Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz djnice #5314 üzenetére

    "Streaming", saját NAS-tartalom 99%-ban SDR, a HDR-ek lemezeken vannak, bár nincs sok. Tesztfájlból meg begyűjtöttem minden DV profilt, ami lehetséges, a teszteken kívül, már nem foglalkozom, hogy milyen profil vagy mennyire pontos, a lényeg, hogy jó legyen, ne legyenek zavaró hibák. Nincs olyan lejátszó, TV, AVR, sztereó erősítő, DAC, stb, ami egyszerű felhasználónak, minden szinten a profi, tökéletes minőséget nyújtaná, viszont olyan van amivel maradéktalanul "boldog" lehet.
    Sok mindent kipróbáltam, de már nem érdekel, ha valaki azt írja, hogy nem alkalmas pl. a Plex Dolby Visionre, vagy nem sztenderd szerinti pontos a HDR10 megjelenítése, mert manapság kb. semmi sem tökéletes (100%-ban mindenben tökéletes) az elérhető kategeriában, de még felette sem. Nincsenek sz@r eszközeim, sima 2.1-es sztereó hangrendszerem van, DAC-al, a cuccok értéke kb. 1,7 millió, és nem tökéletesek, egyik sem, pedig van néhány CE-t futtató Amlogic box, Apple TV, UHD Blu-ray lejátszó, OLED TV, erős középkategóriás szubláda, középkategóriás polcsugárzók, viszonylag olcsó kábelek, középkategóriás NAS, felsőkategóriás router, stb.
    Tehát ha valami jó, akkor már "elég" a boldogsághoz, és nálam a jó azt jelenti, hogy nem csíkoz, nem villog, nem foltos, tehát bőven megfelelő, viszont az már nem zavar, ha 6000 nit helyett csak 4000 niten fénylik a nap abban a 3 másodpercben.

Új hozzászólás Aktív témák