-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Szakállas79
#121085
üzenetére
Szívesen

-
válasz
Szakállas79
#121083
üzenetére
Szia.
Ez nem az enterprise szó itt nem a win10 enterprise-ra utal. Igen szedd nyugodtan.
-
válasz
Szakállas79
#121045
üzenetére
Én ezt írtam: "A win7-et legacy módban, a win10-et uefi módban telepítsd."
(ha az alaplapod is támogatja) -
#63718632
törölt tag
válasz
Szakállas79
#121048
üzenetére
A Win7-et miért nem virtualizálod?
-
válasz
Szakállas79
#121052
üzenetére
Rendben, azért ha tudsz típust írd meg, hátha valaki tud itt megoldást. Kábelcsere minek?!
-
válasz
Szakállas79
#121048
üzenetére
Szia.
Sok régi nyomtató pl hp laserjet 5l (usb átalakítóval) megy win 10 alatt is. -
válasz
Szakállas79
#121040
üzenetére
Elnézést, a deszkát benéztem...

Legelső dolog, amit rövidre kell zárni, az az, hogy mennyire "intelligens" a deszka BIOS-a, azaz ha Legacy avagy UEFI módra is van állítva, akkor is képes a bootmenüt használva azon "felülemelkedni", azaz CSM módba lévő BIOS esetén bebootol-e UEFI meghajtóról avagy fordítva, azaz UEFI-re állított BIOS esetén Legacy-ba bootolni(pl a B450-es lapok ezt alapból tudják)
Ha az nem érdekes, hogy a W7 nem fogja látni az ADATA NVME-t (ez a legegyszerűbb telepítés, bár még mindig nem értem, hogy miért nem W8.1...), akkor UEFI-re kell állítani a BIOS-t, W7-t telepíteni elsőre a SATA SSD-re (NVME-t nem kell kiszedni, úgy sem látja szvsz). Ezt követően SATA SSD lehúz és a W10 telepít az ADATA NVME-re.
Deszka bootmenüjét használva tudod majd kiválasztani melyik OS induljon (W7 nem fogja látni szvsz az NVME meghajtót, W10 természetesen látja a W7 SSD-t)UI: Az ADATA NVME meghajtókhoz nem szoktak adni külön NVME driver-t, azaz az OS NATIVE módban kezeli. Ezt a W7 nem tudja. A másik probléma lehet(mondom: lehet), hogy Legacy módban döglött az ADATA NVME... (ha nincs külön ún. bootcode a meghajtón, akkor az alaplap hiába próbálja átadni a vezérlést, az nem csinál semmit, röviden: Legacy-ban nem biztos, hogy menni fog... ) Próba cseresznye...(nem ismerem/nem volt még a kezem közt ilyen meghajtó, ezért nem tudom biztosra mondani, de próbáld ki)...
-
válasz
Szakállas79
#121029
üzenetére
Lehetni lehet a win7-et is uefiben [link] de nem ajánlom. A közös boot menüt se.
-
jokeph
nagyúr
válasz
Szakállas79
#121040
üzenetére
Nem hinném. Audio driver van hivatalosan egyedül a lapod honlapján.
Hivatalos UHD 6xx Intel IGP driver sincs a gyártói oldalon, az egy dolog, hogy össze lehet hozni.
Az USB 2.0-ás port sem fog menni W7 alatt az xHCI driver nélkül.
Ez így van már 6. gen CPU óta (H/B/Z 1xx chipsetes alaplapok).
A PS2 a tutira működő port.
No, nem kukacoskodni akarok, kitartás és hajrá.
-
válasz
Szakállas79
#121029
üzenetére
1. Deszka pontos típusa?
2. M.2 PCI SSD pontos típusa?
(Nem kell feltétlenül UEFI, NVME esetén sem, ha "jó" a deszka, meg "jó" az SSD (Samsung rulez
))UI: Manapság a legjobb OS-t hanyagolják, nevezetesen a W8.1-t... Azzal nincs gebasz, so lehet W7 helyett alternatíva simán (de W10 helyett is 2023-ig támogatott))

-
jokeph
nagyúr
válasz
Szakállas79
#121031
üzenetére
Üdv !
Egy apró észrevétel:
A W7 alapvetően nem támogatott a lapodon, minimum moddolt W7 telepítőt kell készítsél/beszerezzél, amibe bele kell dolgozni az xHCI drivert, enélkül nem fogod tudni használni W7 alatt az USB-s eszközöket, egeret és billentyűzetet sem.
A PS2-es eszköz ilyenkor is működik (és van a lapodon egy osztott PS2-es port), ha van ilyen billentyűzeted, azt tudod használni.
így elvben a feltelepült rendszeren utólag is hozzá tudod adni a szükséges xHCI drivert PS2-es bill vagy egér segítségével. -
King Unique
titán
válasz
Szakállas79
#121031
üzenetére
Akkor telepítsd azonos SSD-re a 2 Windowst, először a W7-et, utána a W0-et, aztán akkor eleve bekerül a rendszerbetöltőbe mindkettő bejegyzése.
De akár utólag is lehet hozzáadni bejegyzést.
Amúgy meg le volt írva, hogy nem szükséges a közös menü, ha eleve elszeparáltan, 2 külön SSD-re telepíted a 2 Windowst, mivel bootolásnál F12/egyéb billentyűvel lehet választani a BIOS gyorsmenüjében a 2 lemez, 2 OS közül. Meg akkor lehet a 2 Windowst akár eltérő bootolási mód szerint is telepíteni, ahol a W7-nél elsődlegesen a legacy/CSM javasolt, mivel bár támogatja az UEFI-s telepítést is, de ott lehetnek vele gondok: [link], [link].
A Fast Boot ≠ Fast Startup, dual-boot megoldásnál elsődlegesen az utóbbit kellene kikapcsolni. -
King Unique
titán
válasz
Szakállas79
#121013
üzenetére
Azt a kiadást, amelyiket megvásároltad, amelyikhez van érvényes licenced, ahol home felhasználás esetén a Home és Pro kiadás reális, meg pl. KKV szinten is opció a Pro. De ha neked van mindkettőhöz és ez valami céges gép akar lenni, hát akkor lehet az Enterprise is, bár akkor megcsinálhatná a rendszergazda is, annak a dolga lenne.

Ha már nem a szokásos dual-boot megoldás lesz egyazon fizikai meghajtóra, hanem 2 külön SSD-re telepíted a 2 Windowst, akkor nem létszükséglet a közös boot menü, hanem a bootolásnál pl. F12/egyéb billentyűvel kiválasztod egyik/másik meghajtót, a megfelelő bejegyzést, aztán indítod attól függően a W7-et, vagy a W10-et. Ahol egyik/másik Windows telepítése alatt akár le is tilthatod a BIOS-ban, vagy fizikailag leválaszthatod (kábelt lehúzni) a többi HDD/SSD meghajtót, mivel többeknél probléma szokott lenni a nem megfelelő telepítés miatt az, amiről nemrég volt szó. + Dual-boot esetén a W10-nél majd szükséges lehet a gyorsindítás kikapcsolása.
-
válasz
Szakállas79
#121013
üzenetére
Az összes többi lemezt húzd le az os telepítés idejére. A két os-t külön lemezre tedd. A win7-et legacy módban, a win10-et uefi módban telepítsd. A bios gyorsmenüben válthatsz köztük.
A legjobb a Pro, az enterprise csak a procid energiáit pazarolná a sok beépített szolgáltatásával és magánembernek még felesleges és illegális is.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Xbox Series X|S
- Battlefield 6
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Linux kezdőknek
- Lecsap az S26 Ultra az Exynos 2600-ra
- Gaming notebook topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- További aktív témák...
- MÉG OLCSÓBB 10.21. !!! Új elekrtomos rollerek 2/3 áron és e-bike dobozban, 1 év garanciával:
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E544 - i5-4GEN I 8GB I 128SSD I 14" HD+ I DP I Cam I W10 I Garancia!
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- magyar billentyűzet - 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Ez nem az enterprise szó itt nem a win10 enterprise-ra utal. Igen szedd nyugodtan.

))
De akár utólag is lehet 
