Új hozzászólás Aktív témák
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4772
üzenetére
Persze, hogy korlátolt, mivel max 6 colos telefon van, és a kijelzőn máshogy jelenik meg az app. Te figyeled a Win 10 híreket pl wp-re? Mert pont arról van szó, hogy az előzetesek szerint a wp olyan lesz, mint a Win 10, és az appok is.
Ezt a drága gépet nem értem. A Surface RT jelenleg kb 40e, a Surface 2 pedig kb 80e használtan.
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4770
üzenetére
Az előzetesek alapján inkább a wp fog közelíteni a Win irányába. Az csak feltételezés, hogy fogja futtatni az RT a WP appokat. Mondjuk jó lenne, mert sokkal több wp app van, és a FHD-vel sincs gond, meg a 4 maggal. Szóval ha úgy lenne, ahogy mondod, az nagy öröm lenne.
Az RT-k már nincsenek leárazva, mivel már 1 hónapja nem fogalmazza őket az MS. Csak valami bentragadt készlet lehet valahol, vagy használt.
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4761
üzenetére
Csak megjegyzem, hogy van egy Microsoft Surface topic, abban beszéltük meg az RT-t is, talán azért is nincs az általad idézettben szinte semmi.
A Dell az melyik?
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4755
üzenetére
Nem, csak tudod mindenki ajnározza ezeket a win-es tabokat, de nincs köztük 1 db minőségi darab sem. Amikor megjelent a T100, azonnal bementem az MM-be, hogy kézbevegyem, és megveszem. A pénz ott volt nálam. De rossz volt kézbevenni, sorjás, kilógó műanyagok, nyiszorgott, ha kézbevettem, a kijelző gyenge volt. Aztán vártam, de nem jött semmi 10 colos. Majd kijött a Lenovo Miix 2 10. El az MM-be, megfogtam, nyiszorgott, de a kijelzője szebb volt, mint a surface, így megvettem. Mint említettem, a kamerája vacak, a JBL hangrendszere halk, és vacak, meg tönkremegy, az éles hátlap egy idő után vágja a kezem. De elviseltem, mert szép volt a képe. Erre előjött a szériahiba. Megdöglött a hangszóró. Mind sokaknak. Elvittem szervizbe, majd 1,5 hónap után kaptam egy ajándékkártyát, mert a szerviz csak ült rajta, nem volt képes megjavítani. Közben vettem egy Lark-ot 30-ért, azt használom most. Recseg, nyiszorog, szar a minőség, de ez van.
Jeleleg nincs egy olyan x86 tablet, ami legalább az első surface minőségét megüti. Ez a nagy bajom. Hogy nem tudok mit venni, mert csak ezek a műanyag vackok vannak.
UI: Jelenleg is van itthon egy Surface RT. A nejem használja december óta, elötte én használtam 1,5 évet, így veled ellentétben ismerem az RT-t ezek szerint, mivel majdnem 2 éve van meg.
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4753
üzenetére
Miért halott? Egyenlőre nem hangzott el olyan, hogy a win 10-es moder ui appokat nem lehet majd futtatni az rt-n. Csak annyi, hogy nem kap teljes értékű win 10-et, meg hogy nem gyártják már. A WP7 az halott. Ott végképp nincs semmi.
Amikor megvettem a Lenovo-t 100-ért, és skype-on felhívtam a haverom kamerával, megkérdezte, mi ez a szar, merthogy a mikrofonja semmit nem ér, a kamera meg egy homály. Egyszerűen katasztrófa amit most meg lehet venni.
Inkább ajánlom, hogy vegyen valaki ipad-ot, mint ezeket az atomos vackokat. Ezeknél még az első ipad mini is jobb.
Droidot soha nem veszek.
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4750
üzenetére
Te valamit félreértesz, de rendesen.
Nem vagyok elfogult az RT-vel szemben, mivel maga az RT azért kellett csak az MS-nek, hogy amíg az atom procik meg ne erősödnek, legyen valami olcsó alternatíva. Pont olyan alternatíva, mint a wp7 volt. A különbség annyi, hogy jelenleg az összes elérhető áron forgalmazott x86 tablet egy rakás műanyag szar. Mint a Toshibád is. Nyikorgó, recsegő vacak.
Ott van 100e Ft-nyi ajándékkártyám, amit beválthatok bármilyen tabletre, de ezen az áron csak ezek a gagyik vannak, nincs egy tisztességesen megtervezett windowsos tablet. Mind vacak.Nem azért akarok surface 2-t venni, mert imádom az RT-t, hanem azért mert szar kézbefogni az összeset ezen kivül, amit meg lehet venni.
-
NGA
addikt
válasz
r3dsnake
#4744
üzenetére
Miért ugyanazt szajkózod? Pont ugyanannyi metrós app van RT-re, mint x86-ra.
Azaz ha valakinek NINCS szüksége x86 appra, akkor miben szarabb az RT?
Azaz ha valaki CSAK a következő metrós appokat használja, és nem is akar felrakni semmiféle x86 appot:
voipra skype
böngészésre IE
Youtube-ra Hyper for Youtube
filmnézésre mobile.HD
pdf-re a saját app
levelezésre a saját mail app
facebookra a facebook app
játékra flash-es játékok valamint 3-4 pici metros játékEz egy általános tartalomfogyasztás. Ebben semmivel nem jobb az x86. Nekem is x86-os tabletem van, és semmiféle x86 appot nem telepítettem fel. Mert bőven elég amit felsoroltam.
-
NGA
addikt
válasz
r3dsnake
#4741
üzenetére
Én azt kérdeztem, hogy ha valakinek nem akar x86 appot futtatni, akkor miért gyengébb egy RT, mint egy atomos win tab.
Pontosan ugyanazok az alkalmazások vannak RT-re is, mint az atomosra, ha nem használsz x86 alkalmazást, így akkor nem igaz, hogy RT-re kevesebb app lenne, mint bármelyik sima Win tabletre.
(#4742) katonab1983:
Milyen árát nem éri meg? Nem tudsz egyetlen olyan windows-os tabletet felmutatni ami magnézium házas, FHD kijelzős, teljes értékű USB csatis, 64 GB-os. Mindezt 500 dollárért. Akkor milyen árat nem ér meg?Nekem volt Lenovo Miix 2 10, szar nyikorgó műanyag vacak, mint a többi, a T100 stb. Mindezt 100e Ft-ért. Nevetséges vackok.
-
NGA
addikt
válasz
katonab1983
#4737
üzenetére
Ha valaki nem akar x86 appot futtatni rajta, akkor milyen hátrányát tudod leírni?
-
NGA
addikt
Droidos felvetésekre:
Mindenki ezekkel a droidos vackokkal jön.
Kérnék linkelni egy ilyen droidot 30e-ért:
10,6 col
64 gb tárhely
2 giga ram
magnézium ház, kihajtható támasszal
mágnesesen felcsatolható bill
teljes usb port
wadia dac
sztereo hangszóróNekem a surface rt elött volt asus tf 101. Jó nagy szar volt, belaggolt, kiakadt. Majd ipad 2 16. itt 1 hét után betelt a tár, és mivel nem akartam 7-re frissíteni, ezért az apple tármegvonással büntetett, elvett 1 gigát. A surface viszont nagyon bejött.
Frissítés témához. Sokan félreértik az egészet. Az ms azt mondja, hogy nem fog megjönni az RT-re a win 10. Ezt minden rt tulaj tudta már 1 éve, miért is kapná meg a teljes értékű win 10-et.. Mivel nem készül arm-re teljes értékű win. Eddig sem kapta meg a win 8.1-et az rt, hanem csak egy butítottat, ami az rt-n elérhető. a win 10-el is ez lesz. Nem fog start menüt kapni, nem lesz desktop, nem fog x86 appokat futtatni ezután sem, nem lesz cortana stb. Egy butított win lesz rajta, mint a telefonokon. Már köztudott volt 1 éve, hogy az RT-t és a wp-t össze fogja vonni az ms. Most meg is csinálja.
Ami a lényeg lesz, hogy futtatni fogja a modern ui alkalmazásokat. -
NGA
addikt
válasz
Avicularia
#4722
üzenetére
Igazad van, valamit benéztem. A 8"-esnek vették vissza a felbontását.
-
NGA
addikt
válasz
r3dsnake
#4718
üzenetére
Sokaknak tökéletes az RT.
Feleségem:
- Skype, Facebook, böngésző, pár olyan épitkezős játék, youtube, levelezés.Neki tökéletes az RT. Mint ahogy nekem is. Semmiféle igényem nincs tableten x86 alkalmazásokra, minden ami számomra fontos app, az megvan modern ui-n. A mostani atomos tabletemen sem futtatok semmiféle x86 alkalmazást. És nem is akarok. Ezért keresek most Surface 2-őt.
-
-
NGA
addikt
válasz
Avicularia
#4710
üzenetére
Meg nem FHD, csak HD
-
NGA
addikt
válasz
Avicularia
#4705
üzenetére
Az enyém is betojt. A 3-as meg eleve gyengébb.
-
NGA
addikt
Én 16 gigás tabletet használok. Pár app van feltelepítve, mivel csak tartalomfogyasztásra használom. Kb havonta végzek rajt karbantartást, ekkor a felesleges frissítéseket is törlöm. Általában 1,6-2 giga szabad, és tökéletesen lehet használni.
Csak azért írom le, mert sok olyan is hozzászól, akinek nincs 16-osa, és nem személyes tapasztalatot ír le, csak szóbeszédet.
Igenis lehet használni az 1/16-os tabletet, semmiféle gond nincs velük.
-
NGA
addikt
válasz
mukibuci
#4604
üzenetére
Nem működik
Akkor ismét megpróbálom leírni lépésenként:
- tablet win visszaállítás, merevlemez törlése opcióval
- újrarakja magát
- net kikapcsolva
- helyi fiók létrehozva
- tökéletesen működik, böngészőben ha új lapot nyitok, akkor üres a címsor
- kezdőlapnak azt hoz, amit beállítok- összekapcsolom a fiókom az onedrive fiókkal a gépházban
- amikor összekapcsolja, és megkapja a hitelesítést is akkor újraindul- ezután valahonnan előszed valamiféle backupot, és visszaállítja a tabletet, és a böngészőben új lap megnyitására azonnal beírja a cimsorba, hogy about:blank
- a kezdőlap beállítása megmarad, de minden új lapra ezt írja be a címsorba.- onedriveről töröltem minden mentést, semmit nem mutat. Honnan a búbánatból szed össze mégis valami mentést?
-
NGA
addikt
Kis segítség kellene:
Van egy laptop, és egy tablet. Pénteken feltelepítettem a laptopra egy undelete programot, és az berántott egy csomó mallware programot, nem tudtam kiírtani őket sehogy. Ezért újrahúztam a gépet, de win10-el. Használtam egy ideig, és azt vettem észre, hogy amikor új lapot kérek az explorerben, akkor mindig kiírja, hogy about:blank, és ezt ki kell törölni, hogy be tudjam írni a weblap címét. Ez eddig nem volt. Észrevettem, hogy a tablet is ezt csinálja, egy live fiókon vannak. Újraraktam a win10-et, és míg be nem léptem a live fiókba, addig az explorer teljesen jó volt. De ahogy beléptem, azonnal elkezdte újra ezt csinálni. Kitöröltem minden mentést, a telefont is az onedriveről, meg a hozzárendelt gépeket is, de ahogy belépek a tableten, mindig előszedi valahonnan a mentést, és befertőződik az onedrive-n keresztül. Mit kell még törölnöm? -
NGA
addikt
válasz
30z.Samu
#4408
üzenetére
Az nem tetszett benne, hogy olyan ék alakú, de a tokban egész jó lett. Maga a cucc elég gyors, a kijelző gyönyörű, jól bírta az akksi is, és elfogadható hangja volt. Stabilan vitte a Miracast-ot is, és elég gyorsan futottak rajta az alkalmazások. Mondjuk már kifutó széria, de egyenlőre nincs jobb cucc, mint ez.
-
NGA
addikt
Nagyon gondolkodom, hogy venni kellene egy 10"-osat megint. De csak FullHD-t szeretnék, gyengébbet nem. Ma 79900 a Miix 2 10 az edigitalnal, ebből lejön ma 5%, azaz 76e Ft lenne. Nagyon gondolkodom rajta, de a franc se tudja, bele merjek-e vágni ismét. Mondjuk lenne 14 napom rá, hogy visszaküldjem, ha meggondolom magam.
-
NGA
addikt
A laptopodon sem fut semmi, mikor lerakod alvó módba. Az office meg nem modern alkalmazás (modern ui, metro ui, csempés app, amit az appstoreból töltesz le, és teljes képernyőn megy), hanem nativ. Abból mind megáll alvó módban. Ez így van már régóta. Különben gyorsan lemerülne az alvó módban levő laptop is.
-
NGA
addikt
Szerintetek, ha nem aktiváltam be még az Office H@S-t, és megvan a kód, beaktiválhatom? A tabletet visszaadtam, de pl a bill maradhatott nálam :-)
-
NGA
addikt
válasz
r3dsnake
#3739
üzenetére
Valóban, ilyen nincs rajt, bár találtam vagy 5-6 3rd verziót, így biztos valahogy megoldható., Van rá Photoshop Express, alap képmanipulálásra elég. Nekem tökéletesen látja az otthoni hálózatomat, ez szintén elég átlagos felhasználásra. Sajnos sokan, mint te is a speciális igényekkel jöttök, pedig az átlagembernek ezek nem kellenek. Nekem a Surface-n kívül van még 2 tabletem, de egyiken sincs x86 app telepítve, tökéletesek mindennapra a modern ui appok. Akinek nagyobb igényei vannak, annak ez nem jön be. De hidd el sok embernek bőven elég. Sokan veszik az 1/16-os win tableteket is, nekem is az az egyik, és bizony teljesen megfelel általános felhasználásra.
-
NGA
addikt
Hát nem tudom. Eleve 64 gigás. 11,6 colos.
Böngészésre ott az explorer
Skypera a skype
Youtube-ra a Hyper
Képnézésre a saját app
Fájlkezelésre az onedrive
Facebookra a facebook app
pdf-re a gyári appBevallom ezek tökéletesek egy átlagember számára. Van sok ilyen városépítős, így azzal elvan a nejem.
A gép gyors, soha nem omlik össze, gyönyörű a kijelző, van hozzá touch cover
Teljesértékű normál USB portja van, sztereo hangszóró, baromi jó kamera. Magnézium ház, kihajtható támasszal.Eszem ágába nem lenne megvenni egy gagyi droidot ezek után. Aki használt huzamosabb ideig Surface RT-t, az tudja milyen minőség. Simán leveri az ipadot kidolgozási és összeszerelési minőségben.
(#3737) r3dsnake: Sok embert nem is érdekli az appok mennyisége. Használt 10-et és kész. Több nem is fér a 20e Ft-os droidokra.
-
NGA
addikt
-
NGA
addikt
válasz
r3dsnake
#3616
üzenetére
Sok esetben ez az a jótanács, ami semmit nem ér. Azaz ha az illető max 50-ig gondolkodik, akkor hiába ajánlunk 120-ért valamit, neki ez nem jótanács. Sokszor akkor inkább ilyen tanács után bemegy egy boltba, leemel valamit a polcról és megveszi.
A felhő meg pdf-nél semmit nem ér.
-
NGA
addikt
Nem tudom mekkora a nagy file. Én általában 2-300 megás pdf magazinokat nézek rajta. Ennél nagyobbat nem próbáltam. De ezt viszi a Lark 8I is, csak nekem pici a 8". A 10 coloson azt imádom, hogy fektetve pont oldalpárt ad, és elég nagy ahhoz, hogy így olvassam, mert FullHD.
-
NGA
addikt
-
NGA
addikt
válasz
gyurkikrisz
#3420
üzenetére
Ez azért vicces. És akkor mi van? Vagy van egy jó tableted játékra (ipad), vagy van 2 szar géped játékra (a win is idesorolható).
-
NGA
addikt
Elmagyarázom. Én win 8.1-el vettem, az előző tulaj felküzdötte rá. De eléggé instabil volt, a vga driver sokszor összeomlott, (erről is rengeteg helyen írnak a neten, sokaknak omlott össze még a thinkpad 2 is). Használtam, majd mikor el akartam rakni, végeztem rajta egy hr-t. Lefutott, majd ahogy frissíteni akarta magát 120 frissítéssel, akkor 90%-nál közölte, hogy nem sikerült a frissítés, és visszavonja. A visszavonás pörgött fél napig. Ekkor újraindult és újra elkezdte ezt. Így is adtam el. Mivel ennek így mennie kellett volna, letojtam az egészet, mert sok helyen olvastam a nem megfelelő vga részről is.
Szerintem hagyjuk a témát, sajnos sok ember szívott ilyen 2760-as frissítéssel, ezért is adtam el. Pedig 38e Ft volt a 10"-es vivotab smart, ami jó ár volt.
-
-
NGA
addikt
Azért a Samsung tesztmérések szerint kikapcsolt wifivel filmnézésben tudott csak 10 órát, lehet a lenovo többet. Azért terhelésnél 14 óra az nekem hihetetlen. Amit sok oldal felhozott, az a képernyő meghajtó gondja volt, pl Asus-é sokszor behalt. Lehet, hogy neked bejött, de sokaknak nem, és sok helyen is lehetett olvasni a szenvedéseket.
Én nem fél órát próbálgattam az asztalon, hanem huzamosabb ideig folyamatosan.
De tényleg semmi értelme itt ezen rugózni.
-
NGA
addikt
Ne haragudj, de nekem ez személyes tapasztalat. Nem fogtam ki, a net tele van ezzel, hogy win 8.1-re nem tud rendesen frissíteni. Nem csak az Asus, a Samsung sem. Képtelen volt egy hr után végigcsinálni, napokig próbáltam, de mindig beleesett egy végtelen ciklusba, és nem frissült. Több géppel is eljátszottam ezt. Én eleve semmiféle tabletet nem vennék garancia nélkül.
Akksiidőre, meg nekem a miix 2 10 simán hozta 8 órát, pedig fullhd.
Én biztos nem vennék már ilyen elavult cuccot. Saját tapasztalat.
-
NGA
addikt
70-ért sok szerintem. A Miix 2 10 nem sokkal drágább, és azért measze jobb. Nekem volt ilyen régebbi 2760-es procis asus me-400, és sehogy nem lehetett normálisan felrakni rá a win 8.1-et. Office sem járt hozzá, az üzemidő is gyengébb volt, én ezeket az alap 2760-as tableteket nem ajánlom.
-
NGA
addikt
válasz
agressor12
#3197
üzenetére
Lefrissítve jelenleg nekem a 16 gb-ból 3,1 giga van szabadon. Office-t nem telepítettem fel, és a hiberfill-t kikapcsoltam. Az Onedrive az sd kártyára van rakva. Időnkét ráengedem a lemezkarbantartót.
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#3049
üzenetére
Akkor valóban ez lehetett a hiba. Nekem class10-es Kingmax 32 gb van benne. Eredeti.
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#3047
üzenetére
Nem lehet egyébként, hogy a memkaridat nem szerette a tablet? Mert ezt inkább hihetőnek érzem.
-
NGA
addikt
Van egy idegesítő dolog. A modern ui-s skype mikrofonja állandóan lehalkul. Alig értik mit mondok. A hangrögzítőben teljesen jó a hang, csak a skype-ban szar. Más találkozott ilyennel?
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#3024
üzenetére
Nekem teljesen jó
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#3013
üzenetére
Nekem sem megy. A windows helyreállitó részéről lehet bebootolni usb-n.
-
NGA
addikt
válasz
fabicska
#3008
üzenetére
1. Mennyi ideig bírja akksival teljesen normál használattal?
Nekem 6-8 óra böngészéssel.
2. HDMI-n az 1080p-t meg tudja-e jeleníteni?
Nincs HDMI csak miracast
3. Hogy áll a melegedéssel?
Nekem nem melegszik.
Teljesen használható tablet a mindennapokban. A 8" jó méret, a hd felbontás elég.
Skype jó rajta, ha megy a kamera közepes fényerőn, akkor kb 4 órát bír beszélgetéssel.
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#2960
üzenetére
Persze, szar gagyi a töltője. Én a Nokia töltőjéről töltöm.
-
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#2925
üzenetére
1. SD-re telepithető minden nem modern ui alkalmazás, átrakható az onedrive is. Szerintem 64/128-at támogat még.
2. van recovery rajta.
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#2923
üzenetére
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#2907
üzenetére
-
NGA
addikt
válasz
Wiz Khalifa
#2878
üzenetére
Lark ultimate 8i win inkább
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Beszámítás! Logitech G920 Driving Force Racing kormányszett + váltó garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4480
- PlayStation Okosító Blu-ray lemezek - PS4 GoldHEN Loader / BD-JB Lapse és PS5 Auto Jailbreak AIO
- ÚJ HP EliteBook 6 G1a Ryzen 5 PRO 230 4.9GHz 16GB DDR5 512GB FHD+ 16:10 már jobbik kijelző, gar 2028
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


