-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
aRm1n
aktív tag
Az viszont lehet, hogy 10 bites fájlt próbáltam lejátszani, csak a VLC nem látta ezt a paramétert amikor az előbb kiírtam őket. Más fájllal is kipróbáltam azóta a Rp-t, azokat rendesen viszi. Valószínűleg a magasabb minőség fektette meg, csak a notebookomnak eddig nem jelelntett problémát ezért nem tűnt fel.
-
aRm1n
aktív tag
válasz
wassermann
#37736
üzenetére
Átírtam a config.txt-ben a gpu_mem változót 320-ra, de nem látok változást. A rendszerinformációkban lejátszás közben 20%-os memóriahasználatot ír, a teljes memóriát 747 MB-nak látja, amiből kb. 600 szabad.
-
aRm1n
aktív tag
válasz
BalanceR
#37733
üzenetére
A tápot egy Huawei töltőről kapja, a kimeneti teljesítménye 5V / 2A. Nem érzem, hogy melegedne, van hűtőborda a csipeken. A videó kódolása, amivel próbálgatom, H264 MPEG-4 AVC, MKV, a bitráta 8-10.000 kbps körül lehet. Mive teljesen friss a telepítés, nem hiszem, hogy bármi használja a processzort a háttérben, nem telepítettem rá semmi plusz dolgot. A HW gyorsítás aktív OMXPlayer-re és MMAL-ra is.
-
aRm1n
aktív tag
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Raspberry Pi 3 model B-m (2015), amit szeretnék médialejátszóként használni. Nincs semmi extra igényem vele szemben: USB HDD-ről játszanék le maximum 1080p-s fájlokat, leginkább .mkv-t. Mivel teljesen Raspberry-kezdő vagyok, kicsit utánajártam a dolgoknak és megtaláltam az OSMC-t. Feltelepítettem, működik is a régi LG plazmatévémmel, de a lejátszás szaggatott, egy idő után le is fagyott.Próbaképpen bekapcsoltam a hardveres gyorsítást mindkét lejátszóra, így most úgy-ahogy megy a lejátszás, de folyamatosak a dekódolási hibák (teljesen/részben szétesik a kép, elszíneződések, stb). Van rá valami megoldás, vagy ennyire számíthatok ettől a modelltől? Egyelőre gyakorlatilag teljesen tiszta a rendszer, semmilyen módosítást nem csináltam a HW decoding bekapcsolásán kívül.
Új hozzászólás Aktív témák
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +32GB DDR5 +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)
- Eladó AMD Ryzen 7 5700 X / RTX 4060 Gamer PC
- Asztali PC , R7 5700 , RTX 4060 , 16GB RAM , 512TB NVME , 1TB HDD
- I5, GTX 1050 Ti, 16GB DDR4 PC
- Gamer PC / Intel i7 9700 / RX 6600 8GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD /
- LENOVO GAMER BAZÁR - új lista (2026.02.23)
- AKCIÓ! HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 512GB 1 év garancia
- iPhone 15 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia)- AKCIÓ
- Apple iPhone 16 Pro 128GB Natural Titanium használt, karcmentes 90% akku 6 hónap garancia
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
