-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#73749248
törölt tag
válasz
vargalex
#26486
üzenetére
Már nem tudom. Közben kiderült, hogy megfeledkeztem arról, hogy az ubuntum supportja két nap múlva lejár, upgrade-eltem 17.10-re, most a legtöbb DNS-sel, routerrel kapcsolatos dolog működni látszik.
Viszont tegnap még elkövettem valamit "nmcli configuration edit", amivel gyakorlatilag semmit nem csináltam, mert a beírt változtatásokat visszaírtam olyanra, amilyen eredetileg volt, ehhez képest utána már működött pár olyan névfeloldás, ami korábban nem.
Szóval zűrös az egész, én meg csak kapkodok, mert egész mással foglalkoznék, de mindig jön valami ilyen.
Mindenesetre most úgy tűnik, hogy inkább az Ubuntu networkmanagere volt hülye, csak valamiért érzékenyen reagált a router fw cseréjére.
Új hozzászólás Aktív témák
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- LEGO klub
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Le Mans Ultimate
- További aktív témák...
- Xiaomi Mi 10T Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8-16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W11 I Gar
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- AKCIÓ! HP Elitebook 8 G1i 14 FHD notebook - Ultra 5 235U 16GB DDR5 256GB SSD Intel IGP W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
