-
Fototrend
Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű
Új hozzászólás Aktív témák
-
sub71
senior tag
Mindenki csak homályosan fogalmaz, hogy konkrétan mivel sérti a Nokia szabadalmát az Amazon, de mivel csak 4K (HEVC-t /H.265/) támogató Fire stick-eszközök érintettek egyelőre, valószínűleg ez a video tömörítő kodek, vagy ennek a hardver/szoftver/streaming összehangolása a szabadalmi vita tárgya...
...u.i.: és igen, igazad van. valószínűleg ezért van az Amazon fire tableteknél a figyelmeztetés, hogy nem képesek a H.265 kódolásra.... -
A válasz röviden.
Ha valamely cég fogást talál az Amazonon és pert nyer, akkor korlátozás lesz a vége. A 4K-s stick Wifi kapcsolata sértett szabadalmi jogot. A bíróság megtiltotta a forgalmazást Németországban. (A tápellátás USB csatlakozója miatt amúgy is forgalmazási korlátba ütközött volna az Amazon, az év vége után.)A táblagépben nem tudom. Vélhetően egyszerűbb volt tiltani, mint a jogdíjat utólag megfizetni.
-
A kérdésedre kettős válasz van.
Amit a lakóhelyed szerinti országban el lehet érni, azt az üdülés alatt is el lehet érni, más országban.
EU- belül biztosan.
A tartalom gyártója, a forgalmazónak, területi korlátozásokkal adja át forgalmazásra, az audiovizuális termékeket.
A régió átállítása önmagában nem oldja meg az elérhetőség problémáját.Ha a lakhelyedtől eltérő országban veszed igénybe a szolgáltatást, akkor az adott ország szabályai is vonatkoznak a szolgáltatásra.
Ha Svájcban egy bizonyos tartalomra korlátozás van. Azt a tartalmat nem lehet elérni Svájcban. Függetlenül attól, hogy hol vetted az akármilyen régiós eszközödet.
mod.
Tudtommal van német piacos és azon kívüli,...
Inkább német nyelvterületre optimalizált.
A távszabályzó gombjaira szitázva van a gyors elérésű szolgáltatás.
Más régiókban ez nem egyértelmű "üres" gombok vannak.
De ilyen korlátozás például a felhasználható WIFI csatornák halmaza.
A támogatott képátviteli szabványok. -
-
sb
veterán
Bár nem nagyon pörög a téma, de egy kis érdekesség még hozzá.
Azóta 1x próbáltam rá újra a beállításra és:
- Nemcsak sikerült beállítani, de manual helyett automatikusan meg is találta a Yatse a futó Kodi-t.
- Beállítottam, beléptem, ment minden.
- Majd 2-3 perc elteltével meghalt az egész. Nem látta a Kodit, nem találta meg, manual konnektálás, teszt gombra "unable to connect" ismét. Közben a Kodi nem lett újraindítva a stick-en, ugyanúgy futott tovább. (Aztán próbálkoztam újraindítással is)Tehát valami futás közben is változik, még mindig a portok nyitására/vmi firewall-szerű dologra gyanakodva.
X-akta. -
mikrofon
veterán
Szia!
Nálam rendben működik. A leírtak alapján valami hálózati probléma lesz. Esetleg próbáld meg az alábbiakat
Routerben állíts fix IP-t a sticknek
Állíts be hozzá egyedi portokat, a Yatse-hoz és a megadott portokat irányítsd át a hálózatodon a stick IP-jére.A kodiban van pár beállítás amit el kell végezni két menü pontban is. Azokat megcsináltad?
-
gyűrű
Topikgazda
Ide feltettem egy kis táblázatot arról ami itthon van, melyiken kb. mi megy..
-
azbest
félisten
nincs melléírva, hogy hdr. Ahogyan már korábban beszétük, az új mozifilmekből, amelyek 23.97 fps-sel vannak fenn, azokból 1920x1080 -as felbontás és felfelé a h265 az HDR10-es.
A Dolbi vision van külön kiírva csak nagyobb felbontáson. Ezeknek kell hdcp2.2, anélkül nincs kép. [kép] [kép]Az 1920x816 (vagy más, nem 1080 soros) és kisebb h265 az sdr. Nem hdr képernyővel ez a max felbontás a hivatalos appban. [kép]
Nekem a sima 4k stickkel megy továbbra is jól a kodi 19.3 és az addon. [kép] [kép]
Persze, mivel a kijelzőm nem hdr, így a dv az túl világos. A hdr10 viszont jó úgy, ha a stick display menüjében a dynamic range settings részen always hdr-t választok (az elnevezése félrevezető lehet, mert a kiválasztás oldalán más úgy írja a magyarázatot, hogy akkor hdr, ha a képernyő is tudja. Szóval lehet így működik az addonnal a konverzió). Adaptív módban sávok vannak, mert sdr-ként akarja lejátszani a hdr tartalmat.Ettől persze előfordulhat, hogy a 4k max stickre jött valami zavaró update vagy más ok miatt nálatok más. Azt tudom, hogy nálam működik. Csak akkor nincs kép, ha hdcp1.0 kijelzőre kötöm.
Ha valamiért még fekete kép sincs, hanem úgy csinál, mintha zenefájlt játszana, akkor valami el lehet állítva codec vagy videó kezelés részen a kodiban szerintem.
-
gyűrű
Topikgazda
Ugyanez van nálam is, csak az én tv-m tudja a DV-t is. Kb azóta nem megy a kodin semmi DV, 4K, H265 az hmaxon, amióta maga az app is csak full hd-ben indul el.
Természetesen a vimu/kodi/netflix simán játssza a 4K dv-ket, egyedül a hmax app, és a hmax kodi addon nem. Ezért gondolom hogy valahogy kilővi az eszközt magát.
Tehát minden más megy úgy mint az elején, ezt az egyet kivéve.
Mind az android tv-men, mind a nvidia shieldemen maga app, és a kodi addon is megy nativ 4K dv-ben..
X-files.. -
azbest
félisten
a firetv sticknél volt korábban szó, hogy developer tools menu appot feltéve a storeból, azt elindítva be lehet kapcsolni olyan osd felületet, amivel mutatja a hdcp-t és a codec-et amit épp játszik. A 4k akkor nem szokott menni a sticken kodiból hbo maxon, ha hdcp nem 2.x. Péládul a hivatalos appot futtatva látod ott hogy milyen felbontást és codecet, és hogy sdr vagy hdr módban játszik.
A h265-ből a nem hdr változatból szokta vinni hdcp 1.x mellett is a fullhd-t. A hdr változathoz már kell a hdcp 2.x. A másolásvédelem miatt sötét a képernyő.
-
blakey
titán
ha már lehetne akkor kihoznám a maximumot - manapság egy készülékkel ezt nem tudod kivitelezni.
azért jobban tetszett a stick az elméletileg nagyobb tudással hasonló ár mellett (talán a 4K Max kicsit olcsóbb is volt mint a Vontar X96 Air-em
) - nagyobb tudása egyáltalán nincs, csak megkapta a licenceket, amitől a VOD szolgáltatások az elérhető legmagasabb felbontásban mennek, de ennyi, hangban pl. gyenge, házimoziba lejátszónak gyenge. Amlogic box esetében sokan elfelejtik, hogy nem csak az "alsó polc van", pl. a VIM3 Pro+Toneboard párossal simán lehet versenyezni a 2-300-es kategóriában, képben és hangban egyaránt kiváló.
Viszont a lényeg, hogy működni nem működik. Látszólag a h265-ön hasal el, mert FHD-t sem játszik le. - ehhez képest az VIM3-on simán működik h265-tel, igaz csak SD, de nézhető, Netflixen sokkal több a tömörítési hiba. -
azbest
félisten
múltkoriban 4k sticken mikor próbálgattam, akkor kodi alól ment a hdr10-es hbo max 4k stream, de a stick video kimenet beállításainál adaptívról át kellett állítani a másik opcióra (always hdr), hogy jól konvertálja srd-re. Mert adaptívval csúnya sávok voltak.
Az androidtv 52.10-es app meg a sticken csak fullhd sdr -ben. Az új mozifilmeknek fhd-4k közt vannak hdr10 és dv változatai pluszban h265 codec-kel. Az sdr pedig h264 és h265-ben megy max fullhd-ig (külön van srd és hdr fhd ezeknél). A régi, max fhd-seknél meg nincs hdr változat és fhd feletti felbontás. Talán 2-3 hete írtam ide vagy a hbo max topicba a próbálgatásomat, hogy miért nem látok 4k-t sdr kijelzővel. -
blakey
titán
Streamben viszont elvérzik, nem? - nos, ha azt nézzük, hogy a maximális minőség elérhető-e vagy sem akkor igen, viszont nézhető minőséget lehet elérni, a Netflix max. 1080p SDR, az HBO Max max. 720p SDR, szerintem bőven nézhető kategória, nem egy mozis felvétel, egy 4K-s OLED-en is simán nézhető.
4K-nak amúgy HBO-n menni kellene DV nélkül is ha a TV nem támogatja? - támogatott eszközön igen, de ami 4K az DV is, még nem találkoztam 4K SDR-rel az HBO Max-on, a Netflixen már igen. -
spiky03
veterán
Nálam is csak azért nem tudta kiváltani teljesen a CE boxot a stick, mert nekem azért kellenek a HD hangok is, amit ugye a stickes Kodi nem tud teljesen kezelni.
Valamint nálam valamiért csak 59.95 hz választható és nem tud 24p-t lejátszást, még a CE tud.
Mondjuk a streameket is 60on nézem már kezdem megszokoni.
Igaz az itt kapott infó alapján már a Prime az vált ferkit, amit eddig nem csinált, úgyhogy ott működik a dolog.
-
spiky03
veterán
Nem tudom melyik verzió, majd este megnézem, hogy van e frissebb verzió belőle.
Tegnap este már nem volt hozzá kedvem, inkább filmet néztem.
Ezért is nem adtam még el a CE boxot, mert azon rendben megy a film nézés, a Stick nekem a streamre van csak jelneleg használva.
Abban nincs hiba.
Igen a héten egyszer csak 2.belépésre jött be a magyar felület az HBO MAXon.
-
gyűrű
Topikgazda
Volt egy hibás verzió. Asszem az utolsó előtti. A 04.12-eit tedd fel az még jó volt.(az apk nevében van a dátum) Hbo max on full HD amit az utóbbi időben enged. Többin csak homokorázik. A kiegészítőben Tiltsd le a 4k, a dolby vision és a h265 - öt, és a felbontast tedd legjobbra. Így megy legalább.
-
spiky03
veterán
Ez engem is érdekelne mert tegnap én is nézni akartam egy filmet (Resident evil új részét) de nálam is széthúzta a filmet, pedig semmi ilyen nem volt beállítva.
Úgyhogy átváltottam a CE boxra és ott néztem meg a filmet.
Furva volt mert nem rémlik, hogy korábban csinált volna ilyet, amikor belenéztem pár filmbe.
Új hozzászólás Aktív témák
● Kérdés előtt olvasd el kérlek a téma-összefoglalót!
● Hirdetni a HardverAprón lehet , itt a topicban mellőzzétek,
ahogy hirdetések linkelését is !
● Egymást tartsuk tiszteletben.
- Bittorrent topik
- World of Tanks - MMO
- Battlefield 6
- iPhone topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- ASUS blog: 2K-tól a 4K-ig és tovább a Radeon RX 9000-es szériával
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Asus TUF A16 2024 FA607NUG Gamer notebook - R7 7445HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB
- Apple iPhone 15 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- 27% ÁFÁS DELL Alienware 16X Aurora Ultra 7 / RTX 5060 Részletfizetés megoldható. Beszámítás van.
- Apple iPad mini 4 (A1538) 128GB Wi-Fi Asztroszürke
- Samsung Galaxy S22 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

) - nagyobb tudása egyáltalán nincs, csak megkapta a licenceket, amitől a VOD szolgáltatások az elérhető legmagasabb felbontásban mennek, de ennyi, hangban pl. gyenge, házimoziba lejátszónak gyenge. Amlogic box esetében sokan elfelejtik, hogy nem csak az "alsó polc van", pl. a VIM3 Pro+Toneboard párossal simán lehet versenyezni a 2-300-es kategóriában, képben és hangban egyaránt kiváló.
gyűrű