-
Fototrend
Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
NoLF
veterán
mai gyűjtemény, lássunk hozzá
5,2-6,6ig szépen felfelé. a kakukktojás persze az olasz peroni gran riserva doppio malto, már ittam, akciós volt, elfér
-
looser
addikt
Ma meglátogattuk a Snapsz Galéria nevű helyet egy kollégával; csapon Deliriumok vannak (Tremens, Nocturnum és Red), Floris Kriek ill. Gulden Draak 9000. Tremens volt az első GD a második és egy Bush Ambre nevű csodával 'fojtottam le' az előzőeket, ez utóbbi 12%-os darab, erősen alkoholos ízű, de jó ital, nekem viszont a GD 9000 ízlett. Nem, itt nyoma sincs a nyomasztó cukornak mint a 'kis'tesónál, ellenben egy remek félbarna ale kellemes illattal és lassan kibontakozó gyönyörű testtel. Nagyon jó sör.
-
Traxx
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6693 üzenetére
Tripel Karmeliet vagy Westmalle még mindig kellene, esetleg a 10-es Maredsous....meg még jópár társa
-
Traxx
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6691 üzenetére
Nem találtam meg hirtelen, de valamilyen blogon olvastam, hogy nem voltak elájulva a Jupilertől, jellegtelen sör kategóriába sorolták be (bár az nem rémlik, hogy ez a belga sörök között értendő-e, vagy úgy összességében
)
-
(ÉN)közPONT
őstag
Idézem:
Belgium legnagyobb mennyiségben forgalmazott söre. A francia-ajkú Vallónia terméke. Diszkréten komlós illat, mély arany szín, mérsékelt hab jellemzi. A közepesen telt, malátás testhez élesztős-gombás utóíz párosul. Finoman eloszló szénsav-tartalma a pezsgőre emlékeztet. Igazi németalföldi pils. Jó lehet abban az országban sörbarátnak lenni, ahol ilyen a legközönségesebb sör...Jónak tűnik
-
Traxx
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6687 üzenetére
Vagy a Jupiler.
-
jookomak
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6687 üzenetére
Lehet kicsit túloztam, nyilván ott is van moslék sör, bár nem tudom, hogy megengedhetik-e maguknak a belgák az olyan csodák után, mint az orval pl.
Talán inkább a mi Dreherünk lehet ott a stella. -
jookomak
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6682 üzenetére
A belga lóbányai elvileg a Stella, nem? Mondjuk az is más (jobb) kint, mint itthon. Szerencsétleneknek azt kell inni mondjuk egy meccsen...szörnyű lehet.
Kedvenc marketingszövegem: a magyarok szája ízéhez igazítva. Magyarán olcsóbban csináljuk a gagyit. -
Jhonny06
veterán
Ma végre lesz időm bemenni a csakajósör-be, ezeket rendeltem:
Flying Dog Gonzo
Flying Dog Raging Bitch
Flying Dog Snake Dog IPA
Sierra Nevada Bigfoot Ale -
(ÉN)közPONT
őstag
válasz
Kergeboci #6678 üzenetére
Hát ehez érdemben azért nem tudok hozzászólni mert bár jártam belgiumban ,de nem emlékszem arra ,hogy amit a helyi fogyasztásnak szántak abban van e kukorica ?
ettől függetlenül a belépő szintű ..már árban .... a belga sörök között nagyon is jó minőséget képvisel ........OFF : kíváncsi lennék milyen lehet az ottani ""kőbányai""
-
válasz
(ÉN)közPONT #6677 üzenetére
És ebben mindig volt kukorica? Meglepetten olvastam a cimkéjén, nem hittem volna, hogy belga sörnél belefutok. Még ha Mo-on palackozzák, nem lepödök meg, de erre utaló jelet nem találtam rajta.
-
(ÉN)közPONT
őstag
válasz
Jhonny06 #6668 üzenetére
A Leffe egy tényleg nagyon jó sör és régebben a 349 forintos árával lazán versenyképes volt a mainstream prémium kat sörökkel !
Azért egy Gulden Draak al nem egy kategória bár az is ipari mennyiségben készül ,de némileg jobb sör
Részemről a Leffe Brune ben azt szeretem ,hogy bármiféle alkalom mellé passzol ...és színte mindenféle ebéd/vacsora mellé el tudom képzelni mint kisérő italt.
-
adster
tag
Hadd kívánjak én is boldog születésnapot!
Hát igen, a Bigfoot az remek, feltétlenül próbáld ki, ha alkalmad nyílik rá.Én most éppen egy Mikkeller Mexas Ranger -t kortyolgatok.
Elég, ha megosztom a leírását: "Ale brewed with spices, almond milk, cocoa, chili, black beans & avocado leaves."
Te jóságos ég. Nem mondom, hogy az a kocsmázós-beszélgetős sör... -
csak a Soproni
-
adster
tag
Mostanában egyébként volt pár amerikai, sikerült szert tennem pár komolyabb darabra, pl.: Lost Abbey Judgment Day, Green Flash West Coast IPA, Founders Dirty Bastard, Weyerbacher Double Simcoe IPA, Cigar City Maduro Oatmeal Brown Ale, Westbrook Vanilla Tree Dubbel, stb.
A legnagyobb kincsem azonban a "ratebeer top 50" 6. helyén álló Alesmith Speedway Stout, bár ezt a sütőtökös Southern Tier Pumking-et is epekedve várom már.
Legutóbb egy Sierra Nevada Bigfoot-hoz volt szerencsém, ha jól tudom, looser kolléga már ivott olyat, illetve emlékszem, hogy NoLF, te is fogyasztottál már ettől a márkától.
Huhh, hát meg kell, hogy mondjam, szerintem leírhatatlanul jó sör, ezek állatok odaát...Úgyhogy ez majd mind szépen megy felfelé a blogra.
[ Szerkesztve ]
-
adster
tag
Sajnos még egyiket sem ittam, de hallottam már róluk, illetve láttam már őket képen. Az Old Thumper pl. a vaddisznós, ha jól emlékszem.
Bár a Harviestountól az Ola Dubh 18-at ittam már korábban, az nagyon rendben volt.Azért kínálat terén te sem panaszkodhatsz...
-
NoLF
veterán
válasz
Jhonny06 #6668 üzenetére
az alázás talán túlzás, legfeljebb a te ízlésvilágodhoz közelebb áll, mindenesetre nagyon jó sör, annyi szent
én is majdnem vettem ma egy nagyüvegest, de aztán mégis inkább három leakciózott termékre martam rá az angol polcról
az egyik a skót harviestoun főzde bitter & twisted 4,2-es szőkéje, igazán finom, frissítő, citromos aromával bíró frissítő bitter, kortyolnivaló
a második az ringwood brewery old thumper-je, kellemes félbarnaság 5,6% alkohol, gyümölcsös aromák, száraz és édes, az áráért pompás darab
a harmadik a marston's old empire IPA-ja, száraz ahogy kell, de a végén mégis édesbe fordul a komlóáradat, 1,5 fontért ez is remek választás, 5,7 az alkohol
-
Jhonny06
veterán
Vettem egy Leffe Brune-t. Verjetek meg, hogy eddig a Heineken-t meg egyéb szarokat vettem 250 körül, amikor ilyen sörök vannak 400-ért. Tökéletes. A kétszer ennyibe kerülő belgákat is alázza.
-
Akinek főzdefeszten az IPA-k voltak a kedvence és bejött neki a Weathly (jól irom?) special Grabanc (miért ne jött volna be, a legjobb IPA amit életemben ittam), annak irány a Csakajósör bolt/kimérő, mert még van náluk csapra verve.
Ferdinándék pedig szűretlen Primator búzát csapolnak mostanában
Azt hiszem fizetésem mostanában megint nem ruhára és kajára verem el
[ Szerkesztve ]
-
stangli
senior tag
[ Szerkesztve ]
-
Traxx
őstag
válasz
Jhonny06 #6661 üzenetére
Nyíregyen sörfesztiválon kóstoltam a csapolt verzsönt. A vége felé, amikor már határozottan elkezdett melegedni, igencsak előjött az íze, de addig sem volt éppen rossz. Szóval (az Agnus mellé) én mindenképpen bevállalnám
Az nekem kissé átlagosan indult, de szintén a melegedéssel jött elő az "igazi énje"...összességében nagyon jó volt.
-
-
Jhonny06
veterán
Corsendonk Pater-ről vélemény valaki? Érdemes kipróbálni?
-
looser
addikt
válasz
BalaNce87 #6653 üzenetére
Azaz! Én is arra gondoltam, a táblán felülről a harmadik, az English special volt a második, ginger az első, stout a negyedik, ehhe :-))
Szóval nekem is a Golden ale jött be, valami szenzációsan jó íze van. Gyűlnek már a kedvencek, pedig még csak egy éve ismerkedem a különleges(ebb) sörökkel :-) -
Latency
senior tag
Ennek ma láttam a hirdetését a villamosmegállóban: [link]
-
Srácok, belga sörfeszt lesz még1x idén?
tavaly ugye szeptemberben volt, most pedig júniusban.
-
Nem volt rossz ez a Főzdefeszt de néhol eléggé kemény árképzést alkalmaztak ami nem tetszett annyira. Wc-ből igazán tehettek volna kicsit többet de végülis túl lehetett élni.
Nem tudja valaki esetleg hogy Főzdefeszt polóból van e feketén kívül más szín? Feketét nem vennék de egy sötétkék vagy zöld már nem lenne rossz.
Ogre söre szerintem egész jó volt próbálok majd üveges verziót is szerezni belőle.
A Köleses sör még mindig nagy kedvencem ha jól tudom a Köleses dupla lett most a fesztivál söre.
Ittam valami banánosat is arról inkább nem ejtenék szót. (bár tény hogy banános ize volt)
Pár cseh sört is kipróbáltam azok is egész jók voltak bár az IPA-juk tényleg elég keserű volt ahogy írták. Ezekkel nem volt gond.
Zipsből English special-t ittam az egész jó volt meg a gingert is kóstoltam az sem rossz.
Meg ittam még pár másikat azok nem nagyon maradtak meg.
Angry Beastet próbálta valaki? Én nem akartam 650-et adni 2 deciért mondjuk 12% már amúgy is sok nekem.A lényeg hogy még sok ilyen fesztivál kell! (talán valamivel melegebb lehetett volna akkor több sör lemegy)
-
looser
addikt
Tegnap megkóstoltam és örültem, hogy nem maga Laci csapolta (ma fogja 3-tól), mivel nekem elég középszerűnek tűnt, különösebben nem volt kiemelkedő. Én nem tudom, mi az az íz, ami az olcsó söröknél mindig megcsap, talán tartósítószer(?), de ez volt az első, ami mellbevágott. Azután érdekes módon odébbállt ez a fura illat/íz és egy jóval kellemesebb malátás íznek átadta a helyét. Nem lett volna szívem megmondani neki, hogy az első korty eltorzította az arcom :-)
Viszont lett egy új kedvenc, a Zip's English Ale. Elképesztően hangulatos, szamócaízű sör, gyümölcs nélkül persze, nagyon különleges, harmonikus ízvilággal.
-
looser
addikt
Jhonny06: remek ötlet, de a cseheket se hagyd ki! Jó árban jó/kiváló sörök :-)
jookomak: nem tudom, bekaptam valami nyavaját, de inkább valami jó söröket kapnék be szívem szerint :-) Szóval lehet, hogy szombaton már ki tudok menni, ha nem is szétcsúszni, de pont ez a kettő érdekel engem is, illetve még Ogre söre.
-
jookomak
őstag
Szombat este valaki főzdefeszt? Én sajnos csak 8tól érek rá, és akkor sem sokáig, mert másnap dolgozom.
Viszont tuti nem hagyom ki a grabanc legújabb verzióját, ahogy talán megkóstolom az Angry beastet is. Ha vasárnap este is tart még, akkor lehet szintén kiugrok. -
Jhonny06
veterán
Vettem ma egy Kasteel Rouge-t. Meg vagyok fázva, így nem volt teljes a feeling, de jó. Nem igazán érdekelnek a gyümölcsös sörök, úgy voltam vele, hogy ezt se kóstolom meg, de nagyon más, mint a többi. Nem is érzem benne annyira intenzíven az aromát, mint ahogy elképzeltem, egy nagyon halvány löketet ad csak neki.
Kezdek lassan kifogyni az Intersparban kapható sörökből, még van 1-2 ismeretlen, de lassan ellátogatok a csakajosor.hu szentélyébe és a belgáról áttérek az amerikai kézműves sörökre. Aztán még az skót az, ami érdekel.
[ Szerkesztve ]
-
NoLF
veterán
most olvasok csak utána, tényleg alsóerjesztésű
nyilvánvaló, hogy nem egyhuzamra kellett volna betolni majd' az egészet, jobban odafigyelve, de ha otthon vagyok, mindig sietni kell
bevallom őszintén hogy a jura és a yeti megrángatták rendesen a kis (nem létező) copfomat, pislogtam utánuk rendesen
-
(ÉN)közPONT
őstag
válasz
jookomak #6632 üzenetére
Köszi köszi....ezt ismerem......én olyan helyre gondoltam már ha van nálunk olyan ahol az XXL es kajákra szakosodtak...pl bécsi sz 1Kg húsból stb stb
Bécsben tudok ilyen helyet, vajon itthon is létezik ilyen tip étterem?Tegnap vettem egy régi kedvencemet
No comment...400 hufért még mindÍg egy remek választás ...
A gyár mellé kell költöznöm és valamelyik tartályba fúrnom egy lyukat az egyik éjjel , egy hosszú locsolótömlő , némi sziló és társai .....szép halál lenne és főleg gyors XD -
NoLF
veterán
lemaradt 6 különböző brewdog termék, amiből egyre emlékszem, a punk ipa de azt már kóstoltam is, a többi meg otthon maradt a polcon, legközelebb betermelem őket, ha hazamegyek. ezek viszont mind bementek, de a yeti és a paradox jura teljes embert kívánnak, annyi szent! a békésszentandrási fekete korsó eszméletlenül bejött, a tuck barát is elismerésre méltó, a keserű méz az egyik kedvencem alapból is, a köleses elég híg cucc de jól esett a melegben, stb stb stb... a csatosüveges holland ale igen közel állt a belga ízvilághoz, nem véletlenül.
-
jookomak
őstag
válasz
(ÉN)közPONT #6631 üzenetére
Bécsi szeletek? [link] Óriási bécsi szelet szigorúan borjúból, mellé a házi vegyessaláta mmmmm. Nem a legpuccosabb helyek, de azért egész jók, és árban sem vészesek. Sör az mondjuk max Dreher...
-
(ÉN)közPONT
őstag
Hamár éttermek.... tudtok bp-n olyan helyet ami a német/osztrák xxl snitzelhause mintára épült és valamelyest még minőségibb hely is ?
thx -
NoLF
veterán
hja, azt nem is említem, hogy holnap megyek vissza Bristolba, s tegnap Gyulára mentem, onnan hazafelé sikerült beugrani Békésszentandrásra, sajnos csak meggyes és az ogre söre volt kapható, most utóbbit ízlelgetem... megfelelő minőségű pilseni típusú lager ez, kérem!
-
adster
tag
Szerintem is jó volt nagyon, én a kettő, illetve kettő és fél nap alatt kb. 20-25 fajta sört kóstoltam, ebből kb. 15 fajtát vagy csapoltan, vagy egyáltalán nem ittam még, úgyhogy tényleg kielégítő volt a választék.
A cseheknek külön örültem, ott aztán tényleg voltak ismeretlenek, de szerencsére a belgák közül is volt pár kevésbé hagyományos.
Azért azt meg kellett állapítanom, hogy leginkább a meggyes sörnek volt nagy sikere mindenütt, az szinte minden társaságnál fellelhető volt.
Így viszont megeshetett, hogy az utolsó napon pl. egy korsó Erdingert, vagy Bombardiert az egyik standnál a kezdeti 600 helyett 300-ért adtak, így 100 Ft-tal volt drágább, mint a pohár, sőt egy társaság mindenáron meg akart szabadulni egy Soproni kartonpapír alkalmatosságba helyezett, lányok által árult 4 korsó sörtől (Carlsberg, Soproni, Budweiser, stb.), így azt végül kegyelemből megvettük 400-ért. -
looser
addikt
válasz
(ÉN)közPONT #6624 üzenetére
Szögedi Red Devil és Nyári (Téli) Boszorkány! Kellemes sörök, különösen a Devil nagy kedvenc az alacsony árkategóriájú alkotásokból. Adj neki egy esélyt! >:>
-
(ÉN)közPONT
őstag
THXTHX
Minden sörös izébizékről lemaradtam mostanában :-/ ..nembaj majd legközelebb ...
Apropó múltkor láttam egy pontosabban két félíg meddíg házi jellegű sört asszem Pécsről ? a csodálatos tesco ban.....vmi örödög nevű volt az egyik (már a neve is jó volt XD) a másik meg valami boszorkány?...műanyag flakonban volt asszem ..és kb 400 huf környékén volt az ára ...ha látjátok próbáljátok ki mert nagyon finom kis sör remekek !
-
Traxx
őstag
Szia!
Előrehoztam a túrát, tegnap néztem ki
A Corsendonk-oknak nagyon örültem, illetve azon kívül egy 24-es Primátort kóstoltam meg. Szerettem volna a Cuvée des trolls-t is, mivel azt boltban még nem láttam, de éreztem, hogy ha bevállalom, akkor lemegyek kecskebékába brekegni
Kicsit így is éreztem az alkoholt, hála annak, hogy délben ettem, és 5-kor söröztem kvázi üres bendőre
Kicsit kár, hogy Kasteel-ből csak Rouge volt, abból a nem gyümölcsösöket elnyalogattam volna. De összességében jó kis rendezvény volt szerintem is, pozitív csalódás
-
Elképzelhető, hogy októberben megyek Prágába 2 napra, mit érdemes kóstolni? Tudom, hogy nagy a választék, de nem ihatok végig mindent, nem akarom, hogy szegény csajszinak kelljen hazatámogatnia
-
adster
tag
Jajj, valoszinu, h kisse elkestem vele, de azert meg a vege elott leirom gyorsan, hatha meg nem indultal el. :-)
Eloljaroban annyit, h azert jobb, mint amire szamitottam. Igaz, h nem nagy teruleten, de tenyleg sokfele sor van. A cseh standnal kb. 12 fajta, belgak kozul is van par es valtozatosak is. A mar elore megjosoltakon kivul pl. Cuvee des Trolls, La Trappe Dubbel, Corsendonk Pils, stb.
Sztem egesz jo kis rendezveny lett, ugyhogy siess, mert megeri kinezni! -
Jhonny06
veterán
Mára egy La Trappe Dubbel van betervezve. Láttam Kasteel Rouge-t is, na azt majd jövő héten.
-
NoLF
veterán
na, barátnőm is tudja, mire van szüksége a bélnek
egy 12 darabos csakajósör-kollekciót kaptam tőle 30. szülinapomra, és hát... jaj!
most épp a brewdog paradox jura van porondon, ez az imperial stout whiskeyshordóban érlelt, 15%os alkoholtartalmú, egy merő csokoládéültetvény némi alkoholháttérrel... alig bírom meginni!
sörben gazdag hétvégét mindenkinek!
-
Traxx
őstag
Rendben, köszönöm előre is
engem leginkább a belga vonal piszkálna, a Deliriumokat nagyon megkóstolnám, ha vannak...vagy olyasmiket, amelyek a helyi boltokban nem elérhetőek, mint pl. Kasteel (Rouge kivételével), Tripel Karmeliet. A ritkábbakról, mint Piraat, Westmalle, Maredsous, vagy Rochefort nem álmodozok
Ja és én szerintem vasárnap teszem tiszteletemet a városban
Jhonny06: jók a belgák...nem kicsit
Nekem a Duvel az egyik személyes kedvencem, a másik a Corsendonk Angus. A Gulden Draak már kissé túl édes, de szintén fini. Sok sikert a felfedezéshez, megbánni nem fogod
[ Szerkesztve ]
-
adster
tag
Szia!
Ma mindenképpen elnézek rá. Nagyjából azért el tudom képzelni, hogy mire számítsak, bár a világon semmi tájékoztató nincs feltéve magukról a sörökről, leszámítva, hogy "bevonulnak a csehek, meg a belgák"...vagy vmi ilyesmi.
(A múltkor kíváncsiságból fellátogattam már a Miskolci Sörfesztivál honlapjára...egy k*rva szó nem sok, annyi sem volt írva a sörökről, viszont Dr. Alban, meg Kadlott Károly életrajza szakdolgozati részletességgel volt felvázolva... Másra nem is számítottam, de azért az durva, hogy egy "sörfesztiválon" éppen a sörökről nem esik egy szó sem.)Szóval szerintem belgák közül ilyen Delirium Red, esetleg Tremens, Barbar, Satan, Florisok, Campus, ilyesmik; ezen kívül a szokásos nagyipari kommerszek (Dreher, Arany Ászok, stb.); a magyar kézművesek közül is inkább a gyümölcsösöket említik a honlapon, úgyhogy valószínűleg itt is azok fognak dominálni.
Egyedül a csehekben van némi bizadalmam, bár a Bohémia standjához már Kecskeméten volt szerencsém, de azt azért nem lehet olyan könnyen megunni.Majd megírom, hogy mi volt.
-
Jhonny06
veterán
Elkezdtem szép sorba kipróbálni a belga söröket, illetve a könnyen beszerezhetőket. Eddig:
- Leffe
- Barbar
- DuvelMára meg be van tervezve egy Hoeggarden. Erről nem találtam sok infót. Meglepetésemre a Leffe volt a legjobb, pedig sokkal kommerszebb és olcsóbb, mint a többi. A Duvel nagyon durva, nem tartom annyira jónak (mármint inkább még nem tudom értékelni, új vagyok a szakmában). A Barbar kiváló, kicsit gyümölcsös, elég erős.
[ Szerkesztve ]
-
looser
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Windows 10
- Ukrajnai háború
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Politika
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- További aktív témák...
- DJI Mini 3 Fly More Combo Plus RC drón szett - új állapot, garancia, 1x battery, 2x battery plus
- Loreal x Zuvi AirLight Pro professzionális hajszárító // Számla + Garancia //
- DJI Air 2s drón RC szett újszerű állapotban, két akkuval és DJI RC-RM330 távirányítóval
- DJI Mini 4 pro / Mini 3 pro / DJI Mini 3 drón Fly More Kit Plus - 2x47 perc
- DJI Mini 3 pro Fly More Combo (FMC) RC drón szett - kijelzős távirányítóval és extra táskával (2)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest