Új hozzászólás Aktív témák
-
korion
senior tag
tömör,és lényegre törő cikk volt!
köszi! -
Methos81
tag
Kíváló a cikk, el is gondolkodtam, hogy beszerzek, egy plusz HD4890-et a jelenlegi mellé,
MIndösze a táp ami szűk keresztmetszet lehet vagy nem ? Corsair 520 al elmenne a két kártya? NEM OC ?
Ha valaki tudna egy megnyugtató pü-t küldeni szerintem már bele is fognék!
-
Duck001
tag
Valaki pls help igy nem tudok dönteni!! 70-es hsz-re aki ért hozzá irjon
-
Duck001
tag
Sziasztok! Segítséget kérnék, nem is tudom hol kezdjem először is
érdemes még ebben gondolkodni van egy sapphire 4870 512-őm és szeretnék mellé még egyet azért kérdem hogy érezhetően többet fog-e tudni a vas vagy már nem éri meg ezzel foglalkozni hogy itt a nyakunkon az ati 6000-s széria (igaz 100 ezer nem kevés egy kariért)
a két kártyát hajtana egy phenomll 965 be 3.8-ra hozva! (ja a tápom chieftec 550w ez elbírná-e vagy inkább 650w)??
Válaszokat előre is köszönöm!! (hátha valakinek van tapasztalata ez ügyben!) -
válasz
Tiszteletes #88 üzenetére
Badarságot beszélt akkor!
én is CF-et használok 2*8.X módban (HD5770) mondjuk én nem P45.ben hanem P55.ben de a lényeg ugyan az, ebben is csak 2*8.X be futnak a kártyák! szinte észrevehetetlen a 8X vs 16X!
De mutatok neked egy elég komoly tesztet P45 és HD5870 8X vs 16X ha végig olvasod a tesztet láthatod hogy 1 max 3.% al fogja vissza a HD5870.es kártyát ami valljuk be hogy közel 2X akkora teljesítményű mint egy HD4890.es kártya, tehát nálad még ennyi se lenne a visszafogás mértéke! -
Tiszteletes
aktív tag
Köszönöm a választ!
Igen a nagy Crossfire topikban írta a kolléga, hogy neki a P45-ös deszka visszafogta a 4890-eit már alapórajelen is. Igen. Elég tetszetős ez a deszka, de egyelőre még csak játszom a gondolattal.
Majd meglátjuk nyár végére, őszre hogy alakulnak a hardver árak.
-
#19617792
törölt tag
-
MPowerPH
félisten
válasz
Tiszteletes #85 üzenetére
Szia, köszi szépen.
Először is, ha X48 -as lapot akarsz, akkor ilyenben gondolkozz!
A 8x-8x kérdés már bonyolultabb, mert soha nem próbáltam. CF topicban anno volt róla szó, hogy csak kis mértékben lassítja vissza a kártyákat ez a felállás. Hogy ez FPS -ben mit jelent, azt sajnos nem tudom.
Szerintem keress rá a CF topicban erre, vagy kérdezd meg Laraxior fórumtársat, mert neki is asszem P45 alatt volt 4890 CF rendszere.
-
Tiszteletes
aktív tag
Elismerésem a teszt miatt. Na jó persze hazabeszélek, mert az én fejembe is sikerült szöget verni ezzel a teszttel. Mint MSI 4890 OC tulaj komolyan elgondolkodtam még egy ilyen kari beszerzésén, mert bizony ami most még jól megy. Az új 1-1,5 év múlva várható játékokat nem biztos, hogy ilyen jól viszi majd.
Alapvetően azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata 8X-8X-as PCI-E-vel? Mert az én deszkám csak 16 csatornán osztozik, hiába van ott a második PCI-E slot.
Ilyen teljesítményű kártyánál kb. mennyi lenne az elveszített teljesítmény százalékban?Mert hát 35-37K-t még csak kiköhint az ember, node még 37-et egy ilyen lapért:[link] azért talán mégsem, nem is beszélve az új RAM-okról...
-
bzs73
őstag
Jó kis teszt.
-
- = Zk = -
félisten
Jaj, ha most nálam lenne a gépem.
Lehet ha hazamegyek, megkereslek.az egy 4870 cf miatt lesz
Remélem lesz rá mégmajd érdeklödésMod
Vagy kapsz 5870et. Cf-hez.
Kiderül, merre mozog anglia IT ipara. -
InVino86
aktív tag
-
MPowerPH
félisten
Igen, a tesztek után levontam a következtetést. Nem értem a dolgot, a rendszeremben lehetett valami hiba, mert simán vinnie kellett volna. Talán majd az új 10.3 -as Catalystal megnézem.
kill_bill1: Tulajdonképpen az is elég, bár a 2x1GB ram ilyen felbontáson nem jön rosszul, persze több mint elég. De a cikk vonatkozott a 4850 tulajokra is. Kinek milyen VGA van most a gépében.
Nagynozi: Igen, nem is kevéssel. És akkor még jön az OC. Fogyi a hátulütő, ezt meg kell vallani, de valamit valamiért.
-
Nagynozi
aktív tag
Nagyon jó teszt! Ha jól működik a crossfire, akkor veri a HD5870-et is!
-
InVino86
aktív tag
ÖÖÖ izé, írtad, hogy Resident Evil 5 alatt nem ment a CF, a grafikonon mégis vannak CF és OC CF FPS értékek. Gondolom akkor azok nem játszanak.
-
kill_bill1
tag
Én a 4850-emhez vettem egy használt 4850-et 20k-ért, és vígan játszom full hd-ben. Szerintem ez is elég.
-
RapUGround
tag
Ilyet nekem egy X1900XT 256MB csinált. Se tuning semmi extra, csak alapórajel.
Elkezdte csinálni, utána egyre gyakrabban történt. Végül már olyan használhatatlan szinten, akkor úgy döntöttem gari, utána hibásnak is ítélték. Működött csak a 3D megfektette főleg ami jobban megizzasztotta. Ventilátor felpörög maxon fekete a kép, eleinte még nem okozott gondot, mert a gpu recover kilépett a játékból, de utána már az sem csinált semmit. Nekem tiédhez talán hasonló a tapasztalatom. -
marositech
senior tag
Jó teszt!
Nagyon jaú alaplapod van hogy a fene vigyen el. -
priti
addikt
Na igen, szépen megy, csak hát a dx11 hiánya miatt nem nagyon lehet mire kihasználni az erőt, dx10-ben X2-vel sincs szerintem gond, ami a teljesítményt illeti. Talán ha játszol valami multival akkor lehet értelme az X2-höz képest 4890CF adta többletnek, de offline tökmindegy hogy 50 FPS vagy 250FPS, úgyse látod a különbséget, ez a vízválasztó nincs még meg, hogy valami az X2-vel már akad, de ezzel meg nem. Én inkább ezért tartanám jobbnak az 5770CF-et, mert mindenütt hozza azt a teljesítményt nálam, amit a 4870X2 tudott de számos helyen többet (valszeg driver miatt) és tudja a DX11-et mellette, igaz nem sok játék támogatja még, de szép, szebb, mint a dx10, igaz a metro-ban a dof-ot ki kell kapcsolni, különben akad very high-on dx11-ben, de tényleg marhajó a grafika. Mondjuk én 30k-ért meg tudtam venni darabját, mostanában használt nem nagyon van, újonnan meg 37k körül van és azért az nem mindegy hogy 60k a CF vagy 74k
Rengeteget számít hogy ki mennyiért tudja eladni a régi cuccot, belátom. A lényeg hogy megtaláltad benne a számításod.
Izom Dx10-es konfig lett ez -
csaabz
őstag
Hiánypótló teszt, köszi érte!
Csak minden játék probléma nélkül támogatná az Atit...
-
ADAM1337
nagyúr
Jó kis teszt lett.
Kis modosítással akár címlapos is lehetne.
Sokak dobáloznak a cf ilyen meg olyan hibáival, amivel én 1.5év alatt egy hd3870x2-vel nem futottam össze amit fullhd-ban használtam, érdekes. (És átlagban high/veryhigh-on játszottam, és ez nem urban legend.) -
ruzsabazsa
aktív tag
Jó kis teszt.Gratula
-
PH-User
addikt
Enyhén beszerezhetetlen már a 4890.
-
jó teszt, érdekes volt ezt a kombinációt is megnézni.
5770CF és 5870 azért ehhez képest érezhetően lassabb (10-20%) - ha a fogyasztás nem gond, akkor ez egy elég ütős kombináció.
-
MPowerPH
félisten
És az egész teszt lényege, amit Te nem láttál meg, mert annyira elvakít a saját meggyőződésed. Igenis van létjogosultsága a CrossFire rendszernek, bármit mondasz. Nekem ne 4-5 éve játékokat hozzál fel példának... Az tök mind1, hogy 5770 vagy 5850 vagy 4890 CF -t építesz ki, megéri, mert nem 50% -ot, de még nem is 70% -ot fog gyorsulni a game, hanem 90-100% az majdnem garantált.
Egyedül már írtam is, hogy a Call of Juarez érthetetlen számomra, ott valami nem stimmelt, mert 100%+ -t hozott. -
MPowerPH
félisten
Igen, ha Téged nem zavar az állandó 30 alatti FPS, akkor neked tényleg elég. Viszont amíg majdnem 100% -os a CF hatásfoka, addig igenis megéri. Ezen írásod szerint az 5850 és 5870 -nek nincs is jogosultsága, mivel úgyis elég 1db 4870 teljesítménye?! Szvsz, ez kész... Azért néznék én egy 5770 tesztet -et CF -be rakva, Full-HD -ban, maximális minőségi beállításokkal. Az 5770 nem egy kategória a 4890 -el, ezt kellene megérteni.
A DX11 meg még messze van, most kezd el kibontakozni. Annak aki ilyen felbontásban és részletességgel akar játszani, és közben van neki egy ilyen VGA -ja, az biztos, hogy nem fogja eladni, és venni a helyébe 2db 5770 -est. És azt ne mond, hogy tuningban jobb, mert egy 5770 is pont annyit tud, mint egy 4890, és alapon is mindkét kártya GPU -ja 850MHz -re képes. Most elég nagy butaságot mondtál... Csak a 128bit -en az irtó kevés. A játékok megválasztásánál pedig említettem, ízlésem szerint szedtem őket össze. És igenis, az új game -ek mindegyikében rendesen megy a CF. Nekem semmi problémám nem volt még, ahol meg akadt, ott a kis segédprogram kisegített. Én ezt a lassulást nem láttam, plz mutasd meg.
Még a tuningról annyit, hogy nálam ez maximum 980MHz/1150 24/7 -re, ilyenkor már kell neki a légáram, de nincs hiba. Nah, ha ennél többet kihozol egy 5770 -ből, akkor megemelem a kalapom. Így most ebben elég durván megcáfoltalak, és még arra is rávilágítottam, hogy megint mekkora butaságot írtál. Nem értem ha egy 5770 850MHz -s GPU -val lassabb mint egy 4890 ugyan ennyivel, akkor 950MHz -n miért fordulna meg ez a sorrend?!
És hogy lassabb e, nézd meg magad. Asrock -os hozzászólásaidból már kitűnt, hogy azt hiszed csak Te tudod a frankót, de ott is bebizonyosodott, hogy az Asrockon túl is van élet...
priti: Azért nyertem vele pár FPS -t, és csöndet, mikor alapon használom, mert az X2 -es akkor is szörnyű hangos volt. És sokat számít az a 2x800MHz vs. 2x950MHz, mert azt lehetett látni, hogy bizony megdobta az FPS -t mindenhol.
Ha a 2db 4890 áráért kapok egy 5870 -et, akkor majd megcsinálom a váltást. De semmiképpen se adnék ki érte még plusz pénzt. Most ahogy nézem 40k -ért vannak az aprón 4890 -ek, akkor ezek szerint én ügyes voltam, hogy ennyi pénzből kihoztam. -
zolyee
tag
jó teszt lett!
-
Arni90
tag
Grat. Jó kis teszt
-
Angel1981
veterán
Hasznos kis teszt, köszönjük!
-
ricsi99
addikt
80k mégis több mint 70k .azt irta annyiban volt a 2 kártya... mindig van picit többért picit jobb teljesitmény
dx11 még csak a jövö itt mostani gépfejlesztésröl van szó.oc mindig lutri igy érdemes alap teljesitményt nézni
128bit vs 256 bit....nekem volt 4770 em s 4870 em is gyakorlati tapasztalat hogy nagyobb felbontáson nagyon kiütközött ,pont ott ahol kelle a craft .... nem hiába gyártanak 2 kártyát amd-s barátaink
én nem tapasztaltam nagy változásokat az ujjabb catalyst meghajtokkal.... igaz fraps-ot is rég vettem elö... megy minden simán... igy nincs érteleme nézegetni
"szürke" halál se jött elö még
ehhez viszont még tényleg kell pár driver verzió hd5-höz
majd ha kiforrott stabil driver-ek lesznek akkor elgondolkozom a cserén...egyenlöre szerintem még nagyon driver függö hogy az 5770-es melyik játékban hogy teljesít -
katt777
félisten
Kár, hogy csak olyan játékokban jelezted, ahol működik, mert így páran megint beugranak majd a CF-nek. Részemről amíg Oblivionban (+1 rakás más játékban) hatástalan, egy kupac szemét marad, mert más játékban jószerivel mindent visz 1db HD4870 is, mindössze FC2 és C igényel minimális fizika butítást, tehát lényegében értelmetlen beruházás.
Annyit megjegyeznék az alternatíva "nem létezéséhez", hogy 2db HD5770-et CF-be kötve ugyanezt az eredményt megkapod (csak alapon gyengébb, de sokkal jobban tuningolható), azaz 80k-ból drasztikus CF teljesítményt és DX11-et kapsz, ráadásul HD5-ös szériára még fejlesztenek is, miközben HD4-essel egyre több a hiba, lassulás a Catalyst meghajtókkal.
-
forrest85
senior tag
Very good!
-
cs_taz
csendes tag
Thx
-
priti
addikt
Mennyit kerestem annó a neten 4890CF tesztet, ember nem volt, aki kipróbálta volna. Legközelebb legyél bátrabb, vagy telhetetlenebb
Mondjuk ahogy nézem 4870X2-ről erre váltani nem sok értelme lett volna
-
A teszt tobb szempontbol is erdekes.
- Erdekes, mert utat mutat azoknak, akik eredetileg a CF tovabbfejlesztesre alapozva szereztek be egy 48x0 kartyat es CF-es alaplapot. Anno jol dontottek.
- Erdekes az ar/ertek aranyt latni az uj kartyakhoz kepest.
- Erdekes, hogy milyen viszonlagos az olcsosag. Az areses utan csereltem a 3850-et 4850-re, az UVD2 miatt. Majd ha kijon a 6-os szeria lesz 5-os kartyam. -
MPowerPH
félisten
Még valami. OC esetén van db rendesen, de nem nagyobb mint amit a 4870X2 produkál 800/1000 -en, olyan fordulaton, hogy a VRM 100C alatt maradjon.
32bit -es rendszeren én is filóztam, megnéztem próbára 64bit -en de nem tapasztaltam az FPS terén változást.
Így pár program miatt kényszerből maradtam 32bit -en, a tesztre pedig a 0 különbség okán nem akartam 64bit -et feltenni.
Szóval még egyszer kihangsúlyozom, nem olcsó, de ha van egy ilyen VGA -d akkor mégis jobban megéri ez a kialakítás, mert ilyen konstrukcióval olcsóbb és gyorsabb mint egy 5870. Az kérdés, hogy ez meddig marad így, én remélem, hogy lassan csökkennek az árak. Egyébként a két VGA -t 35k -s db áron vettem itt a PH -n, pedig mindegyik OC -s kivitel. -
MPowerPH
félisten
Nah, csak most értem haza, enyhén ittas állapotban.
Majd a hibákat próbálom orvosolni.
A címmel kapcsolatban...Ki is hangsúlyoztam, hogy azoknak ajánlott, és azoknak éri meg, akik már rendelkeznek 1db HD4870 vagy HD4890 -el, és van jó CF képes lapuk, és erős tápjuk. Az áramszámlán nem tudom megspórolni az 5870 -et, a fogyasztáshoz hozzájárul az i7 -es is, meg a sok ventillátor és winyo. Szóval, aki rendelkezik egy 4890 -es VGA -val, annak +35k -ért van egy olyan rendszere, ami teljesítmény tekintetében az 5870 fölött áll. Aki most akar ilyen nemű CF -t kiépíteni, azt erősen lebeszélem erről, mert 0-ról nincs értelme. És azt még inkább kihangsúlyozom, hogy egy HD5770CF nyomába se ér ennek, főleg nem ilyen felbontásban.Aztán, Lara említette még a 4870X2 -őt. Nah, én azt cseréltem le előbb egy single 4890 -re, egyszerűen nem bírtam megbarátkozni vele. FPS terén azért van lemaradása, főleg ha ezt a rendszert a tesztben használt 950/1100 -on járatom, mert szépen látszik, hogy az alapon használt CF -t is szépen elverte, és az is 850MHz -s GPU -t jelent, ami egy 4870X2 esetében szép álom, 2db -ról tudok ami 24/7 tudta a 850MHz-t. Nem beszélve a melegedésről, és arról a borzalmas zajról. Nekem nem érzékeny a fülem, de ez bizony megártott, ezért is váltottam.
Egyenlőre ennyi, majd még próbálok szerezni egy HD5870 -et, úgy lenne az igazi.Apró hiba, a fogyasztásnál az OC-nál nincs idle fogyasztás, illetve a dirt2-nél 1kártyás rendszernek nincsen max fpse.
Igen, itt hibáztam egyet a max. FPS -el kapcsolatban. Sajnos későn vettem észre, időm nem engedte a javítást. A max. FPS -t úgyis csak opcióként raktam be, a hangsúly a min. és az avg -n van. A rendszer terheletlen fogyasztását direktbe nem mértem húzott VGA -val, mivel így soha nincs idle állapotban, szabályozva van.
-
r-chee
őstag
Jó kis teszt lett ez
.
Fogyasztás: Az én konfigom 3.8GHz-re húzott procival, 915MHz-re húzott HD4890-nel, két vinyóval, 3 ventivel, vízhűtés pumpájával együtt terheletlenül 190-200W-ot eszik (Catalyst visszaveszi GPU-t 240MHz-re terheletlenül). HD film nézés közben 220W, teljes terheléssel max. 330W-ot. Fogyasztásmérővel mért adatok.
-
Boxi88
őstag
húúú... ez nagyon jó teszt lett! grat a 4890CF-hez!
-
Geller72
veterán
Sőt. Aki meg tud venni két ilyen karit (mert lássuk be, sokaknak egy 3650 is mission impossible) az meg tud venni egy nem CF-es drágább karit, ami vagy ilyen tudású, vagy jobb és nem eszik ennyit, meg nem ilyen ökör hangos, és nem kell mellette lekapcsolni a gázkazánt. ezért írtam én is, hogy relatív.
. De a teszt akkor is jó.
-
bartucc
addikt
Az olcsó mosolyt csal az arcokra. Nem sok ember engedhet meg egy ilyen gépet, szerintem akinek tellik Core i7-re, annak már mindegy. Egy Athlon X3-as rendszerhez, vagy hasonló kaliberű intelhez még esetleg. De a fogyasztás az nagyon nagy, terheletlenül 220W
-
Geller72
veterán
Ha kivárjuk az uborkaszezont, és nem 60k lesz egy 5850, hanem mondjuk 45, akkor az jó vétel lesz. Véleményem szerint érdemes. Ugye, okos ember nem karácsonykor, húsvétkor és egyéb ünepek alkalmával vesz komolyabb költségvetésű hardvert.
.
-
monguz82
tag
A teszt tényleg aktuális és jó is!
Én már tavaly június óta használok 4850 CFX-t, és nap mint nap látom, hogy jól döntöttem anno -
CoDWaW07
őstag
Jó teszt lett,grat hozzzá!
-
CoDWaW07
őstag
Jó teszt lett,grat hozzzá!
-
jumbo71
tag
Tetszik az írás,és igazán hasznos volt.Legalábbis nekem,mint 4890-es tulajnak...
-
pechman8
tag
A teszt véleményem szerint nagyon aktuális, és a cikkben megfogalmazott "ár/teljesítmény" helyzetről írt gondolatoddal teljesen egyetértek. Én hasonló megfontolásból egy OC-s 216 számolóegységes GTX260-at vettem ami a 4870 árában mozog...
-
boeing
őstag
Jó kis kari még a 4890,van benne bika.Grat a teszthez jó lett.
-
Davidof92
senior tag
Vajon az x1900xt crossfire is hozna 70% felett gyorsulást mostani játékokban?
-
Laraxior
titán
hát ez minden csak nem olcsó alternatíva. Apróban is legalább 80 körül mocorog...míg egy X2-es 4870et kapsz 50 körül és kb ugyanazt hozza.
-
romero28
senior tag
Az ATI CrossFire Extension-nek van nvidiás megfelelője ?
amúgy jó a cikk , grat
-
waithEard
őstag
Köszi!
Zaj mekkora volt tuning mellett? Hallod...,?
-
Sicilian
addikt
Gratula, jó lett a teszt
-
Dr Smoke
aktív tag
Jó teszt, köszi.
Egyébként a 32bites rendszer nem karcsú az összesen 5GB-nyi memóriához? Mit nem lát a windowsod belőle? Lehet 64bitessel jobb lenne a dolog. -
Killing
addikt
Lehet hogy az 5870 árát visszanyernéd a villanyszámlán.
-
Geller72
veterán
A teszt zsír, de kissé megmosolyogtam azt az "olcsó" szót..
Persze 1916 óta tudjuk, hogymi is az a relatív..
.
És természetesen megnéznénk vs.-ben egy "hason szőrű" 58xx-es CF-et..DX11-ben.. -
JanR
addikt
válasz
- = Zk = - #18 üzenetére
En is ezen gyotrom magam. Vagy eladom a 4870 es 5850-et veszek helyette, vagy veszek a mostani vga melle meg 1 ugyan ilyet es CF. Bar juliusig raerek meg gondolkodni
Meg hat kitudja, hogy az nv mit is mutat fel
-
ricsi99
addikt
Nekem is 4870-cf (800/1000)em van s 100% meg vagyok vele elégedve... nem volt még olyan game ami 1800*1600 ban szaggatott volna
Olcsób de sokkal bomyolultabb összerakni egy ilyen rendszert....mezei usereknek inkább nem javasolt
-
aram01
nagyúr
ha már igy benne vagytok vennék még egy 5770-et az felérne az 5870-el?
-
Sir Robin
tag
Apró gépelési hiba az 1.oldalon a beállításoknál: "NB 3600GHz"- ha jól sejtem ez MHz helyesen.
-
iSonic
addikt
Nagyon jó is teszt
-
- = Zk = -
félisten
Gratula
Asszem én 4870cf-et rakok majd logáutba -
aram01
nagyúr
köszönjük
-
yolan
őstag
Nagyon korrekt teszt. Magvas, lényegre törő. Szépen skálázódik. Köszi.
-
gabesy
tag
Jó írás, bár most, hogy szép lassan megjelenik az új Nvidia kártya talán az 5-ös ATI széria árai is csökkeni fognak. (remélem) És lehet, hogy egy új alternatívát találunk akár 5850, akár az 5870-es oldalán. Meglátjuk.
-
Gál István
senior tag
Köszönöm a tesztet!
P.4.O.8.W.9.E.0.R
-
Puma K
nagyúr
Jó kis írás, gratulálok hozzá!
Én majd akarok venni még egy HD4850-et és CFX-be tolom majd. Tudom, hogy a P55 csak 2x8-ba használja a kártyákat de most az a 4% teljesítmény csökkenés nem nagy cucc meg tuning úgy is lesz... remélem rendes vízhűtés is meglesz addigra. A DX11 még felejtős nekem, majd ha lesz rendes átlag FPS (50-60) DX11+tesszelácó+fizika(Physx vagy Hawok) 1920x1200-ban.
-
1hijjanhusz
senior tag
jó teszt gart!
-
ádikácska
aktív tag
Üdv!
Valahol láttam egy olyan képet, hogy táblázatba voltak szedve az ATi kártyák, hogy melyiket melyikkel lehet CF-ben használni. Valaki nem tudná nekem belinkelni? Sehol nem találom.
Jah és még egy kérdés, egy 4870 CF-hez milyen táp ajánlott? Illetve 4870-et össze lehet kötni 4890-el? Előre is köszönöm!Jah és még valami. Valakinek nincs ötlete, hogy ez mitől lehet?: 4870-em van, Sapphire, ref.hűtős, 512 MB-os. Eddig két játékban tapasztaltam (DiRT2 és FIFA10) hogy játszom, egyszer csak megfagy a kép, a monitor pedig kikapcsol. Valamikor le tudom tenni tálcára Alt+Tab-bal, visszalépek és utána megy tovább, mostanában viszont csak a restart segít. GPU Caps Viewerrel megnéztem a teszteket. Mindegyit hibátlanul futtatja, kivéve egyet, a HDR+DoF+Radial Blur nevűt. Ennél ugyanazt csinálja, mint amit a játékoknál tapasztaltam. Hőfokok rendben vannak. Valakinek valami ötlete? Nagyon megköszönném, mert nem ezért vettem anno 50k-ért VGA-t.
-
Vasinger!
nagyúr
Azt hiszem át kell fogalmaznom magamban az olcsóság fogalmát.
-
dangerzone
addikt
Durva ,hogy ennyit számít a vga oc. Nem is hittem volna.
-
caizzz
senior tag
Jó kis teszt lett, bika kártyák ezek.
Bár olcsó 1gigás 5770 CFX is megfontolandó.
-
Davidof92
senior tag
Jó teszt lett, grat hozzá. Jó erős videokártyák még ezek.
Apró hiba, a fogyasztásnál az OC-nál nincs idle fogyasztás, illetve a dirt2-nél 1kártyás rendszernek nincsen max fpse.
-
subaruwrc
félisten
mégtöbb képet
-
A grafikonok nagyon igényesek, csak a szöveget igazán írhattad volna fehérrel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- lacixtal: Laci XTAL - Emlékproffil
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Milyen videókártyát?
- Nők, nőügyek (18+)
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Apple asztali gépek
- Milyen légkondit a lakásba?
- Autós topik
- További aktív témák...
- R7 9800X3D/XFX 7900GRE/2x16GB DDR5 6000Mhz/2TB NVMe SSD
- Szép állapot!! Hátlapon kisebb kopások!!! Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G/DS - világoskék
- MacBook Air M1 / 2020 / Ezüst / 13" / 256 GB / 8 GB / DOBOZ / GYÁRI TARTOZÉKOK /
- Nagyon szép állapot!!! Samsung Galaxy A13 SM-A137F/DSN - fehér
- i5 HP Pavilion DV7 laptop
- Szinte új! 3 Hónapos! Playstation 5 Slim Disc (Lemezes) Kiadás! Garancia: 2027.05.15
- Xiaomi 14T Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3033, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3052, 96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest