Új hozzászólás Aktív témák
-
Tondi
tag
Ha lenne még 5 1/4" meghajtóm elővenném és egy kicsit nosztalgiáznék vele még egyet dosbox-ban, nagyon szerettem használni.
-
nyunyu
félisten
napi szinten látok A1+A2+A3+... dolgokat.
SUM(A1:A3) vajon olvashatóbb lenne?
(Magyar excelben SZUMMA(A1:A3) )*: asszem Excel 8.0 (=Office 97?) óta vannak lefordítva a függvény nevek magyarra, korábbi Excelekben még angol nevek voltak.
Valamelyik verzióban ráadásul a mentett xls fájlba is magyarul kerültek be, így az angol Excel nem ette meg a magyarral mentett fájlokat, és fordítva sem működött
Mostaniak a fájlba már angolul mentik a függvényeket, csak a GUIn látod magyarnak. -
Bad Pritt
félisten
Egy állásinterjú során excel feladatokat kellett megoldani és mikor rögtön az elsőnél CTRL+F-et használtam, akkor hallottam, ahogy összesúgtak ketten, hogy "kontrolefet használ".
Nap mint nap látom, hogy milyen súlyos hiányosságok vannak alapvető tudásban Office terén is, az nemhogy valamilyen más eszközzel kapcsolatban mellettük. -
ftc
nagyúr
Az a gond, hogy ami a videóban van az a mai világban is nehézséget okoz... napi szinten látok A1+A2+A3+... dolgokat.
-
totron
addikt
Jól mondod. Mekkora az aránya az infantilis változónév-adásnak globálisan vajon? Halálom, mikor ifjonti titánok viccesnek hiszik a trágár elnevezéseket, belevíve a kódba.
-
urandom0
senior tag
Haha, vicces kis reklám
Érdekességképp, ha valaki nem tudná, az első Office csomag készítésében nagy szerepe volt Charles Simonyi (Simonyi Károly) magyar származású szoftverfejlesztőnek.
A programozásban van egy kifejezés, a "Hungarian notation". Ez azt jelenti, hogy a változóneveket úgy találják ki, mint ahogy a vezeték- és keresztnevek sorrendje van a magyarban, tehát először a típuselnevezés (rövidítve), aztán a változó saját, egyedi neve. Ezt a módszer Simonyi vezette a Xeroxnál, illetve később a Microsoftnál. -
Valami ilyesmire számítottam
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Philips LCD és LED TV-k
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Autós topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Windows 11
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- OLED, Mini-LED, IPS, VA, TN - melyik panelt válaszd 2025-ben?
- Olcsó Galaxyk telepíthetik a One UI 7-et
- További aktív témák...
- ThinkPad T490 27% 14" FHD IPS i7-8565U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam új akku gar
- X1 Tablet Gen3 13" 3K IPS érintő i7-8550U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam 4G LTE gar
- Corsair CX750M 750W Moduláris Tápegység
- DJI Mini 3 Fly More Combo drón telefonos távirányítóval
- Core i7 9700 processzor - 6 hó garival
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation4 PRO 1TB fekete konzol extra játékokkal garanciával hibátlan működéssel
- Honor 400 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ASUS Radeon RX 7600 V2 Dual OC 8Gb - Aqua gari 26.12.12 ig
- AKCIÓ! ASUS MAXIMUS VIII HERO Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest