-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bacsomarton
tag
Kedves Raspberry rajongók!
Ahogy az előző hozzászólásomban írtam egy iskolában dolgozom, ahol azzal kísérletezünk, hogy a projektorral rendelkező termekben fixen felszerelt Raspberry-vel helyettesítsük a hordozható gépeket.
A próbaterem január óta szinte problémamentesen üzemel, azonban belefutottam két olyan dologba, amivel a szerény Linux tudásom már nem tudott megbirkózni.
1.) A kezdetek kezdetén a Raspbian remekül felismerte a csatlakoztatott Pen Drive-okat és kérésre meg is nyitotta őket a filekezelőben, mostanában azonban a megnyitásra kattintva hibaüzenetet dob nem létező eszközre hivatkozva. Érdekes módon viszont Windows alól WinSCP-vel belépve root-ként minden rendben, látszik az eszköz és a rajta lévő fájlok is. Az usbmount telepítése megoldotta ugyan a gondot, már a grafikus felületen is megnyílnak a mappák, azonban azóta a jobb felső sarokban lévő "eject" gombra kattintva a Pen Drive-ok szürkék, nem lehet rájuk kattintani. Mi lehet ennek az oka?
2.) Eleinte a Berryboot segítségével váltogattunk az OpenElec és a Raspbian között. Azonban nemrég sikerült felrakni a KODI-t a grafikus felületre és mivel eddig nem tapasztaltam teljesítménybéli eltérést meg is maradnánk az egy rendszer elvénél, de... ...míg OpenElec alatt nem volt gond az ISO fájlok lejátszásával, Raspbian alatt csak az után jelentek meg a DVD-k menüi, miután hozzáadtuk az MPG2 licencet a config.txt-hez. A menüt egyébként a program betölti, mert ha vakon eltalálom, akkor elindul az adott jelent, de az egész olyan fekete, mintha lefagyott volna a program. Tud esetleg valaki olyan megoldást, ami nem igényli az eszközönkénti újabb kiadást?
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat! :-)
Márton
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Ubuntu Linux
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- RAM topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Eredeti játékok OFF topik
- Assetto Corsa Rally
- Nintendo Switch 2
- OLED monitor topic
- További aktív témák...
- Gamer PC, RGB ház, i5-8500, 16GB DDR4, RTX-2060 6GB
- Asztali PC , 13100F , RX 6600 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5700G / RTX 3080 / 32GB DDR4 / 512GB Nvme SSD!
- Dell Optiplex 7060 SFF I5-8500 16GB DDR4 256GB SSD w11 Készlet:10+ MONITORCENTER.hu ÁFÁS ÁR
- Intel Core i7-5820K, GA-X99-Gaming 5P, 32 Gb RAM
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann