Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    Dirk Gently's holistic detective agency (2016)
    Douglas Adams-t nem egyszerű feldolgozni - ezért a 2016 Dirk Gently széria alkotói valószínűleg úgy döntöttek, hogy meg sem próbálkoznak vele. Fogták Adams egyik népszerű könyvének címét és címadó karakterét, meg néhány alaphülyeségetigazságot a regényből, és írtak hozzá valami teljesen más sztorit - bár próbálván hűek lenni a forrásanyaghoz, valami teljesen háborodottat. A sztori folyását bomlott karaktereken keresztül, helyenként székről leesős beszólásokkal és döbbenet unalmas eseményekkel próbálták előmozdítani, valamint egy két pártra szakadt színészgárdával - a cast egyik része börleszkbe hajlóan idétlen (de mondjuk nem csinálják rosszul), a másik fele meg olyan átéléssel és odaadással formálja meg a (semmivel sem normálisabb) karakterét, mintha a Globe színházban játszana valami fajsúlyosabb drámát.
    Szóval ez a széria valami hihetetlen káosz. Az első négy rész a fenti mederben csordogál végig, aztán az ötödiktől kezdve beindulnak az események, és valami szédült galoppban jutunk el a végkifejletig, ami a 8. epizód közepe - utána már csak néhány nyálas karakter-closure és egy igencsak irritáló cliffhanger vár ránk. Van második évad, de annak is cliffhangeres vége van, harmadik évad meg nincs. Szóval ez megint az a kategória, hogy nem árt átgondolni, belekezd-e egyáltalán az ember.
    Az biztos, hogy a Dirk Gently nem való mindenkinek - nekem tetszettek a hibbant karakterek és az elmeroggyant sztori, amit a végére meglepően kevés lyukkal sikerült kikerekíteni.
    Verdikt: 7/10.

    #értékelés

Új hozzászólás Aktív témák