-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tyca
senior tag
a speedtest-cli programot értem rajta.
Közben kipróbáltam torrent letöltést, az is csak 8-10 MByte-tal töltött le ( ez kb a 100 mbit szintje).Közben rájöttem, hogy a helyi hálós másolós teszt nem fog összejönni, mert nincs gigabites switchem, a routerből kijön egy gigabites és egy 100-as kapcsolat, szóval vagy a pc-be megy a gyors net vagy a pi-be, de egymás között csak 100-zal fognak másolni
-
Tyca
senior tag
sziasztok!
ma jött meg a pi3 B plus-om, egy pi3 B-t cseréltem le, egyszerűen átraktam az sd kártyát a régiből (osmc a rendszer), elindult minden rendesen, viszont a speedtest csak 100 Mbit-et mutat letöltésnél (elvileg ugye 300 körül kéne lennie), 200 Mbit-et feltöltésnél (gigabites net, a kábel közvetlenül a routerbe dugva).
Újra kéne húznom az osmc-t? Vagy lehet ezt configolni valahol? Ha 100/100-at hozna a speedtest, akkor ráfognám a régi pi-re, de ez a 100/200 kicsit furcsa.
Előre is köszi a segítséget!
-
-
Tyca
senior tag
válasz
AcCEsS
#28821
üzenetére
kezd összeállni a Hyperion, a szoftveres rész már fut rendesen, most forrasztottam össze a ledcsíkokat, 80 led van rajta összesen. Én is egy pc tápról adom neki az 5V-ot, de ha rákötöm a ledsorra, beesik a fesz 2 V alá

Terheletlenül hozza az 5V-ot. A táp lenne a szar? Vagy normális ekkora drop? Mindenesetre a ledek nem működnek így, az első pár villog csak -
Tyca
senior tag
válasz
andyhunter19
#28728
üzenetére
Szia! Url-ből nem lehet rebootolni? Nekem egy régi tplink van, szintén minden éjjel rebootolja a pi, cUrl paranccsal cron-ból:
curl -L --user usernév:jelszó http://192.168.1.1/userRpm/SysRebootRpm.htm?Reboot=Reboot -
Tyca
senior tag
Sziasztok!
nem tudom, hogy ez pi-s vagy kodi-s kérdés, hátha tudtok tippet adni.
Szóval adott egy pi3, lcd tv-re rákötve hdmi porton keresztül. Valamint van egy házimozi erősítőm, aminek csak optikai digitális hangbemenete van, a tv-nek viszont csak coax digi hangkimenete. Vettem hozzá egy aktív coax-optikai átalakítót, viszont így már jól látható-hallható hangcsúszás lép fel. Neten keresgélve olyan megoldást írnak, hogy film közben a kodi audió menüjében lehet audio delay-t állítani, na nálam nincs ilyen menüpont. -
Tyca
senior tag
válasz
icemad
#26750
üzenetére
Sziasztok!
Pi-vel csak 4 pin-es ledcsíkkal működik a Hyperion Ambilight? A linkelt angol nyelvű leírás szerint igen, de a Hyperion Configuration Tool-ban, ahol a led típusát kell kiválasztani, van egy ilyen sor, hogy: WS281X (RP1, RP2, RP3). Ez a fajta csík PWM vezérlésű, 3 pin-es (nincs külön órajel bemenet), olcsóbb is, mint a SPI rendszerű 4 pinesek. Az arduino-s leírás is ilyen csíkkal megy.
Szóval az lenne kérdés, hogy pi-vel dobott már valaki össze ilyen rendszert, és ha igen, milyen leddel? Ha megy 3 pinessel is, akkor mennyiben változik a pi felé a bekötés?
-
Tyca
senior tag
válasz
azbest
#26083
üzenetére
Kiderült, hogy a tp-link routeremben lévő sávszélesség kontrol kavar be, csak nem értem az okát. Ha engedélyezem és beállitom a bejövő sebességhez a 100 Mbit-et, akkor leesik a pi letöltése 50-60 megabit közé, ha kikapcsolom a sávszél kontrolt, akkor felmegy 80-90 közé.
-
Tyca
senior tag
Sziasztok!
Kinek milyen tapasztalata van ethernetes net sebességről? 100/50-es a netem, de a speedtest-cli-vel mérve nem megy a letöltés 60 Mbit fölé. A feltöltés 40-45 Mbit, ez kb rendben. Ha a windows-os gépen nézem speedtest.net oldalon, akkor meg 90 Mbit fölött van a letöltés.
Ami viszont érdekes, hogy ha hálózaton másolok a pi-re kötött külső vinyóra, akkor 10-11 mega byte-tal másol, tehát olyankor átmegy a kábelen a 100 Mbit (igaz, hogy ekkor meg a cpu terhelés ugrik fel, meg a hőfok is 75-80 C-ra).
Szarul mérne a speddtest-cli?
Új hozzászólás Aktív témák
- Konteó topic
- Parkside szerszám kibeszélő
- Túra és kirándulás topic
- Nem spórolt a PCI Express sínekkel a Maxsun alaplapszörnye
- Milyen autót vegyek?
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- PlayStation 5
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen egeret válasszak?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Dell Precision 3660 Workstation, i7-12700K,32GB DDR5,256 SSD,NVIDIA RTX A2000 6GB DDR6,WIN11
- Komplett PC - Ryzen 5 GTX1650 Super 32GB RAM + monitor
- Eladó egy komplett erőbázis ami bármilyen csatára felveszi a harcot a megfelelő kártya mellett.
- AKCIÓ GAMER PC AMD Ryzen 5 7500F/ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI/Asus DUAL-RTX3060TI/32 GB DDR5
- GAMER PC! Intel i5-14400 / RTX 4070 / 32GB 3200MHz / 512GB NVMe / 650w Gold! BeszámíTOK
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3972
- 174 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2 év garancia
- iPhone 13 mini 128GB 100%(1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann
