Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Ha szabad, pár gondolatot megosztok a fentebb elhangzott beszélgetésszálakkal kapcsolatban... ;)

    - A TCL és a Hisense évek óta szeretne betörni a komplett európai piacra. Eddig ugyanis a fejlett, (innen nézve) "tengerentúli" piacokra fókuszáltak.

    Ez első sorban az USA, ausztrál és brit piacokat jelentette. Pár éve pl. USA-ban a 9. helyen álltak a gyártók között, de folyamatosan jöttek fel, és céljuk az első helyet elérni, és megtartani.

    Az Arab Emírségek is adja magát, hiszen nagyon nagy a vásárlóerő, ráadásul ott a foci is nagyon népszerű, a Hisense pedig évek óta előszeretettel köti össze a marketingjét a komoly labdarúgó eseményekkel.

    Nem véletlen, hogy 2018-ban az oroszországi Világbajnokság fő szponzora is a Hisense volt.

    És a 2020-as (egyelőre bizonytalan kezdetű) Európa Bajnokságnak is ők a támogatói.

    A világ legnézettebb sporteseményeiről van szó, az eseményeket megelőzően erősen megnövekedett vásárlóerővel kombinálva a fejlett piacokon. Szóval jó stratégia.


    - Aki panaszkodik a TCL és egyéb tévék Android alapú operációs rendszerére, annak a személyes tapasztalataim is maximálisan igaza van alapvetően.

    Ám azt is vegyétek figyelembe, hogy Ti mennyire szerencsések vagytok, ezzel a "béta szoftver" oda-visszapakolgatási lehetőséggel!

    A SONY tévék esetében aztán nincsen kecmec. Ha felraktad az aktuális OS-t, onnantól nicsen visszaút. :N
    (Én is felraktam az akkori új tévémre az idő közben megjelent, "továbbfejlesztett" OS-t, amitől csak még szarabb lett a működése. Azóta még kétszer jártam így - bízva a SONY mérnökeiben - és jelenleg a legfejlettebb OS mellett a leglassabb, legbugosabb az Android a tévén. Ez van.)

    Szóval nézzétek úgy, hogy Nektek, TCL tulajdonosoknak az a bizonyos pohár "félig tele van"! ;)


    - Az pedig a személyes véleményem, hogy nem feltétlenül jó, ha ilyen mindenféle "házilag szerkesztett" firmware programmal kísérleteztek.

    A fenti példa a szoftvercsere hatására előidézett felhős panellel elképesztő. Azt mutatja, hogy a szoftver az elektronikában durván feltekeri a LED-ek fényerejét. Valószínűleg rendesen túl is vezérli azokat.

    (Sarkítok, nem vagyok villamosmérnök, de kb. úgy kell elképzelni, mint amikor egy 110 Volt-os hálózatra tervezett izzót, 220 Volt-ra csatlakoztatsz. Egy darabig világít, szép fényesen... aztán hamarosan kialszik örökre.)

    Nem véletlen a gyári ajánlás, és gyárilag "behangolt" maximális fényerő. Az LCD tévék LED világítása esetében 2-3 év üzemidőn túl minden egyes további nap "ajándék".

    Az említett művelet jelentősen lerövidítheti a háttérvilágítás élettartamát.

    Szóval csak óvatosan, tudatosan... :)

Új hozzászólás Aktív témák