Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    válasz #30786816 #56 üzenetére

    Ha igazi gazdasági harcra kerül sor és idő előtt a piacra önti a kötvényeket, az is megfelel egy szőnyegbombázással.

    A valutatartalék nem a megélhetésre kell. Elég nagy ország, képes az önellátásra. Termeléssel és piaccal együtt. A tartalék csak arra kell hogy alapanyagokat vegyen. Hogy a gyártó kapacitása ne álljon le. A termelést meg felszívja a belső piac. Nagy piac! És a kormányzat döntése, hogy bevállal-e egy nagy életszinvonal emelést az export rovására.
    A "nép" nem biztos hogy zúgolódna egy életszinvonal növekedés ellen :)
    Ellentétben a "nyugattal" ahol probléma probléma hátán keletkezik és az emberek tűrése is alacsonyabb.
    Ettől kockázatos és traumatikus a helyzet, és a legvalószínűbb hogy vagy elmarad a felvásárlás vagy az usa komoly biztosítékokat ad, hogy nem zárja el az ARM-et valamilyen exportkorlátozással.
    Kínának rossz lenne, de az usa sem élné túl. Bevállalnák?

    [ Szerkesztve ]

  • genlog

    aktív tag

    válasz #30786816 #56 üzenetére

    Ha Kína elárasztja a piacot az amerikai kötvényeivel, a dollár árfolyama megzuhan, amit meglehetősen drága manőverrel tudnának kompenzálni. Persze Kínának sem esne jól az áron aluli eladás, de taktikai lépésnek jó lehet. Az Egyesült Államok éppen ezért redukálja már egy ideje a kínai kötvényarányt. Már koránt sem olyan veszélyes, mint mondjuk egy évtizede.

    #58 Már igazi gazdasági háború van az adott országok között. Amerika Trumpnak köszönhetően agresszív, de kína kivár, a végletekig halaszt, miközben építi/erősíti a frontvonalakat pl. Afrikában, Dél-Amerikában stb.
    Amerikai stratégia, hogy megnyeri más országok (népeinek) támogatását a hamis retorikával, felszínes hazguságokkal, kreált, nagyon olcsó "bizonyítékokkal", míg Kína erre nem fordít akkora figyelmet, inkább a háttérben dolgozik annál serényebben.
    A választás mindezen változtathat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák