-
Fototrend
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
vadkörte
addikt
válasz
tordaitibi #38503 üzenetére
Ha mást nem, csak egy CLI-s server OS-t (lényegében bármelyik linux jó lehet, ha tudod mellőzni a DE/WM-t) fel tudnál rá imádkozni egy pihole-t röhögve el tudna futtatni, esetleg lehetne letöltőgép ha normlisan képes kezelni USB-s külső HDD-t.
Ha legalább 2x RJ45 lenne rajt pfSense-zel, OPNSense-zel tűzfalnak is jó lenne.
Vagy KODI-val mediaPC-nek.#38504 Marcsello31:
Gondolom valami ILYESMI lehet. -
Marcsello31
őstag
válasz
tordaitibi #38503 üzenetére
mindjárt rá keresek a guglin."Z8300 alapu mini alaplap"
-
Marcsello31
őstag
válasz
tordaitibi #38503 üzenetére
Szia! tudnál róla nekem videót vagy képet mutatni a ketyerédről?"lehet érdekelne" nem baj ha régi!"
Hát a leírásod alapján csak kihívás van benne, én is ezt keresem. vagy összejön, vagy nem, ha nem akarsz vele foglalkozni, átvehetem tőled ha gondolod
. Én szeretek ilyesmivel foglalkozni.
Annak idején mindenki azt mondta nekem még élőben is, hogy linuxot te h96maxon nem fogsz futtati, erre kb 3 hónap vergődés után itt van (:. De úgy hogy még a Gput is fel
instaláltam rajta, ez külön pár napot vett igénybe (:. Most ott vagyok meglőve, hogy miután bekapcsolom a firefox alatti gyorsítást :
ez a látvány fogad youtube alatt, pedig menne. Csak liláskékes háttérrel, ami még 4 napja nem volt jelen. LOL?
Video: [link]
Az én boxomnak még biosa sincs, csak valami uefi vagy ahhoz hasonló minimális alaprom. Ezt használtam ki. Simán leváltaná az őskövület pcmet ami 5 éves már,.
Poros tápegységggel, alap használatra. De most megvagyok lőve ezzel a szarral.
a videón láthatod hogy miért.[link] Ez alapján állítottam be, még pár napja jó volt, aztán tegnap óta az van amit a videón látsz. Szerinted mitől lehet? Kikapcsolom a gyorsítást rendben működik a youtube, csakhát kicsit akad,mert nem használja a gput. Nincs külön program youtubera ubuntu alatt?
Valamit olvastam hogy a html5 is gond lehet.
Ha gondolod szívesen átveszem tőled a ketyerédet, persze ha elakarod adni (:.
Mi a pontos neve a gépnek? Lehet hogy tudnék segíteni.
Szerintem az egy egyedi windows 10 lehet csak is az arra haszálható géphez,"gondolom kinai nyelvű. Tudom nekem is volt egy hasonló csak tabletben az is kinai hackes volt.
És ezért hall bele a frissítésbe, de mára már, annyi variáció van hogy nem hiszem hogy nem lehet rá tenni mást. Szerintem linux rá menne gond nélkül, csak a Boot részt kel megoldani, ahogy nálam.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3716
- Honor X6b 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi 13T Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő