomi Redmi Note 12S 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor 200 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Katonai Rugged laptopok Panasonic Toughbook 5-6. gen gar.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
