-
Fototrend
A warez minden formában tilos a topicban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#89309696
törölt tag
A játékverzióhoz való modverziónak kell lennie. Ebből néha kavar van, ha a modnak az alverziója is pont ugyanazt a számot kapja. Pl. 1.12.-1.7.10 mert ilyenkor nem tudni egyből, hogy melyik mire vonatkozik.
Fel szokták tüntetni a modoknál külön, hogy melyik játékverzióhoz való épp ezért (jobb helyeken).[link]
Ez alapján 1.12 játékverzió a legkésőbbi a Portal gunhoz, szóval 1.12-es játékot kell kiválasztani a betöltésnél és ahhoz való Forgeot. -
#89309696
törölt tag
válasz
sixpak
#26171
üzenetére
Csak a játékért kell fizetni, a többi ingyenes. Persze ha fizetős szerverre akarnak menni akkor az fizetős lesz, de van sok ingyenes is. Egymással is ingyen tudnak multizni.
Nekem fut majdnem fullon az Ivy bridge Pentiumon és a benne lévő IGP-n, bár nekem 8 Giga ram van.
Minden monitoron fut, mert vektoros a játék, nincs felbontása. Addig nagyítod amíg akarod, fovval meg utána lehet állítani. -
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#26093
üzenetére
Az mi?
-
#89309696
törölt tag
Az remek, mert nekem nincs MS fiókom és nem is fogok emiatt csinálni így, hogy végleg Linuxos lettem. Bár amennyi kedvem van játszani szerintem el is engedem a dolgot, üresek a szerverek is. Amíg engedi Mojanggal addig fel-fel nézek, de már az se biztos, utána meg vége. Bár nem ártana játszani, mert szellemileg valamennyire frissen tartja az embert, legalábbis ez a játék.
-
#89309696
törölt tag
Működik frankón.
-
#89309696
törölt tag
válasz
janos1988
#26027
üzenetére
Nálam kezdett jó lenni, már volt 20-30FPS és elmentem az építkezési helyemre is, de 10 perc játék után kidob a szeró mindenkit. Olyan lassan kommunikál a kliens a szerverrel, hogy az valami botrány, ledob a szerver, a kliens tök jól fut még 1-2 percig mire kidob, a dynmapon látom csak, hogy quit én meg még vígan játszom. Aztán 5 perc kilépési képernyő, majd csatlakozás, 5 perc loading terrain, de már bent vagyok a szerón, megölnek a mobok, majd még 3 perc loading terrain és tudok újra játszani.
Na a második, harmadik ilyen esetnél letöröltem a francba az egészet. A betöltési idő AT launchertől számolva meg 10 perc felett van.Nem tudom, hogy a gépem kevés vagy ez a modpack ilyen, ezért egy másik modolt szerót még kipróbálok mielőtt végleg feladom, úgyhogy legyen feltéve valami a HGN szeróra, ami azon van az úgy is kihalt már.
Nekem mindegy mi, ne legyen őrülten grindelős mazochista valami, meg jó lenne, ha 300 alatt lenne a modok száma és nem 300 felett. -
#89309696
törölt tag
A .11 jónak tűnik.
Ugyanolyan lassan tölt be, de legalább már fut. Viszont a 15FPS-en még azért javítani kéne nekem a géppel és a proci nincs leterhelve, vagy az igp kevés vagy a memória. Szerintem az igp lesz, mert Ivy bridge HD4000 a minimum vanillának, ez meg az alatta lévo HD2600 talán, és nem a jellegzetes ram túlcsordulásos lassulás ez. Sajnos kevés a gépem már ehhez, de még próbálkozom. -
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#26020
üzenetére
Valószínű nem, mert üres régóta, én is megunnám két hét után.
Hagyjuk így akkor. Most úgy néz ki fut a modolt is, egyszerre úgyse tudok több helyen lenni. -
#89309696
törölt tag
válasz
apatyas
#26016
üzenetére
Mondjuk én 19.3-ról ugrottam 20.2-re, az majdnem két év, és valóban sok idegesítő hülyesége ki lett javítva. A Szoftverkezelőbe is bekerült egy csomó elterjedt progi, nem kellett egyszer sem konzolt megnyitnom minden grafikus alapból, most már kezd tényleg olyanná alakulni, hogy nem bántam meg a Windows elhagyását. De eleinte nagyon rühelltem, hogy sok alap dolog miatt is angol fórumokat kellett túrni és idióta parancsokat kutatni.
-
#89309696
törölt tag
válasz
janos1988
#26006
üzenetére
Most nem is megy amúgy, cant connect.
Nem tudom most mi a helyzet a gépigénnyel, de nekem 2-3x lassabban tölt be, mint szokott anno az 1.10 időszakban. Igaz utoljára 2 éve játszottam vagy 3 és akkor 200 modos pakkok voltak, ez meg 300 modos és sokkal gépigényesebb a vanilla is alatta, lehet az én gépem szar és el kell ezt felejtenem inkább.
Aztán lehet csak ez a modpack rossz, de nekem vagy 20 perc mire játszani tudok, hát én ennyit nem fogok várogatni egy játék betöltésére amit egy nap többször is végig kellene várni. Borzalmas, az AT launcher is vakarózik rajta, a Mojang betöltő is, majd utána még 5-7 percig loading terrain aztán vagy beléptet vagy kidob. Mondjuk utána tudok játszani és jól fut, de ez egy cirkusz így. Többi modpack is ilyen 300+os manapság? Mert akkor nem is erőlködöm vele.
Ráadásul semmi nem fut a háttérben csak linux, anno meg a ramzabáló W7 mellett még mentek monitorozó programok, zene, dynmap, böngésző, telegram, skype, messenger és kényelmesen ment a Minecraft is. Én ezt nem vágom, hogy most a játék igénye nőtt ekkorát az elmúlt években vagy csak ez a pakk ilyen szar vagy a linux hülye ahogy van.
Megörültem neki, hogy végre futnak a modoltak nálam, de ez nagy pofára esés lett. -
#89309696
törölt tag
Szóval a játék természete azóta is változatlan.
-
#89309696
törölt tag
Most akkor milyen modpack fut a PH szerón? Vagy az most nincs és valakinél baráti szerver fut?
-
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#25965
üzenetére
Esetleg egy új generálás az új verzióval?
-
#89309696
törölt tag
HGN vanilla szerveren játszik valaki? (Nem a Pony-n.)
Mikor lépett be utoljára player? -
#89309696
törölt tag
válasz
fenergie84
#25815
üzenetére
A Java verziót, az a teljes értékű.
-
#89309696
törölt tag
Igaz már évek óta nem játszok, de még vannak itt a régiek közül akikkel együtt nyomtuk éveken át, hátha érdekel valakit mi van a nagy farkassal. [link]
Nem sok jó igazából, csak rég jártam már erre.
Apa még mindig chunkházat épít csigalépcsővel? -
#89309696
törölt tag
Tudtok magyar vanilla szerót amin mások is vannak? Egyedül nem nagy élvezet játszani.
-
#89309696
törölt tag
Hol kell összevonni a Microsoft fiókot a Mojanggal? Még nem csináltam meg a Microsoft fiókot se.
-
#89309696
törölt tag
Vanilla map gondolom azért nincs, mert a jelenlegi Spigot verzióra nem elérhető.
-
#89309696
törölt tag
Igen, a kliens volt a baja, frissítettem és rögtön engedte az 1.16-ot.
Szerencsére a Minecraft oldalán van fent összerakott Linux verzió, sima kattkatt módszerrel feltelepül.
7 hónapja nem játszottam, azt se tudom mit kell benne csinálni.
-
#89309696
törölt tag
Olyan, mint az App store. Ez a full kezdő Linuxosonak lett kitalálva néhány disztrón, Ubuntun van pl., meg a Minten stb. ami hasonlóan elterjedt. Szoftverkezelő a neve egészen pontosan.
Nem kell szenvedni a konzollal vagy a Synaptic-kal, hanem elindítom a Szoftverkezelőt, kereső, két klikk és feltelepíti egy flatpak nevű környezetbe a programot ahol biztonságban és az user hülyeségeitől védve futhat, magától megy az update is. Persze csak olyan programokat amik megtalálhatóak benne, amit átalakítottak ehhez. A program futása biztosított és biztonságos, hogy az adott program tört játék futtatására képes ahhoz már ugye semmi köze a disztró készítőinek, a rendszerbe nem tud belenyúlni, a programba beírt adatokat nyilván elküldheti bárhova.Igen, ha a túloldalon a flatpak verzió készítői foglalkoznak vele akkor ez jó dolog. Csakhogy nem foglalkoznak vele és nem a Minecraft az egyetlen amibe belefutottam már. Úgy látom a Minecraft klienst egy éve nem frissítették, szóval hiába az egész flatpak rendszer, ha nem foglalkoznak vele. A hardcore Linuxosok utálják is emiatt, mi kezdők viszont szeretjük, csak félkarú óriás így az egész. Mehetek konzolba szórakozni vele.
De szerintem veszek egy újrahasznosított W10 home kulcsot 2 rugóért és felrakom azt, másfél évig Linuxoztam, elég volt. Kínlódjon vele az akinek forráskód volt a jele az oviban, ennyi erővel kínlódok a W10-zel és azon legalább megy minden rendesen, mert a világ arra épült.
Amúgy is kelleni fog megint Microsoft fiók, ha játszani akarok. -
#89309696
törölt tag
Akkor hagyom, úgyse játszanék sokat.
És az mitől van, hogy az eredeti kliens nem tölti le az 1.16-ot? A háromból egyiket se, azt írja Unable to get details.
Az 1.15, 1.14 és lefele mindent letölt, csak az 1.16-ot nem.Lehet régi a kliensem az a baja? Azt írja LAUNCHER 2.1.9618
Ez a legfrissebb ami lejön a Szoftverközpontból. -
#89309696
törölt tag
Linuxon megjelent a Szoftverkezelőben egy Tlauncher nevű alternatív kliens, erről tudtok valamit? Lehet, hogy ezzel már mókolás nélkül tudnék a Twitch modpackokkal játszani?
Nekem ugye nem sikerült életre kelteni az elmúlt egy évben a modokat, mert a Forge sehogy nem indult el, csak vanillával játszottam. -
#89309696
törölt tag
A külföldi szerókon, meg Minecraft youtuberek videóiban se szoktam 30 embernél többet látni együtt és az már soknak számít.
Itthon meg max 5-10, ha nem egy gyerekszerverről van szó, ott többen vannak.A világ gyakorlatilag végtelen, bár a szerverek az erőforrások miatt korlátozni szokták, de előbb unják meg a játékosok, minthogy elérjék a szélét. Alapból ha jól rémlik 30 millió blokk van minden irányban, mi amikor játszottunk 10-20 ezret szoktunk bejárni nagyjából.
-
#89309696
törölt tag
Nem igazán olyan, mint a Diablo, ez egy építgetős legószerű valami. Vagytok egy generált világban és abban éltek, csináltok dolgokat, átalakítjátok, inkább egy Simshez hasonlít.
Multiban érdemes nyomni, de single is játszható teljes egészében. A magyar szerverek eléggé kipusztultak, pár ember nyomja csak egyszerre, a legtöbb zárt baráti magácélú szerver. Ahol sokan vannak azok mind 10 éves gyerekek. A külföldi szerók mennek jól inkább.
A Minecraftban egy generált világ van, azt nem szokás rendszeresen cserélni és újrakezdeni, általában hónapokig futnak mire cserélve van. Viszont vannak minigame világok ahol lehet mindig újrakezdeni, ezek játékok a játékon belül.
Kb 7-8 ezer Ft, a hivatalos minecraft.net oldalon érdemes megvenni a Java verziót. Azontúl költsége nincs, bár lehet bérelni hivatalos oldalon szervert meg világokat meg ilyeneket, mi ezekkel nem szoktunk foglalkozni.
Nem hivatalos szervereken vásárolható hozzá mindenféle kinézet, páncél, eszköz, tapasztalatpont, rangok, de az nem a Minecrafthoz kerül, hanem az adott szerver teszi zsebre, így csak azon a szerveren lesz érvényes, máshol nem (vitatott is ezek etikussága). -
#89309696
törölt tag
válasz
Teaway
#25348
üzenetére
Ez a szerver is olyan, mint Tali vanilla szervere volt, egy ember játszik rajta egy éve megállás nélkül, gondolom ő kérte az újragenerálást is. Úgyhogy nincs más építmény, ha van is már a saját gazdája se tudja mi az. Ennek a játéknak ez a halála, mikor nincs rajta ember.
-
#89309696
törölt tag
válasz
Komplikato
#25248
üzenetére
A letöltéshez nem kell regisztrálni sem, csak ha elindítottad a játékot azon belül kell bejelentkezni.
-
#89309696
törölt tag
-
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#25171
üzenetére
Szerintem arra gondol, hogy a napi egy ajándék emeraldot fel kéne emelni napi 100-ra vagy 1000-re, attól függően mennyi az EMC értéke és mennyit termel EMC-ben egy átlagos farm amiket ők építettek (hogy nagyjából arányos legyen), és akkor nem kell az Equivalent Exchange farmot futtatni feleslegesen, hanem a szeró emeraldként megadja naponta és azt vissza tudják váltani EMC-vé maguknak.
Mivel úgy is csak ők játszanak rajta ez is megoldás, aztán ha lesz a jövőben optimalizálás akkor vissza lehet csinálni ahogy eredetileg működne. -
#89309696
törölt tag
Összeírtam újra a futtatott szerverek listáját, csillaggal jelölve a leállított bugosak, sok csillaggal jelölve a Taliga költözési időpont.
2015 december:
Infinity Evolved expert /1.7.10
*Project Ozone /1.7.10
Karma /1.7.10
*Donutcraft /1.10
Infinity Evolved skyblock expert 1.7.10
*Direwolf /1.10
Project Ozone 2 kappa -> titan /1.7.10
Farming Valley /1.10
*All the mods 2 /1.11
Foolcraft /1.10
Age of Engineering /1.10
Direwolf /1.12
GT NewHorizons /1.12
Modern Skyblock 3 /1.12
Sevtech Ages /1.12
Foolcraft 3 /1.12
StoneBlock /1.12 ******************
Roguelike Adventures and Dungeons /1.12
Amur Hardcore Survival Pack /1.10
Unleashed /1.5
Enigmatica 2 expert /1.12
Engineer's Life /1.12 -
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#25112
üzenetére
A Terrafirma az kedvenc, de játszani már nincs kedvem. Ha jól látom a SkyFactory 3 is online?
-
#89309696
törölt tag
[link]
Itt a játékoslista nincs frissítve, mert én sose voltam ezen a modpackon, de ott a nevem mellette. És szerintem nem egy éve léptem be utoljára, hanem 4-5 hónapja az előző modpackra. Vagy az azelőttire, de tuti nem egy éve. -
#89309696
törölt tag
válasz
Staradder
#25090
üzenetére
Optifine szerintem van exe telepítővel ami ablakosban feltelepül. Az amit te próbálsz elindítani meg valószínű egy olyan jar fájl amihez kell a Forge loader előbb és az az által létrehozott mods mappába kell betenni a jar fájlt. Mindkét megoldás jó, de az exe telepítős egyszerűbb, ha csak optifine kell.
-
#89309696
törölt tag
válasz
joefasalasso
#25072
üzenetére
minecraft.net a hivatalos oldal, onnan a legolcsóbb is. A Java verziót vegyétek meg, az a legjobban kibővített. Eredeti verzió előnye, hogy fel tud csatlakozni minden szerverre nem csak a törtekre és könnyen használhat modpackokat pl. a Twitch kliensből illetve hasonlóakból ahol előre el vannak készítve és nem kell egyesével összeválogatni meg szenvedni a feltelepítésével. Nem biztos, hogy elsőre ki fogja használni minden előnyét, de később jól fog jönni.
-
#89309696
törölt tag
Ja, hát szerintem itt az egyik ok az, hogy a sugárkövetés hivatalossá tehető, a hobbimodder shaderek meg nem, a játéknak meg már kellett eléggé a grafikai javulás. Viszont épeszű gépigénnyel csak a W10 verzió bírja el, azért nem kapott a Java, meg annak nem is kell ott a mod.
Másik oka valószínű a további népszerűsítés, a Microsoft nagyon fogja a pártját a játéknak (irgalmatlan sok update), mert húzócím sok játékossal, 10 év múlva születő gyerekek is imádni fogják és a mai gyerekek akik felnőnek, sosem avul el és kis gépigényű alapja a VR, AR játékvilágnak a jövőben. -
#89309696
törölt tag
Valami ilyesmi lenne gondolom. Én nem ismerek ilyeneket, de láthatóan létezik PUBG map/mod a Minecraftban.
-
#89309696
törölt tag
Amúgy ugyanazt az energiatermelő gépsort csinálta amit én is régebben egy DW20 videó alapján, csak én a tar mellékterméket is visszavezettem a rendszerbe és az is energiát adott.
-
#89309696
törölt tag
Maga az oldal nem kamu, nem lopják el a pénzed, szimplán csak erkölcsileg nulla. A kezdetek óta utáljuk őket, mert más szellemi termékéből építették fel az egészet és keresik magukat szarrá rajta (abba ne menjünk bele pluszban, hogy részben gyerekeken, bár ez kicsit túlzás, mert egy bohócnak is fizet az ember, hogy csináljon lufiállatkát pl.), az viszont a mai napig nem tisztázott, hogy milyen szerződéses kapcsolatban állnak a játék készítőjével és nem is hajlandóak ezt tisztázni, ami kicsit sem furcsa... Döntsd el, hogy fizetsz-e.
Arra is figyelj, hogy mint minden ilyen szolgáltatás (még ha tisztázott is), ennél is könnyen rá lehet szokni a pénzen vásárolt előnyökre. Holnap más fog tetszeni neki, holnapután megint más, jövőhéten a 10. és mindig kell az ezer Ft-os kard, skin, páncél stb. Ezeknek a rendszereknek ez az alapja.Persze az is egy szempont, hogy az ember gyereke örömét leli benne, akkor hadd játsszon.
Én úgy vagyok vele, hogy egy fillért se adnék ki, de azt engedném, hogy játsszon rajta. Más lehetőség nagyon nincs is, mert gyerekeknek ők az egyetlen lehetőség kb. ahol kortársaikkal tömegesen játszhatnak magyarul. -
#89309696
törölt tag
-
#89309696
törölt tag
válasz
athos79
#24960
üzenetére
Lent a sarokban a téli ház is az enyém meg az a nagy vár mellette amit nem fejeztem be, fent a sivatagi ház Retek közelében is az enyém.
Spawnon a vasfarmot szerintem nem black építette. Valaki másnak a neve rémlik onnan tábláról. A szélmalmokat ő csinálta arra emlékszem. -
#89309696
törölt tag
Jó lett főni. Így visszanézve nem lett túldekorálva a ház, mint egy tehén olyan dagadt. Későbbi házaim azért sokkal szebbek ennél, a spigotos vanilla szerón az északi stílusú ami már nem fut, mert újra lett generálva, az sokkal szebb lett. Meg pár modos szerón az U alakú kúriák amiket csináltam azok is esztétikailag sokkal jobban sikerültek.
Volt vagy 300 entitás a birtokon, azok elbugoltak. Meg még néhány cucc hiányzik ahogy látom. A templom tetejében kincsek vannak.
-
-
#89309696
törölt tag
válasz
Di Natale
#24845
üzenetére
Első pár évben lehurrogtam, hogy ki képes egy ilyen ocsmány grafikájú szarral játszani.
Aztán telefonra letöltöttem a Survivalcraftot és nyomkodtam unalmas perceimben és tökre bejött. Utána letöltöttem a tört PC-s verziót a Minecraftból, mert hogy máshogy, magyarok vagyunk. 1.7.10-nél járt már akkor a játék, magyar videósoktól néztem mit kell csinálni benne. Majd fél év single vanilla nyomkodás után meg is vettem, segítettek a többiek benne. Aztán lezúztam 3 évet szerveren, évi 1000 órával számolva kb., de ott már leginkább modossal (abból is csak FTB). Sajnos/szerencsére a virágkorából pont kiestem. Aztán meguntam kb. egy éve már, azóta alig játszom. Azt se tudom már mi mit csinál, annyi minden változott benne. -
#89309696
törölt tag
A procik nem olyan drágák már Ivy bridge alá, így egy i5 megérhetné. Én is nézegettem, de aztán hagytam, mert úgyse játszom.
A ram viszont izés, mert kövi konfigba biztos nem tudod átrakni, mivel az DDR4 lesz úgy is.Szerintem megérné, videót is könnyebb felvenni vele játék közben, esetleg így már van idő megvágni is őket, mert a feldolgozási idő lecsökken.
-
#89309696
törölt tag
válasz
lakisoft
#24828
üzenetére
Ezek általában lopott, feltört accountok. Az esetek felében nem fogja keresni a gazdája és akkor tudsz vele játsszani a végtelenségig. De az is lehet, hogy valaki csak megunta és azért hirdette meg.
A W10 verziónak sokkal kisebb a gépigénye, cserébe butább is maga a játék.
-
#89309696
törölt tag
válasz
lakisoft
#24824
üzenetére
Java verzió mindenképp, az a teljes. A W10 Minecraft csak egy egyszerűsített verzió.
Kell 8GB ram, SSD nem létszükség. Kell egy 4 magos proci, jó erős egyszálas teljesítménnyel. Az IGP sem akkora gond, HD2500 már viszi pl. az alap grafikával.
A single player játékban sokkal nagyobb a terhelés, érdemes szerveren játszani ha van hova menni (kevés a magyar szerver).
Megvenni a minecraft.net-en lehet. Máshol drágább lesz a boltok kezelési költségei miatt. -
#89309696
törölt tag
Mit kell tudni a két modpackról ami most fent van? A Classic az sima normal mód, az Engineer's Life-ban van valami csavar?
-
#89309696
törölt tag
válasz
haverkulum
#24746
üzenetére
Csak, hogy téged is belerángassunk, tied a szerver, te dirigálsz. Az lesz feltéve amit te felteszel.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R5 7600 16GB DDR5 512GB SSD RX 9070 XT 16GB NZXT H7 Flow fehér 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550 R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 8GB Zalman S2 TG be quiet! 500W
- Byintek Love U14 Projektor
- 275 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- MikroTik CCR2004-16G-2S+
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
