-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sumptuous
senior tag
Sziasztok!
Eddig csak pihole-ra használtam az rpi-t, most viszont elköltöztem, és máshogy oldanám meg a dns-t, szóval ugymond felesleges lett. Faterom jelezte, hogy jó lenne neki is valami médiabox, mint nekünk, azon nézne dolgokat. Gondoltam nekiadom az rpi-t. Meg is csináltam neki, felraktam a dietpi-re a kodit, arra pedig exoshark, movieshark stb. Illetve az itthoni nas-t is hozzáadtam ddns cím alapján. Az is szuperül megy. Egyetlen egy próbléma van, az egész cucc kegyetlenűl lassú. Rányomok egy videóra és egy bő fél perc mire csinál bármit is. Nas-ról hamarabb indul a lejátszás, de az online videó indulása az nagyon lassú. Próbáltam kábelen, 5ghz-s és 2.4Ghz-s wifin is. Sajnos nem segít. Maga a szoftver (kodi) nem fagy meg, egyfolytában megy a gondolkodós animáció. Nem tudom mi okozza, már a dietpi-re gyanakszom. Mire lenne érdemes leváltani? Illetve már egy órám benne van, mire mindent pöpecül beállítottam a kodin belűl. Lehet az összes(!) beállítást kimenteni, majd egy új telepítés után visszarakni a mentésből a beállításokat? Jelenleg legfrissebb kodi van telepítve, ezt is szeretném ha maradna.
Egyébként az említett médiaboxunk még a jó régi amlogic s905 alapú. 4k-s tv-n van használva, és meg se reccen. Ezzel ellentétben az rpi csak 1080p-ig megy és azon is akadozik a megjelenítés. Valamikor folyamatos, de leesik 10FPS-re is néha. Szerintem az rpi hw-je erősebb mint a médiaboxé. Tévedek? Vagy ez ennyit tud? Vagy valóban rossz linux disztrót használok, ami nem alkalmas erre a célra?

Szerk: A gpu ram-ja fel van emelve a zárójeles (kodi) értékre, ha jól emlékszem ez 256Mb-ot jelent.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó PC dobozos játékok, Collector's is
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- 4K Gamer PC i7-14700K / RTX 5070 12GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / NZXT Ház - 280 AIO - Beszámítás
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z690 i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6750XT 12GB ASUS A31 PLUS TG ARGB Seasonic750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI A320M R5 1600 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB ZALMAN T3 PLUS DeepCool 400W
- 5G LTE! Microsoft Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB 512GB 1 év garancia
- Remek áron eladó 13 generációs új Msi Modern 14 laptop/i7/16gb/512ssd/Intel iris Xe/Fhd/Ips/Garanci
- HIBÁTLAN iPhone 12 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4477,92% Akksi
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann
