Új hozzászólás Aktív témák
-
AtHoS
nagyúr
Hi!
Próbáltam egy kis információt gyűjteni számodra.
Nálam a Giga lapban SATA módra 4 lehetőséget kínál a BIOS:
1. Native IDE
2. RAID
3. Legacy IDE
4. SATA->AHCI
Előkaptam egy winyót és telepítettem rá egy SP2-es XP-t BIOS-ban beállított SATA->AHCI beállítással:
Telepítés után egyből így nézett ki az eszközkezelő:![[kép] [kép]](http://sohta.uw.hu/sata-ahci/Telepites_utan_AHCI.jpg)
Egy másik winyót is rákötve pedig így:![[kép] [kép]](http://sohta.uw.hu/sata-ahci/2winyoval_AHCI.jpg)
A winyón olvasható driver indó:![[kép] [kép]](http://sohta.uw.hu/sata-ahci/2winyoval_AHCI_driver.jpg)
Természetesen az eltávolítási ikonnak nyoma sem volt, így kutatgattam a lap telepítőlemezén, de semmi értelmeset nem találtam ezügyben csak egy RAID utitity-t.
Feltelepítettem, ami egyébként WebPam-nak hívja magát. Ahogy észrevettem ezzel lehetne menedzselni a RAID tömböt. Kicsit webes dolognak tűnt, de az új XP-n nem élesztettem a NET-et. Amúgy ezzel sem történt változás az eltávolítási ikon ügyében.
Kicsit beltúrkáltam a registrybe is és a következőt találtam:![[kép] [kép]](http://sohta.uw.hu/sata-ahci/regedit_ahci_settings_mini.jpg)
Az EnableALPEDisableHotplug érték eléggé érdekesnek tűnik. Igaz az ALPE semmit sem mond nekem és értelmes infót sem találtam róla a neten, de elvileg a beállítás szerint működik a gyors eltávolítás, mivel az értéke alapállapotban 0.
No gondoltam akkor meg is tesztelem, így gyorsba le is húztam a második winyóról a SATA kábelt. Előtte az eltávolítási ikon hiánya miatt az írási gyorsítótárat kikapcsoltam az eszközkezelőben a winyóra. Az eltávolításnak ez lett az eredménye:![[kép] [kép]](http://sohta.uw.hu/sata-ahci/HDD_lehuzasa_utan_mini.jpg)
A rendszer ugyanúgy működött tovább, semmi gond nem volt vele. Meg is teszteltem mi lesz, ha visszacsatolom a winyót. Visszacsatoláskor az XP végigpásztázta a winyón lévő partíciókat. Mire visszaültem a székbe már használható is volt a winyó. A le/fel csatolást eljátszottam még párszor és rendben működött.
Nem értem nálad miért RAID-re utaló sorok vannak a lemezmeghajtóknál. Valószínűleg ott lesz a probléma gyökere.
A rendszerre telepített Ahcix86.sys verziója 2.5.1540.39. Ez a #45-ben linkelt Giga floppy lemezről telepített fájl. A 7.7-es catalyst-ban 2.5.1540.28 verziójú fájl található.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen TV-t vegyek?
- Autós topik
- Elektromos autók - motorok
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Video digitalizálás
- Macska topik
- Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3121, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Touch I HDMI I W11 I CAM I Garancia
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 - i5-4GEN I 8GB I 500GB I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3195, 95% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3758, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

