-
Fototrend
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
(ex)Cat
senior tag
Köszi mindenkinek, akkor elengedem ezt a dolgot, marad a SW-es raid, ill. átnyúló kötet, vagy mi a tök a neve a Win11-nél.
Igazából csak a torrenthez, filmek tárolásra lenne szükségem inkább egy nagyobb tárhelyre, mint 2 kisebbre (2x 1TB). Ezek ha véletlenül vesznek sem okoznak lelki problémát.
-
(ex)Cat
senior tag
Sziasztok
Nincs lehetőség utólag valahogy feltelepíteni az alaphoz tartozó raid drivert és HW-es raid-et használni? (anélkül, hogy a windowst újra rakjam..) -
(ex)Cat
senior tag
válasz
Borisz76
#26808
üzenetére
Ez világos, csak én egy mappát szeretnék megosztani a saját gépemről, de egyrészt nem sikerült megoldani, másrészt ha jól értem, akkor erre már nincs is lehetőség?
Én [ezt] találtam, ami alapján működhetne, de ott akad el a dolog, hogy a másik gépről nem tudok bejelentkezni ide és konkrétan fogalmam sincs miért. Elvileg MS fiókkal vagyok bent, de az ottani jelszóval nem enged, a gépen meg csak PiN kódos belépés van, ott nincs külön jelszó ugye.
Na mindegy. Ha más megoldás nincs, akkor lesz a router-en egy SSD, csak ugye így nekem oda fel, a másik gépről meg onnan le kell tölteni, holott adott esetben csak néhány file-t szeretnénk innen-oda-vissza másolgatni.
-
(ex)Cat
senior tag
Van még vmi lehetőség egyszerű mappa megosztására a helyi hálózaton levő gépek között? Azt szeretném,, hogy a házban levő 3 gép mindegyike olvashassa és írhassa az egyik gépen levő mappát.
-
(ex)Cat
senior tag
válasz
King Unique
#25199
üzenetére
Köszi! Végül is a 4 meghajtóból 3 visszaállt gond nélkül, de a negyedik sajnos nem.
A lényeg, hogy vmitől teljesen meghalt a friss W11 install és ennek az egy meghajtónak a titkosítását nem fejezte be. Azóta kénytelen voltam egy új windowst feltenni, ezzel a másik 3 hdd-t a visszanyert kulcsokkal helyre is tudtam állítani, de ennél azt írja, hogy 42.8%-nál tart és semmit nem lehet vele csinálni. (A törlésen kívül)
Ez elég nagy szívás, mert a mai munkám ott van és nem tudom leszedni róla

-
(ex)Cat
senior tag
válasz
King Unique
#25043
üzenetére
Gondolom ha már megtörtént a titkosítás és nincs meg a kulcs, akkor nem marad más mint a particionálás és beletörődni hogy minden adat elveszett.
-
(ex)Cat
senior tag
válasz
Pierre75
#5802
üzenetére
Semmit nem nyúlta hozzá, csak amiket alapból belerakott. Időjárás, hírek, ilyesmi. Eleinte ment, most meg be se töltődik. Annyira nem bánt, bár az időjárás tekintetében jó volt gyorsan tájékozódni, de megvagyok nélküle, csak fura.
Nekem is tetszik amúgy a 11, ezért is nem engedem még el a dolgot. -
(ex)Cat
senior tag
Nekem a kezdeti lelkesedés, mostanra kissé a csalódottsággá vált. Valóban elég kiforratlan még a rendszer és ez azért okoz problémákat. Gondolom ez is olyan, hogy valakinek jó, valakinek nem, de azért vannak fura dolgok.
- A widgetek nem működnek. Rábökök, "forog" egyet az ikon és ennyi, nem jelenik meg az oldalsáv, holott amikor még frissen installáltam, akkor működött. (annyira nem bánt a dolog, csak azért a f.sz kivan az ilyenekkel)
- Vannak programok, amelyek nem jól futnak. Persze ez nem a rendszer hibája, az oké, csak ugye úgy tűnik mintha mennének aztán mégsem. (pl. asus rog fw frissítés halt be állandóan, W10 alatt meg végig ment gond nélkül, de van több más is.)
- Az Edge - bár nagyon szeretném használni - de gyakran meghülyül. Főleg Netflix lejátszásnál csinál érthetetlen képernyőmód váltásokat, ill. kezd el akadozni, akár le is fagyni. (uez Chrome esetében nem jelentkezik).
- Néha ötletszerűen belassul az egész, jellemzően ugye vmelyik program valamiért elhasználja a teljes memóriát vagy a procit. Hogy miért? uezek az alkalmazások jellemzően 10-ből 8-9 alkalommal gond nélkül mennek.Úgy összességében azért persze működik az egész, csak vannak érthetetlen hibák, amiket a W10-nél nem tapasztaltam.
-
(ex)Cat
senior tag
-
(ex)Cat
senior tag
válasz
Walter_White
#4784
üzenetére
A sima PrtScr is. Win11 alatt legalábbis - nekem - tuti.
-
(ex)Cat
senior tag
válasz
isti732712
#3954
üzenetére
Vélhetően akkor történt valami, amikor elindítottad úgy a gépet, hogy a W11-es lemez még nem volt a helyén. Lehetséges, hogy ekkor törlődött, vagy elállítódott vmi a boot részben, amit aztán a restore helyretett. Simán lehet hogy kézzel is rendbe lehetett volna tenni. (Volt anno ilyen gond akkor is, ha két külön Win akármi volt a gépen úgy telepítve ahogy írod, szóval ez nem kimondottan W11 gond. 1x nálam is előfordult vmi hasonló talán még a Win8-nál, azóta egyrészt nem nagyon telepítek így, másrészt meg figyelek arra, hogy véletlenül se indítsak úgy rendszert hogy vmelyik lemez nincs bekötve.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Tesla topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Okos Otthon / Smart Home
- Háremet tartana az adattárolókból a Chieftec letisztult dizájnú háza
- Battlefield 6
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- További aktív témák...
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- The Elder Scrolls Online Imperial Collector s Edition
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Apple iPhone 13 Pro Max 512GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- LG UltraFine 4K - 6K és Smart Monitorok -30%
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4428
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4070 12GB DeepCool CC560 CoolerMaster 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

