Aktív témák
-
rudi
nagyúr
Több PCI vagy AGP foglalatot felemésztő VGA-k már jó régen vannak profi célokra. Még az R300 megjelenésekor irogatták, hogy elvileg 256(!) darab tud együttműködni. Már itt a PH-n is volt hír egy 4 procis megoldás a DarkCrow-tól.
Valójában a dolog mondhatni egyszerű, mert elég ismerni a BUS (AGP, PCI, PCI-exp) adatátviteli módját (bárhonnan letölthető) és csinálni hozzá egy drivert, mert onnantól kezdve már csak a kártya dolga, hogy mit kezd az adatokkal, mert a visszafelé úton ismét a driver adja az eredményt vissza a rendszernek.
A legtöbb hardvert (pl. mobiltelefonokba szánt grafikus chipek) úgy fejlesztik, hogy csinálnak egy programot (egy szimulátort) ami szoftveresen szimulálja a hardver működését. Ezen csiszolgatnak és drivert gyártanak hozzá. Amikor úgy érzik, készen vannak akkor kapja a hardveres megvalósító csapat környezetet és a saját jól kifejlesztett programozási nyelvükkel (ilyet vett nemrégen az ATI, itt is volt hír) csináltatnak a géppel egy architektúrát, ami majd a szimulátorban rögzítettek alapján viselkedik. Ez a hardver aztán megy mintagyártásra, tesztelésre és átfut pár áttervezésen hogy kész termék legyen belőle. -
Raymond
titán
''a pci-express- alaplapokon, minden slot lakalmas volna vidkártya fogadásra''
Ez a cel :)
''és össze lehetne szükségszerüen kötni őket, vagy software-ből szétkapcsolni őket és 4x4 monitort tudnának kezelni.''
Hat mondjuk ha lesz 2x PCI-Express-es Matrox kartyad akkor a 2x 3 monitor mar nem lesz gond.
[Szerkesztve] -
fix-gen
tag
Mit szólnál egy olyan megoldáshoz, hogy a pci-express- alaplapokon, minden slot lakalmas volna vidkártya fogadásra (16X-szel) és össze lehetne szükségszerüen kötni őket, vagy software-ből szétkapcsolni őket és 4x4 monitort tudnának kezelni. Mindegyik kártyát alaplap-szerüre alakítani (GPU csere, mem- bővítés, komolyabb húzási lehetőségek biosból pl. időzítések), a kártyák 1,2, 4 GPU-s kiszerelésben lennének kaphatóak. És a GPU-k olyan ferkvenciákon futnának, mint a CPU-k kb. És a hatékonyság miatt az adatcserét nem a PCI-X sloton keresztül bonyolítanák le.:DD
-
Elrood
őstag
Emlékszem anno az NV30 kapcsán és akárhány MByte belső memóriáról (edram?) szóltak a pletykalapok, tehát mindent csak fenntartásokkal:).
-
fix-gen
tag
És talán még egy valami, az ati önmagában tényleg nagyon jó név, de ez a sok gyártó az agyon csupastított kártyáikkal.... Én a teljesítményt áldoztam fel a minőségért amikor sapphire 9600xt 256Mb-t vettem és nem asus, vagy eredeti atit 128 MB-vel. Jól jött volna, ha nem kényszerülök ilyen döntésre.
-
-
rudi
nagyúr
Tudom én, csak éppen az a lényeg hogy aki picikét is benne van a témában az már hónapokkal ezelőtt rájöhetett ezekre a dolgokra és most csak röhögni kellene az inkvájrörön, hogy ''nézmáébredezikapéerr''. Ott van pl. a 3Dcenter feb.22.es cikkje és egy halom korábbi xbitlabs-os elmélkedés meg természetesen a beyondos fórum. A P4-es dolgot pedig real-time találatm ki éppen most, de nyomathatunk egy háziversenyt, hogy ki tud vadabbat kitalálni :D
-
fügike
senior tag
Azért mégis félemeletes!:DD Baromi jól hagzik, amit a Rudi leírt, attól fügetlenül, hogy halvány lila találjátokkihogymimsincs az egészről!:))
-
rudi
nagyúr
Megint egy ''hír''... Kell ez?!
Gyártok Nektek indokot 12/1-re 8/1-re és bármire amire akarjátok:
12/1 - LOGIKUS hiszen gyorsulni kell ugye és ezt csak párhuzamosítással meg frekiemeléssel lehet. Azonos frekin +50% renderelő, máris kész a +50% sebesség. +30% freki és mári 80%-al gyorsabbak vagyunk +30% a RAM-nak és jön újabb 30% és ott tartunk hogy durván +120% és még semmit nem újítottuk. Ez szilíciumban kb. +40%-ot vagyis 115milla×1,40= durván 160milla tranzisztor szóval helyben vagyunk
8/1 - LOGIKUS! Most ugye 24bites belül a kicsike ami valószínűleg 3 darab 8bites számolóegységet takar. Emellé pakolunk egy negyedik 8bitest és akkor máris +30-35% tranzisztor és emeljük a frekiket és máris kész az új gyorsabb 32bites 160milla tranzisztoros chip. Ja és pakollunk be +2 VS egységet, mert talán végre NV is ráeszmél hogy 2 éve van DX9 és elereszti a kéziféket a procedural texturing és társai fölött, akkor meg majd kell a számolási kraft
8/2 - LOGIKUS! 16 futószalag már összetett lenne, ezért maradjunk a jól bevált 8nál és növeljük csak a textúrázók számát futószalagonként egyel, mert hát ugye multitextúrázós világban élünk! Legyen a futószalag tranzisztorainak 30-35%-a a textúrázó, többi a vertex egység és a raszterizáló meg a többiek. Emeljünk még kicsit a frekin és máris 80-100%al gyorsabbak vagyunk.
Kell vadabb?!
Inkvájrer mode ON
NÉGY PROCI EGY KÁRTYÁN!
Régóta ismert tény, hogy az ATI kártyái csak és kizárólag DX9-et emésztő shaderes futószalagokból állnak, amik csak emulálják a régebbi DX verziók viselkedését. Az ATI egy 2 VS egységs + 4 futószalagon szalagonként 1-1 PS egységes elem ATI cellából gyártja a chipeit. Ilyen cellából volt egy a közepes kártyákon és kettő a nagyokon. Most a PCI-express adta lehetőséggel az ati VGA alaplapokat hoz forgalomba PCI-EX csatlakozóval és kiszereléstől függően 128-512MB memóriával. A kisebbeken 1-2, a gyobbakon 2-4 VGA processzor foglalatba, amibe igény szerint vásárolhatunk 1-4 ATI elemi cellát, amik egyenkétn 80milla tranzisztorból álló RV360 továbbfejlesztések 0,11 mikorono technikával és 600MHz üzemsebességgel.
Inkvájrer mode OFF
Kell még vadabb?
Inkvájrer^2 mode ON
Tudjuk hogy az Intel megvásárolta az ATI VGA technológiáját és új Longhorn kódnevű windowsát 3D alapokra kívánja fektetni. Az új P4 mag a Prescott kapcsán sokakban felmerült a kérdés, hogy mi lehet az oka a drasztikus trazisztorszámemelkedésnek. Bizalmas forrásból tudjuk hogy az Intel INTEGRÁLT egy grafikus vektorporcesszort a CPU-jába, aminek az alapját az ATI rv3xx kódnevű chipjei szolgáltatják, ezáltal még rugalmasabban osztható meg a feladat a VGA és a CPU között!
Inkvájrer^2 mode OFF
Kinek melyik tetszik? :D -
Raymond
titán
válasz
Alvin_ti4200 #43 üzenetére
Most itt tartanak (kapaszkodj mielott kinyitod ha meg nem lattad) :[L]http://www.futuremark.com/pressroom/pressreleases/?022404[/L]
Egy idezet a Press release-bol:
''Bitboys Oy is a graphics hardware company, focused on the optimization of graphics performance within tight space, power and size constraints. Founded in 1991, with offices in Noormarkku and Espoo in Finland, Bitboys Oy is a boutique design laboratory with a decade of experience in graphics research and hardware development.''
:DD -
AceTom
aktív tag
válasz
Alvin_ti4200 #45 üzenetére
OFF
Állítólag idén kijön a Duke Nukem Forever... ;] -
AceTom
aktív tag
válasz
Alvin_ti4200 #43 üzenetére
Na róluk asszem már hallottam viszont egy-két dolgot... :)
Amúgy hi!
Szép lenne, ha egyszercsak kidobnának egy über-rulez VGA-t... ;] -
Keitaro
addikt
Úúúúúúgy szeretnék már egy alternatívát.
1. nV-t nem veszek
2. Ati driverben nincs 8bit paletted textures támogatás (FF7 szoftból megy csak)
De azért szeretem... viszont nagyon szívesen elnéznék egy új PowerVR GPU-t :) -
AceTom
aktív tag
Igen... engem valahogy soha nem zavart ez a színprobléma... :D Akkor is jó kártya volt és kész! :) Asszem csak minden második sort számolta ki, és ettől lett talán kevésbé négyzetes, legalábbis sztem. Ugyanis, ami először feltűnt a GeF 2 MX400-ban az ez volt.
A Diamond Viper nemtom mire épült... :t -
Raymond
titán
Hat a TNT2-ben megvolt a sok feature (32bot, nagyfelbontasu texturak, full AGP tamogats) csak ezek az akkori jatekokban egyatalan nem voltak kihasznalva. A masik dolog a minoseg volt - amikor meglattam az eredeti UT-t egy V3 3000-en azt hittem az en TNT2-bol valaki kilopta a szineket :D
-
-
Raymond
titán
Hat a mai NV-nel az ATI mindenben jobb. Imadnam ha ugy nyarra/oszre beindulna a piac es volna versenykepes (meg ha nem is minden szegmensben) ATI, NV, S3...
Akkor mar volna miert teljesen a DX9 adta lehetosegekre alapozni a jatekokat es a letezo motorok is fel lehetnenek tuningolva plusz effektekkel... -
AceTom
aktív tag
OFF
Na és ki minek örülne a legjobban??? Legyen az Ati, vagy az nVidia, esetleg valamelyik újonc a legerősebb???
SZVSZ az lenne a legjobb, ha S3 és az XGI szedné össze magát nagyon... csakhát erre túl sok esély sztem nincs.... :( -
Keitaro
addikt
miért az 12pipe 6 vertex elég hihető... szvsz :)
75 (2/4) > 110 (4/8) > 150 (6/12)
De én most csak beszóltam ide boltbamenetel előtt :DD -
erdoke
titán
Ööö, félreértesz. Nem közölt tesztekről beszéltem, hanem fórumozók tapasztalatáról. Malay 3,0 GHz-es Prescottról pl. HengR (bocs, ha nem jól emlékszem, ki írta) mondta, hogy 48 fok idle és 60 fok terhelve. Nincs okom, hogy ne higgyem el, több tucatnyi proci megy át a kezén.
-
erdoke
titán
Mintha a 150 millió tranzisztor az eddig ''ismert'' paraméterek mellett hihetőbb lenne 12 futószalag mellett. Mind1, inkvájörös pletyka helyett érdemesebb kivárni.
Egyébként is azt hallottam, hogy már a steppingváltás előtt is kijöttek egészen jól hűthető/húzható Prescottok is, és ugy emlékszünk még kedvenc ''hír''magazinunk jóslataira...:D -
nap
addikt
Ujabb talagatasok...
Majd, ha a r420 teszten ott figyel a ph logo... :P -
hát ha ez tényleg igaz, akkor nvidia megint arcra borul asszem...
-
anaqer
veterán
[L]http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=10821[/L]
Egész érdekes találgatások ''12 a 16-ból'' pipeline kapcsán... -
Raymond
titán
válasz
Alkarcsont #2 üzenetére
Az a hozzaszolas humor volt, nem komoly :D
-
utax
aktív tag
Én azt olvastam valahol, hogy 16 futószalag lesz benne. De hallottam pletykákat 32-ről is meg 500 millió tranzisztorról, de ezt már én sem hiszem el.
:)
Aktív témák
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U728 - i3-8GEN I 16GB I 192SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Patika hibátlan Iphone 14 PRO MAX 128GB Független - Dark Purple - 5 Mobilxof tok + Üvegfolia
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700K / RTX 2060 6GB / 32GB DDR4 / 500 SSD
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Alphine Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3024, 91% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest